" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

5. Boyut ve Birlik Bilinci Nedir?

Mümkün olduğunca basit bir şekilde tarif etmeye çalışarak, Birlik Bilincini Kalbimize saf sevginin girmesi olarak açıklayabilirim. Birlik Bilinci, HİSSETMEK ve BİLMEK ile ilgilidir. 5. Boyutta herhangi bir dualite yoktur. Birlik ve Sevgi vardır. Karanlık, Birlik Bilincindeki ışıkla bir arada bulunmaz. Birlik Bilinci seviyesinde sadece aşk vardır ve sevginin zıttı yoktur. Korkunun sevginin zıddı olduğunu söyledikleri doğru değildir. Çünkü sevginin tersi yoktur, sevginin sadece OLDUĞU gerçeği vardır.

Birlik Bilincine geçmek, kalbimizi açmak ve sevginin içeri girmesine izin vermekle ilgilidir. Sevgi, kendinizi sevmek ve her varlıkta yaşamın ve mucizenin kıvılcımını görmekle başlar. Sadece insanlarda değil, aynı zamanda hayvanlarda, bitkilerde, bulutlarda, nehirlerde, okyanuslarda, kayalarda…. Sonuçta hepimiz birbirimize bağlıyız.

Bilincimizi Birlik Bilincine taşımak için ne yapabiliriz?

İster beğenin ister beğenmeyin, yaşadığımız gezegen Birlik Bilincine doğru hizalanmıştır. Bu nedenle içinde sevgi olmayanlar süreci sancılı geçirir. Tekamül hızlandığından başkalarına yaşattıkları her türlü merhametsizlik ve acımasızlık göz açıp kapayıncaya kadar kendi yaşamlarında tezahür eder. Evrenin sistemi Birlik Bilinci’ne, yani saf sevgiye uyumlandığından karanlığı seçenler alışkın olmadıkları bu hizalanma esnasında bir hayli zorlanırlar. Bizler akışa direnebilir, görmezden gelebilir ya da hayatımızı daha güzel hale getirebiliriz. Seçim sadece bize aittir. Bazen hayatlarımızı ya da bir kısmını değiştirmek, düşüncelerimizi temizlemek ve “şimdi” de daha bilinçli ve daha dikkatli olmak için zorlanıyoruz.

Birlik Bilinci’ne uyumlanmak için kalbimizde kalmak, negatif durumlarla meşgul olmamak ve daha düşük frekanslara enerji vermemek önemlidir. Ruhunuzu besleyen uğraşlarla zaman geçirmek, meditasyon yapmak, televizyondaki kaosu izlemek ve dinlemek için gereken zamanı azaltmak kalbinizde kalmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yerine kalbinizi rahatlatan şeylerle bağlantı kurun. Diyetinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, gerçekleştirin. Size zarar veren insanlarla yollarınızı ayırmayı istiyorsanız, karar verin. Sevdiğiniz işi yapın, yeteneklerinizi ve hayal gücünüzü geliştirin. Gerekirse daha fazla araştırma yapın, ancak içsel bilincinizi, rehberlerinizden ve ruhunuzdan gelen işaretleri görmezden gelmeyin.

Bir başka çok önemli şey, enerjinize net bir yön çizgisi vermektir. Unutmayın, enerjinizi kendiniz için kullanmazsanız, başkası sizin yerinize kendini daha da geliştirecektir.

Gününüze şu ifadeyle başlayabilirsiniz: “Niyetim bugün aşkın titreşiminde olmak. Sadece sevgiyi görmek, duymak, konuşmak ve hissetmek. Niyetim, sezgilerim tarafından yönlendirilmek ve bugün hayatımı geliştiren insanlarla bağlantı kurmak.”

Eğer mental egzersiz yapıyorsanız, (egzersiz yaparken genellikle kendimiz tarafından kullanılmayan enerji yığınları üretiriz), bu ekstra enerjiyi hayatınızda harika bir şey yaratmak için kullanın. Egzersize başlamadan önce, bu enerjiyi ne için kullanmak istediğinize dikkat edin. Örneğin: “Bugünkü alıştırmada ürettiğim enerjiyi emniyetimi ve güvenliğimi (yeni bir iş, belirli bir gelir, yeni bir ev…) oluşturmak için kullanıyorum.” Niyetiniz hakkında net olduğunuzdan emin olun ve hayatınızda tezahür edene kadar ona bağlı kalın. Enerjiyi oluşturmak ve sabırlı olmak zaman alır.

Kalbimizi tamamen açabilmek için, geçmişteki acıyı, kızgınlığı ve öfkeyi affetmemiz gerekiyor. Çoğumuzun affetmeyle ilgili sorunlarımız var. Affetmek, suçları unutmak, göz ardı etmek veya mazur göstermek anlamına gelmez. Affetmek, affetmeyi hak edip etmediklerine bakılmaksızın, size zarar veren bir kişi veya gruba karşı kızgınlık veya intikam duygusunu bırakmak için bilinçli bir karardır. Affettiğiniz zaman kendinizi özgür bırakırsınız.

Kalbinizi iyileştirmek ve vücudunuzdaki düşük frekanslı duyguları serbest bırakmak için her zaman Rose Quartz, Smokey Quartz, Apache Tears, Lepidolite veya diğer değerli taşlar ile çalışmayı seçebilirsiniz.

Esansiyel yağları kullanmayı seviyorsanız, en spiritüel olanı gül yağıdır. Kendinizi sevmek için çalışmak istiyorsanız, Bergamot yağı bunun için mükemmel bir seçimdir.

Kalbinizin işaretlerini takip etmeyi unutmayın. Kalbiniz en güçlü tezahür ve rehberlik aracıdır. Ne düşündüğünüzü her zaman sorgulayabilirsiniz, ancak nasıl hissettiğinizi asla sorgulayamazsınız.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz.

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.