" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

21 Aralık Jüpiter ve Satürn Büyük Kavuşumu

21 Aralık’ta, Jüpiter ve Satürn arasında, aynı zamanda Büyük Kavuşum olarak da bilinen nadir rastlanan bir hizalanma gerçekleşiyor. 

Bu hizalanmanın yaşamınızdaki her şeyi derinden etkileyeceğini söylemeliyim. Jüpiter ve Satürn kavuşumu sadece 20 yılda bir gerçekleşir, bu nedenle şimdi olanların önümüzdeki on yıllar boyunca dalgalanma etkileri olacaktır. Bir yıl boyunca yaşadığımız zorluklardan sonra bu kozmik senkronizasyon, gelecek hakkında umut beslemek ve iyimser olmak için iyi bir nedendir! Bu enerjiden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz hakkında size ipuçları vermek istiyorum.

Büyük Bağlantı Nedir ve Nasıl Çalışır?

Astrolojide, iki veya daha fazla gezegen tam olarak sıraya girdiğinde bir kavuşum oluşur. Sıraya girdiklerinde, titreşimleri karışır ve birlikte çalışırlar. Jüpiter ve Satürn hizalandığında ‘Büyük Bir Bağlantı’ meydana gelir. Her iki gezegen de otorite ile ilişkilidir, ancak her biri çok farklıdır.

Jüpiter, sağlık, zenginlik ve iyi vakit geçirmekle ilişkilendirilen cömert bir liderdir. Satürn ise katı sorumluluklar ve sınırlar koymayı tercih eder. İşbirliği yapmaları gerektiğinde, “Yönetmenin” en iyi yolu üzerinde güç mücadelelerini bekleyebilirsiniz. Makro düzeyde, hazır olsak da olmasak da, her şeyin geri dönülmez bir şekilde değiştiği kültürel bir dönüşüm getirmesi muhtemeldir. Dünya düzeni eskisinden kopar ve ilerici olana doğru kayar. Artık yararlılıklarını yitirmiş fikirlerden uzaklaşır. Tabiri caizse, bu durum alışılmış düzenin iyiye doğru değişmesidir.

Bu Büyük Birleşimi Farklı Kılan Nedir?

Bu birleşim özeldir. çünkü Kova burcunda, sosyal değişimin, insani çabaların ve herkes için adaletin işaretidir. Bu yıl Kova burcundaki Satürn’ün yaz aylarında Oğlak burcuna geri dönmeden önce 21 Mart ve 1 Temmuz arasında bu burçlardan geçişinin bir önizlemesini yaptık. Bu dönem boyunca, ırkçılık karşıtı gösteriler tüm dünyaya yayıldı. George Floyd’un öldürülmesini izleyen hareket, insanların gözlerini var olan uzlaşmaz eşitsizliklere çevirdi. 

Büyük Kavuşum da 0 derecede gerçekleşiyor ve bu tamamen yeni bir başlangıcı işaret ediyor. Bir toplum olarak, sıfırdan başlayıp özgürlüğe, eşitliğe ve kamu yararı ile ilgilenmenin ne anlama geldiğine yönelik yaklaşımımızı yeniden düşünmemiz anlamına geldiği yeni bir sürece giriyoruz. Aynı zamanda bu kavuşum Kuzey Yarımkürede kış gündönümünde oluyor. Eski çağlardan beri gündönümlerinin yılın doğal döngüsünde dönüm noktaları olduğuna ve niyet etmek, ritüel yapmak için harika zamanlar olduğuna inanıyor. Büyük Kavuşum ve kış gündönümünün senkronize olmasıyla, her ikisinin de etkilerini güçlendiriyor, bu da önümüzdeki yıl en çok tezahür ettirmek istediklerinizi yazmak, dilemek, niyet etmek için bu anı mükemmel kılıyor .

Büyük Kavuşumu Kendi İyiliğiniz İçin Nasıl Kullanabilirsiniz?

Büyük Kavuşum, bir şeyleri yapmanın yeni yollarına yol açmak üzere eski alışkanlıkları bırakmanız için doğru zamanı temsil eder. Değişime açık değilseniz, bu süreçte kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Ama öyleyseniz, uzun süredir kurduğunuz hayallere doğru inanılmaz bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Jüpiter’in geniş doğası ve Satürn’ün yapısı, daha önce ulaşılabilecek bir şey değilmiş gibi hissettiren ama şimdi tamamen sizin elinizde olan bir şeyi başarmanıza yardımcı olmak için bir araya geldi!

En iyi sonuçları elde etmek için, sizi bir süredir kendine doğru çeken büyük, çekici bir hedef seçin ve 2021’de bunun için olabildiği kadar çok zaman geçirin. Jüpiter ve Satürn’ün her ikisinin de profesyonel başarılarla ilgisi olduğu için, bu kariyer başarısına kanalize etmek için büyük bir enerjidir. Neyi niyet etmeye karar verirseniz verin, Jüpiter’in o alanda büyümeyi başlatmak için hızlanan gücüne ve ayrıca sonuçlarınızın uzun ömürlü olmasını sağlamak için Satürn’ün sağlam temeline sahip olacaksınız. 

Nasıl Niyet Etmelisiniz?

