" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Başak Burcunda Yeni Ay ve İçgüdülerinizi Dinleme Zamanı

Başak’taki Yeni Ay, ‘içgüdülerinizi’ dinleme zamanıdır. Neyi değiştiremeyeceğiniz konusunda endişelenerek zihinsel enerjilerinizi boşa harcamayı bırakmak Başak burcu Yeni Ay’ının manifestosudur.

Yeni Ay’ın muhteşem enerjisi ile;

Endişelenmek yerine, problem çözme becerilerinizin en iyi şekilde nasıl kullanılabileceğini analiz edin.  

İlham ve disiplin, bloke edilmiş enerji kanallarınızı açmak için birlikte çalışabilir.

Başak burcu Yeni Ay’ında aşağıdaki soruların cevabını arayın.

Mükemmeliyetçi eğilimlerin sizi hareketsiz kılmasına hayatınızın neresinde izin veriyorsunuz?

Detaylar hayatınızı nerede ele geçiriyor?

Bir şifanın hayatınızın neresinde gerçekleşmesi gerekiyor?

Daha iyi bir yaşam için neleri yapmayı erteliyorsunuz?

Şimdi işte, sağlıkta ve başkalarına hizmette başarmak istediklerinizi gerçekçi bir şekilde planlayacağınız bir süreçtesiniz. Başak burcundaki Yeni Ay, içimizdeki şifacı gücü tam olarak nerede kullanabileceğimizi gösterir.

Yerli kültürlerde şifacının yolu yürekli olma ve şuurlu harekete dikkat etme ilkesini destekler. Tüm geleneklerde şifacılar sevginin iyileştirici gücünü tüm insanlar için mevcut olan en etkili güç olarak kabul eder. Herhangi bir kültürde şifacılar, sevginin başkalarını da kabul etme, tanıma, onaylama ve minnettarlık yoluyla yayıldığını bilenlerdir. Birçok yerli kültür, kalbin Dünya Ana ile Gökyüzü Baba arasındaki köprü olduğuna inanır. Bu gelenekler için, duygusal ve ruhsal sağlığı sürdürmenin kaynağı tam, açık ve güçlü bir ruhsal enerjiye sahip olmak olarak tanımlanır. Haritanızda Başak burcunun bulunduğu yer, şifalandırmaya ihtiyacınız olan yerdir.

Kendinize şu soruyu sormayı düşünün: “Ben tam olarak açık yürekli, sevgi dolu ve güçlü bir kalbe sahip miyim?”

Başak Burcundaki Yeni Ay hayatınızdaki ayırt edici, metodik, sağduyulu, analitik, detay odaklı, sağlık bilincine sahip, mükemmeliyetçi, kompulsif, seçici, telaşlı, gergin tutumlarınızı nerede kullandığınıza dikkat çeker. Eğer bu alanlarda bir aksama, yanılsama, atalet, erteleme, çözümsüzlük ya da abartı varsa değiştirmek ve iyileştirmek için size fırsat tanır.

Başak’ın Hükümdarı olarak Merkür, benzersiz iletişim şeklimizi ve problem çözmek için kullanmayı seçtiğimiz yöntemleri ifade eder. Chiron gezegeninin doğum haritanızda bulunduğu yer (Evin konumu) bir şeyleri düzeltmek ve bir şifacı olarak çalışmak için inisiyatif alma olasılığınızın en yüksek olduğu için önemlidir. Çoğu zaman hayatımızın bu alanında ilk yaralarımızı almışızdır. Ve bu alanlar fiziksel ve zihinsel tutumlarınızın arasındaki geçittir.

Başak Burcu’nun Faaliyet Gösterdiği Evde Karşılaşılan Zorluklar:

Burada ayrıntılı bir şekilde analiz etme ve tamir etme veya çırak olarak hareket etme eğiliminde olabilirsiniz. Aşırı derecede telaşlı olduğunuz için bir üne sahip olabilirsiniz ve hayatınızın bu alanı kritiktir. İlgili olduğunu düşündüğünüz konular hakkında başkalarının nasıl problem çözdüğü konusunda son derece eleştirel olsanız da, kendinize yönelttiğiniz yargılar daha da zordur. Hayatınızın bu alanı, kafanızda olumsuz bir şekilde kendi kendine konuşmaya meyilli olduğunuz, yaptığınız şeyin aksine sürekli olarak ne “yapmanız gerektiği” üzerine yorum yaptığınız yerdir. Bazen her şeyi yapma üzerine dürtüsel bir ihtiyaçtan öylesine etkilenirsiniz ki, hayatın ayrıntılarından sorumlu olmak yerine, ayrıntılar sizin sorumluluğunuzdadır. Buna “işkolik kalıp” denir.

