" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Akrep Burcunda Süper Yeni Ay Ritüeli

Her Yeni Ay isteklerinize ve niyetlerinize odaklanmak için eşsiz birer fırsattır. 

YENİ AY

Ayın dünya üzerinde güçlü bir çekim kuvveti vardır ve bu da okyanuslara yaptığı gibi enerjimizi etkiler. Vücudumuzun yarısından fazlası öncelikle sudan oluşur, su ayın enerjisinden doğrudan etkilenir. Hepimizin bildiği gibi, Dünya bir eksen üzerinde dönüyor, Ay Güneşin etrafında dönüyor ve hem Dünya hem de Ay Güneşin etrafında dönüyor ve bunların hepsi ayın aşamalar halinde hareket etmesine neden oluyor.

Yeni ay boyunca gökyüzünde Ayı göremezsiniz, karanlık boşluktur. Bu, Dünyanın Ay ile Güneş arasında boş bir sayfa oluşturduğu zamandır. Işığın dünyanın arkasından yavaşça dışarı sızması ve sonunda Dolunay halkasına ulaşana kadar Ayın parlak yansımasını bir kez daha ortaya çıkarması için boş bir sayfa! Bu, yeni bir Ay döngüsünün başlangıcıdır. İşte tam da bu esnada Evren bizlere yepyeni başlangıçlar yapmak için eşsiz fırsatlar sunar. Boş sayfayı dilediğimiz gibi doldurabiliriz. Onu nasıl değerlendireceğimiz niyetlerimize ve elbette sözlerimize, düşüncelerimize, eylemlerimize bağlıdır. 

Yeni Ay zamanlarında hayatınızda tezahür etmesini istediğiniz şeylere niyet etmek, sorgulamadan, inançla, güvenle niyetlerini yakarak enerjiyi serbest bırakmak, Evren’in sonsuz ve sınırsız olasılıklarına kendinizi açmanın harika bir yoludur. Niyetlerinizi yazabilir, küllerini suya, rüzgara bırakabilir veya toprağa gömebilirsiniz. Bir günlüğe düşüncelerinizi kaydedip, kendinizi ifade edebilirsiniz. Hangi ritüeli yapmayı isterseniz isteyin, doğru ya da yanlış yoktur. Önemli olan niyet enerjisini çalıştırırken başkalarının özgür iradeleriyle alacakları kararlara müdahale etmemek, Bir’in ve Bütün’ün en yüksek hayrı için dilemektir. 

Niyet enerjileri şükür ile birlikte harekete geçer. Şükretmek daima şükür sebeplerini çoğaltır. Yeni Ay ritüelinde şükretmek ve minnettar olmak yaşam alanınıza iyi ve güzel enerjileri çağırır.

‘’Niyet, her rüyanın başlangıç ​​noktasıdır. Para, ilişkiler, ruhsal uyanış veya aşk için tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan yaratıcı güçtür.’’

~ Deepak Chopra

Ay Ritüellerini Gerçekleştirme Rehberi

 1. Ritüel Alanınızı Nasıl Temizlersiniz?
 2. Temizleme Banyosu Nasıl Yapılır?
 3. Niyetlerinizi Nasıl Yazarsınız?
 4. Yeni Ay Ritüeli Nasıl Gerçekleştirilir?

1. Ritüel Alanınızı Nasıl Temizlersiniz?

Yeni Ay ritüelini dışarıda veya içeride yapabilirsiniz. Alanınızı hazırlayarak başlayın. Herhangi bir ritüel çalışmaya iyi bir alan veya ev temizliği ile başlamanın önemli olduğunu belirtmek isterim. Bu uygulama, alanınızı herhangi bir negatif enerjiden arındırır ve asıl içeri girmesini istediğiniz şey olumlu enerjiler için açar. Alanınızı hazırlamak için yaptığınız her şeyi tezahür ettireceğiniz şeyin niyetiyle yapın. Uygulamanıza bağlı olarak adaçayı, reiki sembolleri, görselleştirmeler ve düşünceler, şifalı bitkiler, mumlar ve kristaller, su, tuz ve tütsü ile temizlik yapılabilir.