Astrolojideki önemli zamanlarda her şeyde olduğu gibi, ondan en iyi şekilde yararlanmak için çalışmanız gerekir. Hem kendiniz hem de başkalarının iyiliğini gözeterek ve tertemiz bir kalple yaptığınız her çalışma size umduğunuzdan çok daha fazlasını getirecektir. Niyetlerinizin bir başkasının mutsuzluğuna sebep olmaması çok önemlidir. Bunu hemen her ritüelde ve niyet çalışmasında özellikle belirtme ihtiyacı hissediyorum. Sizin arzu ettiğiniz bir gerçeklik bir başkasının felaketi olmamalı. Aksi halde karma borcu yaratmanız söz konusu olabilir ki bu da nesilden nesle katlanarak çoğalan bir borç yükü halini alır. Bu nedenle lütfen niyetlerinizde başkalarının özgür iradelerine müdahale etmeyin. Birinin düzeninin bozulmasını, seçimlerini değiştirmesini, azap çekmesini dilemeyin. 

Şu anda sonsuz ve sınırsız olasılıkların içinde kendiniz için bir seçim yapın ve ona niyet edin. Örneğin; birinin sizi sevmesini ve onunla bir ilişkiye başlamayı istiyorsanız, onun kararlarına müdahale etmeden (Beni sevsin, bana aşık olsun gibi) ‘Şimdiki zamanın döngüsü içinde eğer birlikte olsaydık, birbirimizi aşkla sevseydik bu bana ne hissettirirdi, bunu öğrenmeyi seçiyorum.’ diyebilirsiniz. 

Kavuşma gününde beyaz veya mor mum yakmanızı, alanınızı adaçayı, lavanta ya da Palo Santo ile tütsülemenizi öneririm. Mor, Jüpiter’in rengidir ve bu hizalamanın iyi huylu kısımlarını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. 

Büyük Kavuşum, Kova burcundaki insanları en yoğun şekilde etkileyecektir, ancak diğer hava burçları da bu etkiden güç alabilir.. Ve herkesin bu enerjiyi kendi yararına kullanabileceği yollar var.

İşte burcunuz için kısa bir nasıl yapılır kılavuzu:

Bir toprak burcuysanız (Boğa, Başak veya Oğlak)

Kariyeriniz için büyük bir adım atmaya hazırlanın. İster yükselme, ister yeni bir pozisyon veya çok sayıda övgü, Büyük Kavuşum kariyerinizi daha da yükseklere çıkaracaktır. Profesyonel olarak büyümeniz, kariyerinizi yıllarca etkileyecek daha prestijli bir iş elde etmenize yardımcı olur. Avantajları kullanmanız için konfor alanınızdan çıkmanız gerekecektir. Eğer bunu yaparsanız, görkemli itibarınızı inşa etmek için sağlam bir temele sahip olabilirsiniz. 

Hava burcuysanız (İkizler, Terazi veya Kova)

Sonunda bir kez olsun kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz ve eğleneceksiniz. Büyük Kavuşum sayesinde, zevkinize öncelik vermenin ciddi faydaları olabileceğini fark edebilirsiniz. Yeni bir görünüm, yeni bir dekorasyon, yaratıcı proje veya gezi, size büyük içgörüler sağlayabilir. Hayat oyununu güvenli bir şekilde oynuyorsanız, yani adımlarınızı boşluğa basmıyorsanız, bu enerji sahip olduğunuzdan daha büyük hayaller kurmanıza yardımcı olur. Daha fazlasını istemenize izin vermek korkutucu olabilir, ancak yaparsanız, ne kadarını ve ne kadar çabuk aldığınıza şaşırabilirsiniz. 

Ateş burcuysanız (Koç, Aslan veya Yay)

İlişkileriniz daha iyiye doğru değişmek üzere. Kendinizi yalnız hissediyorsanız, Büyük Kavuşum yeni bir ilişki, yeni bir sosyal çevre, akıl hocası veya guru şeklinde kendinize benzer ruhları bulmanıza yardımcı olur. Bazı insanlar size öğretmek için hayatınıza giriyor ve bu o zamanlardan biri. Hayran olduğunuz insanlardan bilgiyi öğrenmeye açık olun ve onlardan yardım istemekten çekinmeyin. Ya da ihtiyaç duyduklarında yol göstererek birinin hayatını dönüştürmesine yardım edebilirsiniz. Her iki durumda da iletişim her şeydir, öyleyse hikayenizi paylaşmaktan korkmayın.

Su burcuysanız (Yengeç, Akrep veya Balık) 

İyileşmeyi içten dışa deneyimlemeye hazır olun. Büyük Kavuşum altında, başkalarıyla paylaştıklarınızı ve kendinize sakladığınız şeyleri yeniden masaya yatıracaksınız. Bu süreçten sonra kalbiniz uzun zamandır olduğundan daha bütün hissediyor olacak. Bir sığınak gibi hissettiren yeni bir yere taşınabilir, savunmasız olabileceğiniz bir sevgili bulabilir veya hatta ruhsal bir uygulamaya başlayabilirsiniz. Her şey görünür başarılarınız kadar hayatın gizli mucizelerini kucaklamakla ilgili. Sonuçta, bu birleşim size kendinizi iyi hissetmenin, hayatın armağanlarına açmanın ve evrenin akışına inanmanın güvenli olduğunu öğretir.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.