" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Aura Renkleri Nasıl Okunur?

Aura renklerini nasıl göreceğinizi öğrenmek, bir kişiden, varlıktan veya nesneden yayılan enerji türünün bir göstergesidir. Aura renkleri, çekirdek kişilik özelliklerinden tutkulara, ruh hallerine ve bir kişinin gerçek amacına kadar her şeyi gösterebilir.

Bununla birlikte, aura renklerini kavramış olsanız bile, onlar hakkında hala

“Herkes aura okumayı öğrenebilir mi, yoksa bu doğuştan gelen bir yetenek mi?

Kendi auranızı görmek mümkün mü yoksa başka biri sizin için okumalı mı?

Bir insanın aurası zamanla değişiyor mu veya her insanın yaşam için belirli bir aura rengi var mı?” gibi birçok cevaplanmamış sorunuz olabilir.

Aura Nedir ve Aura Enerjisi Nedir?

Başlangıçta belirttiğim gibi, aura renklerimiz yaydığımız enerjiyle ilgilidir.

Bazen birden fazla katman olabilir ve her biri farklı renkte olabilir. Auraların doğası hakkındaki kesin yorumlar, farklı manevi gelenekler arasında farklılık gösterse de, varoluş durumunuzla ilgili önemli bir şeyi yansıttıklarına dair geniş bir inanış vardır.

Yaygın olarak kabul edilen bir açıklamaya göre auralar, insan vücudunun ürettiği düşük elektromanyetik enerji seviyeleri ile ilgili olduklarıdır. Bütün canlılar auraya sahiptir. (sadece insanlar değil, hayvanlar ve bitkiler de)

Çekim Yasası literatürünü zaten biliyorsanız, aura enerjisini titreşim frekansınıza benzer şekilde düşünmek yararlı olabilir. Aura, hakkınızdaki her şeyden etkilenirler ve aslında refahınıza ve deneyimlerinize bağlı olarak dalgalanabilirler.

Yeni Başlayanlar İçin Aura Nasıl Okunur?

Aura renklerini nasıl göreceğinizi öğrenmek, diğer insanların auralarını tespit etmekten biraz farklıdır, ancak her ikisi de aynı temel hazırlık adımlarını gerektirir. Bu becerileri sonuna kadar geliştirmek zaman ve çaba gerektirir, ancak ilk birkaç denemenizde bile en azından belirsiz bir aura işaretini tespit edebilmelisiniz.

Adım 1: Çevreleyen Enerjiden Haberdar Olun

İster kendi auranızı tespit etmeye ve yorumlamaya çalışın, ister başka bir kişinin aurasını hissediyor olun, başlamak için doğru zihin çerçevesine girmek önemlidir. Kendi auranıza odaklanıyorsanız, bazı uzmanlar enerjinizi artırmak için ellerinizi ovuşturmayı tavsiye eder. Avuç içlerinizi ayırıp birbirleriyle yüzleşmelerine izin verirken, yumuşak bir karıncalanma veya manyetizma hisleri hissedebilirsiniz. Burada tespit ettiğiniz enerji, bir aura okuduğunuzda aradığınız enerjidir.

Auraları algılamak, bir meditasyon veya farkındalık egzersizleri seansından sonra daha kolaydır. Doğru bir seans yapmak için zamanınız yoksa, birkaç dakikanızı gözlerinizi kapatarak, yavaş ve derin nefes alarak bile zihninizi temizlemeye ve dünyadaki nüanslı enerjiye daha açık hale getirmeye yardımcı olabileceğini görebilirsiniz.

Genel olarak, düşüncelerinizi sakinleştiren ve kendinizi merkezlenmiş hissettiren her şey, enerji tespitinde ve auraları okumada sizi daha iyi hale getirir.

2. Adım: Çevresel Vizyonunuzu Ayarlayın

Kendinize veya başkalarına baksanız da, auraları görmek, dünyaya bakış açınızı biraz ayarlamayı gerektirir. Daha spesifik olarak, çevresel görüşünüzü ayarlamak çok önemlidir. Neredeyse gözlerinizi kısıyormuş gibi bakarak vizyonunu hafifçe yumuşatmak için çalışmalısınız. Hala net olarak görebilmeniz gerekirken, her şey biraz odak dışı olmalıdır.