Başak’ın Fiziksel Güç veya Zayıflık Alanları:

Bağırsaklar, apandisit, karın, sindirim

Başak Olumlamaları:

Her zaman en yüksek hayrım için çalışırım.

Muhteşem bir sağlık benim ilahi hakkımdır.

İhtiyacım olan her şey benim için mevcut.

Başak burcu her zaman problem çözme ve iyileştirme ile ilişkilendirilmiştir. Dört elementin her biri 4 bağımlılıktan birinin kurbanıdır. Dünya burçları, mükemmellik bağımlılığına eğilimlidir. Mükemmeliyetçilik hataları tolere etmezken, Mükemmellik hataları birleştirir ve hatalardan öğrenir.  

Dört Odacıklı Kalp Geleneği

Bu gelenekte, kalbin durumunu günlük olarak şu soruyu sorarak kontrol etmek önemlidir:

Ben tam olarak açık yürekli, sevgi dolu ve güçlü bir kalbe sahip miyim?”

Tam olarak yürekli olmadığımız yerlerde insanlara ve durumlara gönülsüzce yaklaşırız. İstemediğimiz bir şeyi yapmamız GEREKEN duygu deneyimi, bu durumun üreme alanıdır. Gönülsüz hissetmek yanlış yerleştirmenin bir duyurusudur ve kendimizi bu durumlardan uzaklaştırmanın zamanıdır. Açık yürekli olmadığımız yerde savunmacı, dirençli ve kendini korumaya odaklı olmak, kendimizi savunmasız ve zayıf hissettiğimizin işaretleridir. Çözüm, kendine ve başkasına şefkat göstererek kalbi yumuşatmak, yeniden açmak ve bir orta yol yaratmaktır.

Açık yürekli olmadığımızda kafamız karışır ve şüpheci bir yürek taşırız. Kararsızlık ve ilgisizlik halleri, kafa karışıklığının ve şüphenin habercisidir. Yürekli olmadığımız yer, özgün olma ya da bizim için doğru olanı söyleme cesaretinden yoksun olduğumuz yerdir. Güçlü yüreklilik, yaşamımızda olduğumuz gibi olma cesaretine sahip olduğumuz yerdir.

“Cesaret” kelimesi, etimolojik olarak “kişinin kalbinin yanında durma veya özünde olma yeteneği” anlamına gelen Fransız kordonundan türetilmiştir. Ne zaman cesaret gösterirsek iyileşmeyi başlatırız.

Başak Evrensel Şifa Prensipleri

1. Dengeli beslenme

2. Günlük ve haftalık egzersiz

3. Eğlenceli oyun ve kahkaha zamanı

4. Müzik, ses ve şarkı söyleme

5. Sevgi, dokunma ve destek sistemleri

6. İlgi alanları, hobiler ve yaratıcı amaçlarla meşgul olma

7. Doğa, güzellik ve iyileştirme ortamları

8. İç İyileştiriciyi geliştirmek için doğaüstü uygulamalara inanç ve inancın varlığı

Yapılacaklar:

1. Her gün meditasyonda en az 15 dakika geçirin

2. Güçlü yönlerinizi ve yeteneklerinizi, yaptığınız veya yapmakta olduğunuz katkılarınızı kabul etmek için en az 5-10 dakika harcayın, verdiğiniz ve aldığınız sevgiyi kabul edin.

3. Yaranızı tanımlayın – (kendinize anlattığınız ve bir tür şeye bağlı olan hikaye. travmatik olay.)

4. Günde en az bir kez müzik dinleyerek içsel yolculuğunuza çıkın.

5. Her gün dört odacıklı kalbinizin durumunu kontrol etmek için zaman ayırın ve “Ben tam olarak açık yürekli, sevgi dolu ve güçlü bir kalbe sahip miyim?” sorusunu sorun.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.