2. Temizleme Banyosu Nasıl Yapılır?

Yeni ay ritüelinden önce temizlik banyosu yapmanın büyük faydaları vardır. Devam etmenize ve neye ihtiyacınız olduğuna karar vermenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Bir veya iki avuç tuz kullanın (sofra tuzu değil); deniz tuzu ve hatta Epsom tuzu tavsiye edilir. Ilık su dolu bir küvete atın.
 • Biraz lavanta tuzu veya damlası ekleyin.
 • Yatıştırıcı kokulu mum veya tütsü yakın.
 • İsterseniz biraz müzik size eşlik etsin veya tamamen sessiz olun.
 • Sizi rahatlatan ve merkezleyen her şeyi ekleyin.
 • Nefesinize odaklanın.
 • Meditasyon yapmak, zihninizi odaklamak ve ilahi olanla bağlantı kurmak için zaman ayırın.

Sizi ağırlaştıran tüm eski duyguları banyo yaparak temizleyin ve sizi geride tutan, isteklerinizi tam olarak yaşamaktan sizi alıkoyan korkuları temizleyin.

Yeni Aydan Önce

Ritüeli yapmadan bir saat önce temizlik banyosu yapın çünkü bu, zihninizi gevşetmenize ve kısıtlayıcı inançlardan arındırmanıza, sizi yeni başlangıçlara ve tezahür ettirmekte olduğunuz şeye hazırlar.

3. Niyetlerinizi Nasıl Yazarsınız?

Yeni Ay ritüeline başlamadan önce niyetlerinizi / onaylarınızı belirlemeye hazırlanırken elinizde bir defter veya kağıt parçası ve kalem bulundurmanızı tavsiye ederim. Hazır olduğunuzda, aşağıda listelenen adımları izleyin.

Bir Niyet Belirleyin

Ay döngüsünden birkaç gün önce tezahür ettirmek veya salıvermek istediğiniz şeyin ne olduğunu düşünün. Kesinlikle birden fazla şey üzerinde çalışabilirsiniz, ancak bunu tek bir niyetle sınırlamanın en iyisi olduğunu düşünüyorum.

İsteğinize veya Niyetinize İnanın

Niyetinize ya da neyi talep ettiğinize inanmanız önemlidir. Bunu hak ettiğini düşünüyor musunuz? Elinizde olduğuna inanıyor musunuz? Tezahür ettirmeye çalıştığınız şeyin mümkün olduğuna inanmıyorsanız, o zaman gerçekleşmesi de mümkün değildir.

Görselleştirmeleri Kullanın

Gerçekte tezahür ettirmek istediğiniz şeyin ne olduğunu öğrendikten sonra, onu yazın. Etrafında bütün bir hikaye yaratın: Tezahür ettirdiğiniz şeye sahip olmak nasıl görünür? Bunu yapmak için gerçekten biraz zaman ayırın. Hayal gücünüzü kullanın. Bu hareket, niyetlerinizi görselleştirmeye başlamanıza ve onları gün ışığına çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Günlük

Yeni Ay niyetiniz için özel bir günlük veya defter kullanın. Niyetinize her gün geri dönecek ve yeniden yaşayacaksınız, hatta belki Dolunaya kadar yarattığınız hikayeye bir şeyler ekleyeceksiniz. 

4. Yeni Ay Ritüeli Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu ritüeli gerçekleştirirken, Evren’e üzerinize düşeni yapmaya istekli olduğunuzu gösterin. Tekerleklerin hareket etmeye başlamasına yardım etme sorumluluğumuz var ve buna düşünceleriniz ve diyaloglarınız da dahildir. Hadi başlayalım.

Gereçler

 • Bir Tüy ~ Hava
 • Kase su ~ Su
 • Değerli taş / kristal / Kaya ~ Toprak
 • Mum ~ Ateş
 • Günlük (veya kağıt) ve kalem

Talimatlar

Yukarıda listelenen araçları topladıktan ve daha önce ayrıntıları verilen ön adımları gerçekleştirdikten sonra, ritüelinize başlayabilirsiniz.

