" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Bağışlama Meditasyonu

Bağışlama meditasyonu sizi tüm negatif titreşimlerden hafifletir ve özgürleştirir. Affetmemek korku frekansına hizmet eder. Oysa affetmek, sizi sevgi boyutuna taşıyan en önemli bilinç seviyelerinden biridir.

Başkalarını affetmek demek onlarla yeniden bağ kurmak veya olan bitenin muhasebesini yapmak anlamını taşımıyor. Şunu kabul ederseniz aslında her şey çok daha kolay olur ve zihninizde netleşir; 

Siz birilerine öfke, intikam, acı, kızgınlık, kırgınlık, kin, nefret gibi duygular beslediğinizde, O KİŞİNİN BUNDAN HABERİ OLMUYOR! Bütün düşük titreşimli duygular sizin hücrelerinizde dolaşmaya devam ediyor. Şimdi soruyorum; neden kendi ruhunuzu, bedeninizi ve aklınızı düşük titreşimli duygularla boğuyorsunuz? Sizde alev topuna dönüşen öfke yine sizi yakar, öfke beslediğiniz kişiyi değil!

Neden Affetmemeyi Tercih Ediyorsunuz?

Siz affetmeyerek karşınızdaki kişileri cezalandırdığını zannediyorsunuz. Onları iyi duygularınızdan mahrum ettiğinizi düşünerek kendi egonuzu besliyorsunuz. Halbuki nefret de tıpkı sevgi gibi bir duygudur ve bağ yaratır. Nefretle yada kinle aranızdaki köprüyü yıkmamış olursunuz. Birbirinize enerji Eğer birileriyle tamamen kopmak istiyorsanız nötr olmayı başarmanız gerekir.

Biri tarafından haksızlığa uğradığınızı düşünebilirsiniz. Beklentileriniz cevapsız kalmış olabilir. Travma ve benzeri sorunlar deneyimlemiş olabilirsiniz. Başınıza gelen aksiliklerden başkalarını sorumlu tutuyor olabilirsiniz. Her ne olursa olsun, çözüm yolu affetmemek değildir. Bağınızı kesmek, kendi yaşam yolculuğunuza devam etmek ve ilahi adalet mekanizmasına güvenmek doğru seçimlerdir. 

Başkalarıyla Beraber Kendini de Affet!

Başkaları ile birlikte bir de insanın kendini affedememesi gibi bir durum da söz konusu. Geçmişe dair pişmanlık, utanç, kızgınlık gibi duygular hissederek kendinizi suçluyorsanız bunu yapmayın derim. Şu an hissettiğiniz negatif duygular geçmişe dönüp bir şeyleri düzeltmenize yada yeni seçimler yapmanıza olanak tanımıyor. Bilakis bu duygular sırtınızdaki ağrı, vücudunuzdaki ödem, boğazınızdaki yutkunamama hissi, midenizdeki yanma gibi fiziksel ve korku, kaygı, endişe, stres bozukluğu gibi ruhsal sorunlar ile kendini gösteriyor. 

Hem başkalarını hem de kendinizi affetmeniz için huzur dolu bir meditasyon hazırladım. Bir tüy gibi hafiflemenizi, bunca zaman gittiğiniz her yere taşıdığınız kin ve nefret dolu bavulu bırakmanızı diliyorum.

Bağışlama Meditasyonu Uygulaması

Bağışlama meditasyonu yapmak için, rahatça oturun, ister sessizliğin sesini dinleyin, ister rahatlatıcı bir müzik size eşlik etsin.

Buraya sevdiğim meditasyon linklerini bırakıyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=HqaHNVgFTv4

https://www.youtube.com/watch?v=DxMzvUtN3Gc

https://www.youtube.com/watch?v=i-xXVdsVoXw

https://www.youtube.com/watch?v=uQ5yaenw-U0

Beyaz renkte bir mum yakın. Gözlerinizin kapanmasına ve nefesinizin doğal ve kolay bir akışta olmasına izin verin. Vücudunuzun ve zihninizin rahatlaması için sakinleşin ve gevşeyin. 

