" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

5 Adımda Ruh Eşini Kendine Çek!

5 adımda ruh eşini kendine çekebilirsin. Çekim Yasası’nı kullanarak ruh eşini çağırmak istiyorsan bilmen gerekenler yazının devamında…

Bu yaşama enkarne olduğumuzda, ruh ailemizin diğer üyeleriyle bir araya geldiğimiz söylenir. Bunu şöyle açıklayabilirim; her enkarnasyonumuzda çevremizde aynı ruh grubu bulunur. Ancak rollerimiz her seferinde değişir. Bir yaşamda oğlunuz olan ruh, bir başka yaşamda kardeşiniz olabilir.

Önceki yaşamlarda ve ötesinde bize birçok kez eşlik eden diğer ruhların bazıları ruh eşlerimizdir. “Ruh eşi” terimi genellikle sadece romantik partnerler için ayrılmış olsa da ruh eşleri arkadaşlar, aile bireyleri veya sevdiklerimiz şeklinde gelebilir. Gerçek şu ki, çoğu zaman birçok farklı ruh eşimiz vardır.

Birbirimizi tamamladığımız, şifalandırdığımız ve tekamül yolculuğumuzda yükseldiğimiz ruh eşlerimiz çoğu zaman bizleri zorlayan kişiler olur. Buradaki zorlamanın amacı kendi içimizdeki hasarlı parçalarımızı bulup iyileştirmemize yardımcı olmaktır. Yani sizleri hayattan bezdiren, öfkelendiren, canınızı acıtan ama bir türlü vazgeçemediğiniz yada vazgeçme gibi bir şansa sahip olmadığınız kişilerin neden orada olduğunu gözlemlemeniz gerekir.

Ruh eşleri farklı rollerde olabilir, bu doğru. Aynı zamanda onlar romantik partnerlerimiz olarak da karşımıza çıkabilir. Bu makalede sadece aşk ruh eşlerine odaklanacağız.

Romantik Ruh Eşleri

İnsanlar ruh eşleri ile mükemmel uyumlarının olduğunu düşünüyor ve herkesin istediği de bu. Ama gerçek ruh eşi bir aynadır. Sizi geride tutan her şeyi size gösteren, hayatınızı değiştirebilmeniz için dikkatinizi çeken kişidir. Gerçek bir ruh eşi muhtemelen karşılaşacağınız en önemli kişidir, çünkü duvarlarınızı yıkar ve sizi uyandırır.

Ruh Eşlerinin Yaşam Amacı Nedir?

Ruh eşlerinin amacı, sizi sarsmak, egonuzu parçalamak, size engellerinizi ve bağımlılıklarınızı göstermek, kalbinizi kırarak ışığın içeri girebilmesi için hayatınızı dönüştürmek zorunda kalacak kadar kontrolden çıkmanızı sağlamaktır.

Ruh eşleri benzersiz birer öğretmendir.

Hiç kendi kendinize “Ruh eşim şu anda nerede?” diye sordunuz mu? ve belki de aynı şeyi soruyor olabilirler mi diye merak ettiniz mi?

Çekim Yasasını kullanarak ruh eşinizi tezahür ettirmek için en önemli 5 adımı aşağıda derledim!

1.) Kendinize “Niyetlerim Ne?” diye sorun.

Ruh eşinizi çekmek söz konusu olduğunda, kendinize sormanız gereken ilk şey, “Bunu neden istiyorum?” sorusudur. Gerçekten kendinize dürüst olun ve ruh eşinizin sizin için neden bu kadar önemli olduğunu keşfedin. Yalnız ve güvensiz hissetmek, aşkı tezahür ettirmek için iyi bir neden değildir. Aşk asla bir bencillik fikrinden gelmemeli, daha çok paylaşmak ve vermek titreşimlerinden gelmelidir.İnsanların sevgiyi ortaya koyarken yaptıkları ilk hata, kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak birini aramalarıdır. Bu ASLA işe yaramaz.