Mumlara veya tepegöz ışıklarına bakarsanız ve ışıklarının neredeyse normalden daha çok “dağıldığını” veya yayıldığını görebiliyorsanız, görüşünüzü doğru şekilde ayarladınız demektir. Daha parlak odalarda veya doğal ışıkta yapmak biraz daha kolaydır, ancak aura okumalarında gittikçe daha fazla beceri kazandıkça, zor koşullarda bile onları alabileceğinizi göreceksiniz.

Adım 3: Farklı Aura Renklerinin Görünmesine Odaklanın

Vizyonunuzu ayarladıktan sonra, ilgili aurayı görebilmelisiniz. Fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, çoklu katmanlara sahip olmasıdır. Çoğu durumda yedi tanesini görebilmelisiniz ve bunlara bazen ‘aurik bedenler’ denir. Teorik olarak, 7 çakraya karşılık gelirler, bu yüzden her biri size farklı bir bakış açısı sunar.

Fiziksel seviye (vücuda en yakın) fiziksel sağlığınızı ve sağlığınızı gösterirken, eterik seviye (vücuda en uzak olan) kendi görüntüsüyle ilgilidir. Daha sonra, yaşamsal seviye entelektüel refahınızı ve mevcut düşüncelerinizi gösterirken Astral seviye ilişkiler hakkında bilgi sağlar.

Düşük ve yüksek zihinsel seviyeler astral seviyeden sonra gelir, gerçek amacınız ve ruhsal durumunuzla ilgilidir. Son olarak, sezgisel seviye daha geniştir ve evrenle bağlantınıza dair ipuçları sağlar.

Adım 4: Arkadaşlarınızın Auralarını Okumaya Başlayın

Auraları okurken, arkadaşlarınızın arkalarında beyaz (veya soluk) bir duvar olmasını sağlamak yararlıdır. Bu, auralarını karşılaştırmak için doğru kontrast noktası sağlar. Arkadaşınız oldukça açık, net görüşlü bir durumda ise alanları okumak için size daha fazla bilgi verir. Bu, önceden meditasyon yapmanın veya birlikte nefes almanın iyi bir fikir olduğu anlamına gelir, böylece şu anda hem odaklanmış hem de tamamen mevcut durumda olursunuz.

Bir kişi kendini geliştirme yolculuğuna çıkarsa, aurasını düzenli olarak okumak ve zaman içinde farklı okumaları karşılaştırmanıza izin veren notlar almak mantıklıdır. Aura yorumlama kılavuzunun yardımıyla (aşağıda) siz ve arkadaşınız, isteklerinizin ve ihtiyaçlarınızın hedeflerine doğru nasıl değiştiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Adım 5: Kendi Aura Renklerinizi Okuma Alıştırması Yapın

Aynada kendi auranızı nasıl göreceğinizi merak ediyorsanız, yukarıdaki ipuçlarının birçoğu (arkadaşların auralarını okumak için) burada da geçerlidir. Özellikle, sırtınızı beyaz bir zemine dayamak ve okumadan önce sakin bir çerçevede olduğunuzdan emin olmak iyidir. Bazı insanların tüm vücutlarını kapsayan aurayı tespit etmeye çalıştıklarını, diğerlerinin ise tek bir vücut kısmına, genellikle de ellere odaklandığını unutmayın.

Kendi auranızı okurken elinizi kullanmak için olabildiğince uzak tutun ve görüşünüzü yumuşak ve puslu hale getirin. Elinizin etrafında, genellikle çakraların her birine karşılık gelen birden fazla katmanla ince bir tür sis tespit edebilmelisiniz.

Farklı Aura Renkleri ve Anlamları Nelerdir?

Aura çalışması her zaman sezgisel ve öznel yoruma açıktır, ancak bu renkler, aura ortaya çıktığında kişi için belirli duyguların, ihtiyaçların ve düşüncelerin öne çıktığı güvenilir göstergelerdir.

