" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Aşk Enerjinizi Feng Shui İle Yükseltin

Yaşam alanınızda kullandığınız objeler, renkler ve hatta eşyalarınızı yerleştirme şekliniz ruh halinizi, hayata bakış açınızı, aşk, para, sağlık olan ilişkiyi etkiliyor. Sivri köşeli eşyalar, soluk ya da koyu renkler, yanmayan ampuller, kuru çiçekler, dağınık ortam gibi etkenler aslında siz farkında olmadan zihninizi bloke ediyor.

Hayatınızda bir şeylerin yolunda gitmemesi, içinde bulunduğunuz kaotik ortamın üzerinizde yarattığı pesimist veya agresif enerji ile destekleniyor.

Evinizin odalarında Feng Shui öğretisini uygulamak ise hayatınızdaki olumlu yaşam enerjisinin serbestçe dolaşmasını sağlıyor. Örneğin, sabahları yatak odanızdaki dağınık eşyaların arasında uyanmanızın, odanızda asılı duran hüzünlü bir tablo ile göz göze gelmenizin, duvara dayalı yatağınızdan atlayarak inmenizin güne negatif enerji ile başlamanıza yol açtığını hiç düşündünüz mü?

Feng Shui ile evinizde yapacağınız etkili değişimler, yaşamınızın farklı dinamiklerini dengeliyor.

Bunlardan biri de aşk ve ilişkileriniz ile olanı. Feng Shui’nin mutluluk ve huzur veren enerjisi ile aşkı çağırmak ve korumak için ipuçları ise şöyle;

* Rahat bir yastıkta uyuduğunuzdan emin olun.

* Yeni nevresimler tazelenmenize yol açar. Özellikle pembe, bej, açık mavi, gül kurusu, beyaz gibi soft renkler ve göz yormayan desenler tercih edin.

* Yatağınızı doğru yerleştirin. Her iki yanından kolayca ulaşabileceğiniz şekilde olmasına dikkat edin ve yattığınızda başınızın kapıya doğru olmamasını sağlayın.

* Yatak odanızı pelüş hayvanlardan ve ekstra yastıklardan arındırın.

* Duvar renginizi seçerken kırmızı, mor, lacivert gibi koyu renkler yerine açık renkleri tercih edin.

* Astığınız tablolar, başucunuzdaki fotoğraflar ya da objeler size hüznü, kederi, özlemi, acıyı çağrıştırmamalı. 

* Yatak odanızda televizyon bulundurmayın ve yatakta çalışma alışkanlığınızı bırakın.

* Kırılmış ayna ve objeleri mutlaka atın. Kuru ya da plastik çiçekler durağanlığı simgeler, özellikle yatak odanızda bulundurmayın.

* Yatak odanızdaki mobilyaların birbirini tamamladığından ve simetrik olduğundan emin olun. Eğer mobilya takımızla bağlantılı olmayan bir eşya varsa onu dışarı çıkarın.

* Her gün yatak odanızı havalandırın ve perdelerinizi açın. Güneş ışığı ve temiz hava içeri dolsun. Etraftaki yığılmış eşyaları katlayıp kaldırın. 

* Yatak odanızdaki ışıklar kesin beyaz yerine daha yumuşak, hatta loş olmalı. Dinlendirici müzikler, hoş kokulu mumlar ruhunuzu dinginleştirir.

* Evinizin güneybatısı aşkı ve ateş elementini simgeler. Yatak odanızın ve evinizin güneybatısına sevgiyi ve aşkı anımsatan objeler, tablolar, kristaller, mutlu fotoğraflar, kalpler, pembe ve beyaz mumlar yerleştirin. 

* Yatak odanızda çiçek bulundurmayın. Ancak evinizin güneybatısına taze çiçekler ya da çiçek açan bitkiler yerleştirebilirsiniz.

* İlişkiler toksik ya da sevgi dolu olabilir. Eğer bitmesi zor olan kötü bir ilişki içindeyseniz, küçük bir horoz heykelciğini gagası kapıya dönük şekilde yerleştirin. Romantizmi çağırmak için ise çift melekler, balıklar, kuşlar veya mandarin ördeği kullanabilirsiniz.

Tüm bu ipuçları sizin yaşam alanınızdaki enerjinin doğru akmasına ve dengelenmesine yardımcı olsa da gerçek sevgiye ve aşka olan inancınızı, güveninizi ve iyi niyetli düşüncelerinizi korumanızı, zihninizi toksik düşüncelerden arındırmanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.