Çünkü Çekim Yasasının ana prensibi kendi gibi olanı çekmesidir. Yani bir boşluğu doldurmaya çalışıyorsanız, tahmin edin ne çekeceksiniz? Elbette daha fazla boşluk!

Aynı zamanda kendi hayatında bir boşluğu doldurmak isteyen biri…

Hiçbir zaman kendi bencil düşüncelerinizi dikkate alarak ruh eşinizi davet etmeyin. Hayatınızı dolduracak, sizi koruyup kollayacak, sizinle sosyalleşecek, boş zamanlarınızda eğlenceli vakitler geçireceğiniz birini tezahür ettirmeye çalışmak doğru bir yol değildir. Birine sevginizi ve şefkatinizi sunabileceğiniz, hayatı paylaşabileceğiniz, mutlu anları çoğaltabileceğiniz birini aramalısınız. Eğer öyleyse, harika! Hayatınızın aşkını tezahür ettirmeye başlamak için mükemmel konumdasınız demektir.

2.) Kendinizi Sevin!

“Göreviniz aşkı aramak değil, sadece kendi içinizde ona karşı inşa ettiğiniz tüm engelleri aramak ve bulmaktır” – Rumi

Hepimiz eski klişeyi duymuşuzdur; “Kendinizi sevmeyi öğrenene kadar başka birini sevemezsiniz”. Kendinizi sevmenin bu kadar önemli olmasının nedeni, aslında hatırlaması kolay bu alıntıyla o kadar da kolay açıklanmamaktadır. Kendinizi sevmek, yolculuğunuz için minnettar olmakla ve hem iyi hem de kötü tüm deneyimlerin sizi bu noktaya getirdiğini bilmekle ilgilidir. Bu yaşamda büyümeye devam etmek için güçlü yanlarınız gibi zayıf yönlerinizi de kabul etmekle ilgilidir. Bir ilişkide öz sevgi, ilişkinizi olumsuz yönde etkilemeden içsel sorunları kabul etmenize izin verdiği için önemlidir .

Bütün bunları yok saymak, yüksek enerjilerin ruh eşlerini birbirinden uzaklaştırmasının temel nedenlerinden biridir.

Ruh eşleri birbirlerinin hayatlarına yalnızca zamanlama mükemmel olduğunda romantik bir şekilde girerler.

Henüz ruh eşinizi tezahür ettirmediyseniz, içe doğru düşünmek için biraz zaman ayırın. Sevmek ve sevilmek, kim olduğunuzu kabul etmek için geçmiş sorunlarınızı nasıl çözebilirsiniz?

İşte hayatınızda içsel iyileşmeyi ve öz sevgiyi var etmenin birkaç yolu:

 • Yalnız geçirdiğiniz zamanın çoğunu bir armağan gibi benimseyin
 • Geçmişi geçmişte bırakın
 • Şimdide daha mevcut olmaya odaklanın
 • Vücudunuzun sağlığını ve beslenmesini destekleyin
 • Rahatlamak için zaman ayırın
 • Kişisel gelişime ve öz bakıma yatırım yapın
 • Herhangi bir kaçış alışkanlığınızı fark edin ve üzerinde çalışın (sosyal medyayı kontrol etme, başkalarını yargılama, hayatınızla eyleme geçmeme vb.)

Her şeyden önce, kendinizi kabullenmeyi geliştirmenin en iyi yolu bir meditasyon rutini geliştirmektir. Meditasyon, yüksek benliğinizle bir olabilmeniz için acıdan ve korkuya dayalı egodan ayrılmanıza izin verecektir.

3.) Verme ve Alma Dengenizi İnceleyin

Tezahür günlüğünüzü kullanarak, ruh eşinizi minnettarlıkla tezahür ettirdiğinizi onaylayan bir ifade yazın.

“Çekim Yasasını ve evrenin güçlerini kullanarak tek gerçek aşkımı hayatıma çektiğim için minnettarım”.