Sarı Aura

Auranızın herhangi bir katmanı sarı ise, bu eğlenceli veya meraklı olduğunuz anlamına gelir. Bazen bu, hayatınızın yeni bir aşamasına girdiğinizi ve daha önce deneyimlediğiniz şeyleri yeniden incelediğinizi ve bazen de eğlenceli, çocuksu tarafınızla yeniden bağlantı kurduğunuz anlamına gelebilir.

Sarı aura anlamları da gevşeme ve pozitifliği gösterir. Her şey düşünüldüğünde, sarı renk kendinizi iyi hissettiğinizin bir işaretidir. Bunun nadir istisnası, bazen korkuyla bağlantılı olan parlak, neon sarısıdır (özellikle kontrolü kaybetme korkusu).

Yeşil Aura

Yeşil auranın anlamı gölgeye bağlı olarak değişir. Örneğin, çamurlu yeşil bir renk kıskançlıkla bağlanabilir. Bununla birlikte, en sık görülen gölge, iyileşme ile ilişkili parlak bir orta yeşildir. Yeşilin nerede olduğuna bağlı olarak, iyileşme fiziksel veya zihinsel yaşam seviyenizde olabilir. Yeşil ayrıca büyüme ve ileri momentum ile geniş bir ilişkiye sahiptir.

Birlikte ele alındığında, bu iki anlam, zor bir zamandan geçerken ve kasıtlı olarak daha iyi bir şeye doğru ilerlerken yeşil aura renklerinin sıklıkla ortaya çıktığını göstermektedir.

Mor Aura

Mor aura çoğu durumda manevi açıklık ve farkındalığı vurgular. Bu nedenle, manevi bir etkinliğe katıldıktan, meditasyon yaptıktan veya görselleştirmeler üzerinde çalıştıktan sonra auranızın bir parçası olarak göreceğiniz yaygın bir renktir. Mor auranın anlam kılavuzları da genellikle duyarlılıktan da bahseder, bu nedenle diğer insanlara ve duygularına daha açık olabilirsiniz ve ardından auranızda mor rengi sergilersiniz.

Auranızda mor rengi görürseniz bu, savunmanızın düşük olduğu ve düşüncenizin esnek olduğu yüksek bir alıcılık süresinde olduğunuzu gösterir.

Mavi Aura

Mavi auralar gölgede değişebilir, ancak parlak, açık mavi sezgi ile ilişkilidir. Anlam açısından, bağırsak duygularınıza güven duyduğunuzda ve kalbinizi başınızın üzerinde önceliklendirdiğinizde mavi auralar sıklıkla ortaya çıkar. Mavi auralar genellikle kendileriyle barış içinde olan sakin, dengeli insanlarda görülür.

Buna karşılık, daha koyu bir mavi, dürüst olma veya zor bir şey duyma korkusunu düşündürebilir. Koyu mavi görürseniz, büyük bir değişiklik yaşamaya hazır olduğunuzu biliyor olabilirsiniz, ancak kabul etmiyorsunuzdur.

Beyaz Aura

İnsanlar genellikle sadece beyaz auranın bir tür masumiyet göstergesi olduğunu varsayarlar, ancak beyaz auranın anlamları aslında bundan daha nüanslıdır.

Peki, beyaz bir aura ne anlama geliyor? İnanılmaz derecede nadirdirler ve onları sadece bir kişinin tamamen evrilmiş benliği haline geldiğinde görebilirsiniz. Saflıkla bir bağlantısı vardır, ancak bu saflık ruhsal saflıktan daha çok psikolojik masumiyetten ibarettir. Kendi auranızda beyaz görürseniz bu tam ve gerçek aydınlanmaya ulaştığınızın bir işaretidir.

Turuncu Aura

Herhangi bir turuncu auranın anlamı turuncu katmanlar ve kişisel güç arasındaki bağlantıdan bahsedecektir.

Bir kez daha katmana bağlı olarak, auranızdaki turuncu fiziksel güç ve en yüksek sağlık veya kendine güven ve zihinsel güç anlamına gelebilir. Turuncu ayrıca yaratıcılık belirtisidir, bu yüzden genellikle sanatçıların, yazarların ve müzisyenlerin auralarında bulabilirsiniz.