 1. Niyetinizi / niyetlerinizi yüksek sesle okuyun: Mumunuzu ve tütsünüzü yakın ve niyetlerinizi Evren’e yüksek sesle okuyun. Söylediğiniz her niyetle cümlenizi “bu veya daha fazlası” diyerek bitirin. İstediğinizi hayatınıza getirmenize yardımcı olması için Yeni Ay’ın yardımını isteyin. 
 2. Şükredin: Her yeni döngü ile birlikte, geçmiş olanlara şükretmek için harika fırsatlar gelir. Sizi bu yere, buraya, şimdiye götüren tüm rehberlere teşekkür etme zamanı. Sağlığınız, aileniz, servetiniz, yemeğiniz için teşekkür edin, liste uzayıp gidebilir.  Şu anda neye minnettarsınız?  Minnettarlık güçlü bir enerjidir ve İlahi olana yaşam deneyiminizde mevcut olduğunuzu ve daha fazlasını almaya hazır ve açık olduğunuzu ifade eder. Bu ritüel esnasında bazı şeyleri fark etmek için ihtiyacınız olan vakte sahipsiniz. Aslında ne denli küçük şeyleri dert edindiğinizi, hayatınızın nasıl da mükemmel olduğunu fark edin. Unutmayın, şükür daima şükredecek sebepleri çoğaltır!
 3. Görselleştirmeler ve Olumlamalar kullanın: Duayı bitirdiğinizde, sessizce birkaç dakika oturun ve Yeni Ay’ın sizin için çalıştığını hissedin. Tütsüden çıkan dumanın gökyüzüne yükselmesini izleyin ve niyetinizin Yeni Ay’a gönderilmesini hayal edin. Ardından mumu üfleyin ve tütsünün bitene kadar yanmasına izin verin. Olumlamalar ile ritüelinize devam edin. Her Yeni Ayda niyetlerinizi sizinle birlikte gelecek aya taşımak her zaman harikadır. Beyanlar, yani olumlamalar ritüellerinizi desteklemeye yardımcı olabilecek güçlü niyet ifadeleridir. Bunları yazabilir ve günlük bir hatırlatma olarak kullanabilir, niyetlerinizi güçlendirebilirsiniz.

“Bana açılan yeni başlangıçları kucaklıyorum”

“Hayatımda ortaya çıkan ve henüz gerçekleşmeyen her şeye açığım”

“Artık bana hizmet etmeyen her şeyi bırakıyorum ve kendimi sonsuz olasılıklara açıyorum”

“Hayal ettiğim ve hak ettiğim tüm sevgiyi çekiyorum”

“Ben tamamen kendi gerçeğime bağlıyım’’

 1. Niyetinizi yeniden gözden geçirin: Niyet hikayenizi sabah ilk iş olarak göreceğiniz bir yere koyun, örneğin komodininizde veya hatta uyumak için yastığınızın altına. Hikayenizi her gün okuyun, niyetinizin yolunuza çıktığını hissedin.
 2. Eyleme geçin: Her niyet eylem gerektirir. Hayatınıza yeni bir aşk getirmek istiyorsanız, o zaman her gece olduğunuz yerde beklemek Evrene doğru mesajı göndermez. Yeni bir iş bulmak ve aynı zamanda özgeçmişinizi asla göndermemek istiyorsanız, yaptığınız tüm Yeni Ay çalışmaları boşa gidecektir.
 3. Olumlu kalın: Niyetlerinizin etrafındaki düşüncelerinize dikkat edin ve onları olumlu tutun. Dolunaydan önceki birkaç hafta boyunca olumsuz diyaloglardan uzak durun. Olumlu şeylerin size gelmesine izin vermek için etrafınızda pozitif enerji yaratın.

Yeni Ay Bizi Nasıl Etkiler?

Evrenin kozmik enerjisinden yararlanın. Bu aşama yeni başlangıçların ve yaratıcılığın enerjisini getirir. Dikkat ederseniz, bu dönemde yaratıcı yeteneklerinizin arttığını ve yeni fırsatların kapınızı çaldığını görebilirsiniz. Ay döngüsünün bu aşamasında yeni bir maceraya başlamak her zaman en iyisidir.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.