Bu ifadenin altında, mükemmel ruh eşinizin sahip olduğu 5 ila 10 niteliğin bir listesini yapın. Bu nitelikler sizin doğrulamalarınız olacaktır.

Örneğin:

 • Ruh eşim naziktir.
 • Ruh eşim zekidir.
 • Ruh eşim harika bir anne / baba olur.
 • Sevgi dolu ve sonsuza dek bir süren bir ilişkiyi kendime çekiyorum.
 • Hayatıma aşk ve romantizm çekiyorum.
 • Ruh eşim diğer yarımdır.
 • Sevgi ve ışık veririm ve geri alırım.

Bu niteliklerin ruh eşinizin nasıl görünmesi gerektiğine odaklamamaya çalışın çünkü bu sizinle gerçek ruh eşiniz arasında enerjik bir engel oluşturabilir. Ayrıca tezahürünüzde, potansiyel olarak eşit derecede yüzeysel ve kibirli birini size çekebilecek yüzeysel bir yük yaratacaktır. Fiziksel özellikleri sıralamak yerine, “Ruh eşim güzel” veya “Ruh eşimle benim aramda yoğun, karşılıklı bir çekim var” gibi bir şey söylemeyi deneyin.

Unutmayın, aşk iki yönlü bir yoldur!

Gelecekteki ruh eşinizin niteliklerini listeledikten sonra, dikkatinizi sizi  özel kılan şeylere çevirin. İlişkiye hangi nitelikleri katabilirsiniz? Hangi özellikler sizi ruh eşiniz için mükemmel bir eş kılar?

 • Ben harika bir aşçıyım
 • Ben çok çalışkanım
 • Ben duygusal olarak destekleyiciyim
 • Kendime ve başkalarına karşı nazik davranıyorum
 • Ben özgüvenliyim
 • Pozitif bir bakış açısına sahibim

Hem kendi niteliklerinizi hem de gelecekteki ruh eşlerinizin niteliklerini listeledikten sonra, bunları günlük olumlama rutininize dahil etmeye başlayabilirsiniz. Sessizce oturup bu onaylamaları tekrarladığınız bir sabah ve akşam zaman aralığı planlamak isteyebilirsiniz veya belki de gününüzün daha sessiz anlarında, örneğin işe giderken veya caddede yürüyüş yaparken pratik yapabilirsiniz.

4.) Görselleştirin

Arzularınızın zaten tezahür ettiği bir gerçekliği görselleştirmek, tüm dünyadaki Çekim Yasası meraklıları tarafından kullanılan güçlü bir tekniktir. Bununla birlikte, ruh eşinizi tezahür ettirmek için görselleştirmeleriniz özellikle duygulara dayalı olmalıdır. Aşk bir histir ve eğer istiyorsanız onu hissetmelisiniz. Çekmeye çalıştığınız titreşimi yayın!

Görselleştirmenin birçok yolu vardır, ancak başlamak için iyi bir yer meditasyondur.

Kendinizle gelecekteki ruh eşiniz arasında gerçekleşebilecek 5 senaryo yazın.

Her seferinde meditasyon yapmak için bir senaryo seçin ve senaryoları meditasyon seansları arasında değiştirin.

Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde oturmak için rahat bir yer bulun.

Derin nefes alın ve zihninizde sessizce “nefes al… nefes ver” i tekrarlayın.

Bu, bilincinize gelebilecek herhangi bir düşünce gevezeliğinden kurtulup odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

Her nefes alışınızda midenizin nazikçe genişlediğini hissedin ve her nefes verirken kasıldığını fark edin. Bu süre zarfında aklınıza rastgele düşünceler gelirse, geldikleri için onlara teşekkür edin ve sonra dikkatinizi tekrar nefesinize çevirirken onları serbest bırakın.

Rahatladığınızda, seçtiğiniz sahneyi zihninizde oynamaya başlayabilirsiniz.

