" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

“Bu Kime Ait?” Sorusu ile Özgürleşin

Bu soru tekniği düşüncelerinizin ve duygularınızın %98’inin aslında size ait olmadığı temeline dayanır. Onlar aslında etrafınızdaki insanlara aittir, ama siz onları sahiplenir ve sanki size aitmiş gibi hissedersiniz.

Oysa pek çok düşünce, duygu, bilgi, inanç çocukluğunuzda anne ve babanız tarafından size yüklenir. Yıllar geçtikçe ve siz farklı roller edindikçe, farklı çevrelerde yer aldıkça, başkalarıyla tanışırsınız. Kimi öğretmeniniz, kimi arkadaşınız, kimi patronunuz, kimi komşunuz, kimi eşiniz olur. Kollektif bilinç sayesinde etrafımızdaki insanlar başta olmak üzere, dünyanın bir ucundaki birinin düşüncelerini kendimize çekeriz.

Başkalarının korkularını, negatif düşüncelerini, endişelerini, inançlarını hiç farkında olmadan alır, bilinçaltımıza kaydederiz. Ve sonra sanki bize aitmiş gibi olumsuz ihtimallerle dolu düşüncelerin içinde boğuluruz.

Oysa bir düşünün; sizi korkutan bir durum karşısında hissettiğiniz kaygı ya size ait değilse?

Zihninizi meşgul eden şeylerin  %98’inin aslında orada olmak zorunda olmadıklarını hayal edebilir misiniz?

Nasıl çalışıyor?

Hissettiğiniz her olumsuz düşünce, duygu, yargı, bakış açısının size ait olup olmadığını anlamak için 72 saat süresince düşünceye odaklanın ve ‘Bu kime ait?’ sorusunu sorun. Bu süre sonunda düşünce etkisini kaybediyorsa, yani hafifliyorsanız başkasına ait olduğunu fark edersiniz.

Bu farkındalığa ulaştığınızda size negatif enerji yükleyen düşünceyi serbest bırakın ve ait olduğu yere gönderin.

“Beni üzen / korkutan / endişelendiren ……………….. hakkındaki düşüncenin bana ait olmadığını biliyorum, kabul ediyorum ve onaylıyorum.

Şimdi ve tüm zamanlarda …………… hakkındaki düşünceyi sevgiyle serbest bırakıyorum ve ait olduğu yere iade ediyorum.”

Eğer bu çalışmanın sonunda yine de düşüncenin tamamıyla size ait olduğu kanısına varırsanız, yine düşünceyi serbest bırakmayı seçin.

“Beni üzen / korkutan / endişelendiren ……………….. hakkındaki düşüncenin bana ait olduğunu biliyorum, kabul ediyorum ve onaylıyorum.

Şimdi ve tüm zamanlarda …………… hakkındaki düşünceyi sevgiyle serbest bırakıyorum ve bu düşünceye neden olan inancımı, bakış açımı, öğrenilmiş çaresizlik bilincimi kaynağa iade ediyorum.”

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.