Şimdi dikkatinizi tam kalp çakranızın olduğu bölgeye verin. Kurduğunuz tüm engellerin sizdeki karşılıklarını ve affetmediğiniz için taşıdığınız duyguları izleyin. 

Kalbinizi kapalı tutmanın acısı size ne hissettiriyor? 

Bu bir renk olsaydı, hangi renk olurdu?

Kalbinizdeki his nasıl bir acıya benziyor?

Bu bir şekil yada nesne olsaydı, hangi şekil/nesne olurdu?

Bu bir koku olsaydı neye benzerdi?

Bir örnekle vizyonunuzu netleştirmem gerekirse, sizi aldatan/terk eden/haksızlığa uğratan kişinin kalp bölgenizde yarattığı his derin bir yaranın verdiği acı. Kalp bölgesini kaplayan renk gri ve bu yarayı var eden şekil iki ucu keskin bir bıçak. Bu kişiyi her nefretle andığınızda bıçak biraz daha derine iniyor, yarayı büyütüyor, kabuk bağlamasına izin vermiyor, renk griden siyaha dönüyor. Duyduğunuz koku isli havada içinize çekerken burnunuzu yakan keskin bir koku.

Aslında her an orada tuttuğunuz bu rahatsız edici hissi şimdi nesnelleştirdiniz. Tam kalp bölgenizde varlığını tam olarak hissediyorsunuz. Şimdi sağ elinizin avucunda fıstık yeşili renkte bir ışık topunun olduğunu canlandırın ve elinizde ışıl ışıl parlayan topu kalbinizin üzerine koyun. Sağ eliniz kalbinizin üzerindeyken şu cümleleri söyleyin;

‘’Şimdi ve tüm zamanlarda yaşam yolculuğumda almam gereken dersleri öğrenirken bana eşlik eden, üstlendikleri rolleri hakkıyla yerine getiren, düşünce, söz yada eylemleriyle incindiğim, zarar gördüğüm, hayal kırıklığına uğradığım, mağdur olduğum herkesi (belirli bir isim söyleyebilirsiniz) bağışlıyorum, serbest bırakıyorum ve onları kaynağa iade ediyorum.’’

Az önce tanımladığınız renk, nesne ve kokunun yeşil ışık topunun içinde eridiğini canlandırın. Kalp bölgenizi yeşil renkte hissedene kadar bekleyin. Burnunuzdan dörde kadar sayarken nefes alın, yine dörde kadar sayarak ağzınızdan bırakın. Nefret duygularının dönüşmesine izin verin. 

Aynı çalışmayı bilerek yada bilmeyerek incittiğiniz kişiler ve kendiniz için de yapın.

‘’Şimdi ve tüm zamanlarda bilerek veya bilmeyerek incittiğim, zarar verdiğim, ihanet ettiğim, yaşam planına müdahale ettiğim, suçladığım, sorumlu tuttuğum, yargıladığım herkesin üst benliğinden bağışlanmayı diliyorum.’’ 

Bu esnada pişmanlık veya üzüntü gibi duygularınızın açığa çıkmasına izin verin. Sonra bu yükü bırakabileceğinize inanarak kalbinizi zorlayan her anıyı serbest bırakmak üzere tüm varlığınızı yeşil ışık topuyla şifalandırın.

‘’Kendimi incittiğim ve kendime zarar verdiğim birçok yol, seçim ve karar ile bilerek veya bilmeyerek düşünce, söz veya eylem yoluyla kendime ettiğim ihanet, yaptığım haksızlık ve çeşitli nedenlerle kendimi terk ettiğim için kendimden bağışlanma diliyorum. Tüm negatif bilincimi kaynağa iade ediyorum.’’

Bu üç ayrı bağışlama meditasyonunu bir arada veya farklı zamanlarda yapabilirsiniz. Bağışlamanın auranızdaki negatifi temizlediğini, ruhunuzu hafiflettiğini, zihninizi korkulardan arındırdığını ve bu sayede daha berrak bir düşünce yapısına sahip olacağınızı bilmenizi isterim.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.