" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Ailemizden Gelen Karma Nedir?

Anne ve babamızdan ve hatta atalarımızdan yalnızca genetik özelliklerimizi almayız. Onların yaşam dersleri de kalıtımsal olarak nesilden nesile aktarılarak bize ulaşır.

Aile Karması Nasıl Oluşur?

Kimi öğretiler öyle zorlayıcıdır ki, doğuştan şanssız olduğumuza bile inanırız. Ama şanssız olmak yoktur, karma vardır Atalarımızdan devraldığımız yaşam dersleri aile karmasını oluşturur. Kuşaklar önce çeşitli biçimlerdeki ruhsal derslerinden alması gereken mesajı öğrenmek ve tekamül basamaklarında yükselmek yerine karma yaratan atalarımızın bize bıraktığı miras ile birlikte doğarak, ailemizden kalan borcu ödeme yükümlülüğünü üstleniriz.

Peki Karma Şifalandırılabilir mi?

Aslında karma sanıldığı kadar karmaşık değildir. Sevgisiz büyütülen bir birey öğrendiği tutumu çocuklarına gösterir. Küçük yaşlarda anne ve babasının ayrılığına şahit olan bir çocuk, yetişkin olduğunda evlilik kurumuna olan inancı temelinden sarsılmış biri olarak sağlıklı ilişkiler kuramayacak ve muhtemelen tıpkı anne ve babası gibi ayrılığı seçecektir. Haksızlığı, adaletsizliği, zorbalığı gören ve öğrenen bireyler, başkalarına iyi davranmanın ve saygı duymanın ne demek olduğunu bilmeden kendinden önceki nesillerin davranış modelini kendi hayatlarına uyarlayacaklardır. Aile bireylerimizle aramızda çok güçlü enerji bağları bulunur. Bu nedenle farkında dahi olmadan onlara aynalık ederiz.

Aile karması üzerinde çalışarak şifalandırılabilir. Ancak şifa çalışmasından önce karma yaratmak kavramını öğrenmek gerekir.

Karma Yaratmak Nedir?

DNA kodlarımızda iyi yada kötü davranışları taşırız. Ancak bir başka yönden ise, başkalarına verdiğimiz zarar ile karma yaratırız. Evrende hepimiz birbirimize düşüncesel ve ruhsal anlamda bağlıyızdır. İşte bu nedenle içinde yer aldığımız, sebep olduğumuz olumsuz bir durum, bir başkasının canını acıttığında ondan gelen negatif titreşimlerin etkisi altında kalırız ve karma borcuna sahip oluruz. Yarattığımız karmanın farkına varıp düğümü çözmek, iyi niyet göstermek, affetmek, af dilemek gibi eylemler ile karmanın yıkıcı etkisinden hem kendimizi hem de sonraki nesillerimizi sakınabiliriz.

Örneğin sadakatsiz bir eşin yarattığı karma diğer kişilerin canını acıtacağından ve yaşamını alt üst edeceğinden ötürü, ortaya çıkan düşük vibrasyon bu kişinin kendi hayatının başka alanlarında çeşitli şekillerde yalan, ihanet, sahtekarlık gibi güven eksiklikleri ile mücadele etmesine neden olur. Kendinden sonraki nesiller de bu negatif vibrasyonun etkisi altında kalarak aldatılan, kandırılan ve bunlarla baş etmek zorunda kalan bireyler olur.

Benzer biçimde düşmanca tavırlar sergileyen ve başkalarının hayatındaki taşların yerinden oynamasına neden olan bireylerin yarattığı aura kendisi ile birlikte etrafındakileri de etkiler. Yaşam okulundaki dersler; öğrenmek, değiştirmek, dönüştürmek yada karma borcu yaratmak üzerine kuruludur.

Haksızlık yapmayı adet edinmiş bir aile büyüğünüzün, şiddete meyleden bir başka aile ferdinizin zorbalığının, kin ve nefretle beslenen atalarınızın, ihanet eden anne yada babanızın yarattığı karma borcunu ortadan kaldırmak için atmanız gereken ilk ve öncelikli adım onları affetmektir. Affetmek, onların yaptığı olumsuz davranışları kabul etmek demek değildir. Bilakis affetmek, birinin aldığı aksiyon yüzünden alt üst olan hayatınızı temizlemektir. Kin, öfke, nefret gibi duygular var olan karma borcunun birikmesine ve yaşam derslerinin ağırlaşmasına neden olur. Yanlış olanı bilmek, kabul etmek ve affetmek ise gidişatı değiştirir.

Aileden Gelen Karma Borcunu Temizlemek İçin


Ailenizden gelen karma borcunu temizlemek için 21 veya 40 gün şifa çalışması yapmak, size kendinizi hafiflemiş hissettirir. Anne ve babanız başta olmak üzere, bildiğiniz ve bilmediğiniz bütün nesillerinizi bağışlamak için karma şifa meditasyonu yaptığınızda hayatınızdaki pek çok blokajın ortadan kalktığını görebilirsiniz. Unutmayın, sevgi yüksek titreşim yaratır. Nefret ve öfke ise sizi günden güne tüketir.

Sessiz bir ortamda kendinizi en rahat hissettiğiniz pozisyonda uzanın yada oturun. Hafif bir müzik size eşlik etsin. Gözlerinizi kapatın ve yüksek sesle yada içinizden şöyle söyleyin;

Şimdi ve tüm zamanlarda atalarımdan bana aktarılan bildiğim veya bilmediğim bütün negatif kodları, engelleri, düğümleri kaynağa iade ediyorum. Kendi var oluşuma, kendi benliğime sahip çıkmayı, kendi değerimin farkında olmayı seçiyorum. Bu dünyada var olma sebebim oldukları için anne ve babam ile atalarıma teşekkür ediyorum. Onların yaptıklarından ve yapmadıklarından kendimi özgürleştirmeyi seçiyorum. Anne ve babamı, tüm atalarımı suçlamaktan vazgeçiyorum, onları sevgiyle bağışlıyorum ve serbest bırakıyorum. Kendi irademe, kararlarıma, seçimlerime sahip çıkarak yaşam yolculuğumda yürümeye, sevgi boyutunda kalmaya niyet ediyorum.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.