Turuncu daha kahverengi bir gölgeye doğru yöneldiğinde, bazen bağımlılıklarla mücadele eden insanlarda görülür. Bunlar maddenin kötüye kullanımı ile ilişkili olmayabilir; herhangi tekrarlayan, kompulsif negatif davranış da bu daha koyu turuncu gölgeye yol açabilir.

Kırmızı Aura

Genel olarak, kırmızı güç ve eyleme bağlıdır. Kırmızı ne kadar parlak ve saf olursa, kişinin o kadar kendi kendine yeterli ve kararlı olması muhtemeldir. Örneğin, kısa süre önce bir ev satın almaya veya kariyer değiştirmeye karar verdiyseniz, kırmızı görmek şaşırtıcı olmaz. Bununla birlikte, bastırılmış öfke zamanlarında daha koyu kırmızı tonları görebilirsiniz.

Kendinizi çok kırgın hissettiğinde ama sizi inciten kişiyle bunu paylaşmadığınızda da  koyu kırmızı görebilirsiniz. Bu arada, bulutlu bir kırmızı renk okuması görürseniz, bir şey hakkında altta yatan kaygıyı alıyor olabilirsiniz.

Pembe Aura

Pembe auranın anlamı, tüm renklerde olduğu gibi gölgeye bağlıdır. Sıklıkla daha sıcak pembelerin kalbin renkleri olarak görüldüğünü duyabilirsiniz, bu yüzden aşık olduğunuzda sıklıkla aurada bulunurlar. Bunun romantik aşk olması gerekmez. Örneğin, pembe auralar düzenli olarak yeni ebeveynlerde de görülür. Daha derin bir pembe, fiziksel, zihinsel ve kişisel bakım ihtiyaçlarınızı iyi dengelediğinizin bir işareti olabilir.

Siyah Aura

Beyaz auralar gibi siyah auralar da oldukça nadirdir. Saf bir siyah aura görürseniz, ciddi olumsuzluk ve bir sıkışmışlık hissi alırsınız. Birini affetmezseniz ve küskünleşmeye devam ederseniz, siyah bir auraya sahip olmanız yaygındır.

Keder, siyah auraların bir başka sık (ve kaçınılmaz) nedenidir, ancak bu durumda yoğun duygusal kayıp sürecinden geçerken aurada düzenli ve hızlı değişiklikler görebilirsiniz.

Kahverengi Aura

Kahverengi auraların anlamı korku temelli olma eğilimindedir. Bazen bu, günün erken saatlerinde yaşadığınız korkunç bir deneyim gibi yüzeysel bir korku ile ilgilidir.

Diğer durumlarda, bilinmeyen korkusu veya bağlılık korkusu gibi daha derin bir anlam vardır. Kahverengi bir aurayı her gördüğünüzde nelerden kaçınabileceğiniz ve neden kaçındığınız hakkında dürüst ve dikkatli bir şekilde düşünmek için bir davetiye vardır. Genellikle, sizi korkutan şey hakkında somut bir şekilde düşünmeye başladığınızda, çok daha aura renginiz yönetilebilir hale gelir.

Gri Aura

Son olarak, gri auralar bir blokajı gösterme eğilimindedir. Gri auranın anlamları, kendi kendini empoze etmeyi, hamileliği, rahatlık alanınızdan ayrılmamayı ve kontrolünüzün ötesinde can sıkıntısını veya huzursuzluğu içerir. Bununla birlikte, gümüş olan parlak, ışıltılı bir gri görüyorsanız, bu genellikle bolluktur. Yakın zamanda para kazandığınızda veya bir çeşit büyük maddi kazançtan keyif aldığınızda görebilirsiniz.

Daha nadir bakımlarda gümüş renk, zihinsel bolluğa da bağlıdır; başkaları tarafından desteklenen, bilinen ve anlaşılan duygulara işaret eder.

Aura enerjisini iyileştirmek için, hangi korkulara, kaygılara ve olumsuz duygulara işaret ettiğini anlamak gerekir. Kabullenmeyi reddettiğiniz bir yanınız iyileştirilmeyi bekliyor olabilir. Çakra dengelemek için meditasyon yapmak, korkuyu sevgiye dönüştürmek, negatif enerjilerden arınmak aura renginizi değiştirebilir.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.