Bu sahnenin oynanmasını izleyerek birkaç dakika geçirdikten sonra, hayal gücünüzü kullanarak senaryoya ve siz olarak yansıtılan karakterin içine girin.

Görselleştirmeye istediğiniz kadar devam edin ve kendinize “Bu nasıl bir duygu?” diye sorun.

Unutmayın, aşk hissini çekmek için sevgi duygusu yaymanız gerekir. Görselleştirmeyi gerçekten deneyimlemek için duygusal olduğu kadar fiziksel duyumlara da odaklanmayı unutmayın.

5.) Bakmayı Bırakın Evren İşini Yapsın

İnsanların ruh eşlerini tezahür ettirmeye çalışırken yaptıkları en büyük hatalardan biri, aşk istemeleri ama sonra evrenin büyüsüne açık olmayarak kendi şanslarını sabote etmeleridir.

Şimdi, bu iki hafta boyunca hiçbir şey yapmadan kanepede oturursanız, hayatınızın aşkı sihirli bir şekilde kapınızın önünde belirecek demek değil, ama evrene çalışması için alan vermek önemlidir. Günlük hayatınıza devam edin, kendinizi sevmek ve gelişmek için zaman ayırın ve mükemmel eşleşme için bir mıknatıs olmak üzere kendinize  izin verin.

Sosyal medyada, arkadaş gruplarında yada diğer herhangi bir yerde geçici aşk buluyorsanız veya zamanınızı hak etmeyen insanlarla seri flört ediyorsanız, esasen ruh eşiniz için ayrılan alanı aşırı dolduruyorsunuz demektir. Evrenin size sunduğu elması kaçırmak için çakıl taşları tarafından dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin.

‘’Ruh eşiniz, hayatınıza huzur içinde giren biri değil. Size bir şeyleri sorgulamaya gelen, gerçekliğinizi değiştiren, hayatınızda bir öncekini ve sonrasını işaretleyen kişidir. O, herkesin idealleştirdiği insan değil, dünyanızda bir saniyede devrim yaratmayı başaran sıradan biridir.” 

Peki Gerçek Ruh Eşinizi Ne Zaman Tezahür Ettiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Bu adımları uygulamak için biraz zaman harcadıktan sonra, evrene verdiğiniz siparişe tam olarak uyan biri ile karşılaşabilirsiniz. Gerçek ruh eşinizi ne zaman tezahür ettirdiğinizi nasıl anlarsınız?

Emin değilseniz aşağıdaki işaretleri arayın…

Ruh Eşinizi Tezahür Ettiğiniz İşaretler

 • Birbirinizi çok iyi tanıyormuş gibi hissediyorsunuzdur.
 • Sohbet doğal bir şekilde akar.
 • Benzer görüşleri ve mizah anlayışını paylaşıyorsunuz.
 • Birbirinizin zihnini okuyor gibisinizdir.
 • Güçlü, karşılıklı bir çekim vardır.
 • Deja Vu’yu onun etrafındayken yaşarsınız.
 • Rüyalarınızda yoğun bir şekilde yer alır .
 • Doğal olarak birbirinizin yanında kendinizi güvende ve rahat hissedersiniz.
 • Benzer yaşam deneyimleriniz olmuştur.
 • Nihayet bu kişiye hayatınızda sahip olmak için bir rahatlama hissi vardır.
 • Birbirinizin cümlelerini tamamlarsınız.

Aşk bir yolculuktur ve ruh eşiniz sadece sizi sevmek ve desteklemekle kalmaz, aynı zamanda kendinizin en iyi versiyonu olmanız için size meydan okur. Sıkı tutunun ve ruh eşinizin sizi en yüksek noktalara çıkaracağını ve sınırlarınızı daha önce hiç olmadığı gibi zorlayacağını keşfetmek için yolculuğun tadını çıkarın. Nihayetinde, ruh eşiniz hayatınıza yoğun ruhsal gelişim getirecek.

Mutlu tezahürler ve bol şanslar!

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

 

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.