" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Çekim Yasası Nasıl Çalışır?

İster inanın ister inanmayın, Çekim Yasası eski, gizemli bir okul veya gizli düzene inisiyasyon gerektiren karmaşık bir sihir ritüeli değildir. Aslında Çekim Yasası basit ve değişmeyen bir evrensel ilkedir. Bazı insanların hayatlarından oldukça mutlu olduğunu ve arzuladıkları pek çok şeyi kendilerine kolayca çektiklerini görürsünüz. Çekim Yasası hiç durmadan çalışan ve diğer evrensel yasalarla eş zamanlı hareket eden bir yasadır. Eğer Çekim Yasası hakkında bilgi sahibi olursanız, niyetlerinizi realitede yaratabilirsiniz.

7  Çekim Yasası Nedir?

7 çekim yasası vardır . İstediğiniz her şeyi elde etmek için bunları iyi kullanmanız gerekir.

  1. Değişmez Arzu
  2. Kavramsallaştırma ve Hayal Gücü
  3. Doğrulama
  4. Güvenle Odaklanmak
  5. Derin İnanç
  6. Şükran
  7. Tezahür

Çekim Yasasını yer çekimi olarak düşünün.

Yer çekimi, evrenimizin değişmeyen bir yasasıdır . Yer çekimi yasasını anlamak, ne olacağını tahmin etmenizi sağlar.

Çekim Yasası da aynı şekilde çalışır.

Evrendeki enerjilerin, benzer enerjilere doğru çekilme eğilimi vardır. Burada geçen “enerjiler” kelimesi ile anlatmak istediğim, bu yasanın evrenimizdeki düşünceleri, duyguları, insanları, nesneleri ve diğer her şeyi kapsadığıdır.

Bu evrensel bir prensiptir, bu yüzden her şey için geçerlidir.

Bunun doğru ya da yanlış olduğuna inanmak hiçbir şeyi değiştirmez. Bu basit bir evrensel ilkedir. Bununla birlikte, onu ne kadar iyi anlarsanız, sizin için ne olduğunu tahmin etmeye ve beklemeye o kadar çok başlayabilirsiniz . Çekim Yasası hakkındaki farkındalığınız hayatınızı değiştirebilir.

Ne istediğini nasıl tezahür ettirirsiniz?

Basit bir formül var. Her şeyden önce, gerçekten ne istediğinize (veya istemediğinize) karar vermeniz gerekir.

Şimdi sadece evrene sormanız gerekiyor!

Enerjik titreşimleriniz radyo sinyalleri gibidir. Sinyalinizi almaya değer bir titreşime ayarlamalısınız (pozitif ve minnettar kalın).

 

Çekim Yasası Nasıl Ve Neden Çalışır?


Tıpkı yer çekimi yasasının “nedeni”nin karmaşık ve anlaşılması zor (teorik bir fizikçi değilseniz) oluşu gibi Çekim Yasası’nın “nedeni” de biraz karmaşıktır.

Aslında, yer çekimi bilim adamları için gizemlidir. Yer çekiminin bizi ve Dünya’daki diğer her şeyin yüzmesini engellediğini biliyoruz, ama kesin “neden” karmaşık bir konudur.

Çekim Yasası benzerdir. Evrenimizin tüm yasalarında olduğu gibi, onları nasıl tanımlayacağımızı anlamamıza rağmen bu yasaların işe yaradığını anlıyoruz.

Bir şey yapabileceğinizi bilmek ve düşünmek, sizi bunu yapmaya motive edecektir.

Peki, Çekim Yasası bu bağlamda nasıl çalışır?

Olumlu düşünürseniz, olumlu sonuç alırsınız ve bunun tersi de geçerlidir. Temelde “sen ne düşünüyorsun” ile eş anlamlıdır.

Evrenle ilişkiniz

Çekim Yasasını gerçekten anlamak için, evrenle ilişkinizi algılayışınıza uyum sağlayın. Başka bir deyişle, evrenin sizinle nasıl bir etkileşimde bulunduğunu incelemek önemlidir.

Çevrenizi etkileyebileceğinize inanıyor musunuz? Yoksa başınıza geldiğine mi inanıyorsunuz?

Psikolojide bu perspektife “ İç ve Dış Denetim Odağı denir .

Bazı insanlar başlarına gelen her şeyin bir dış sebebi olduğuna inanırlar. Buna dış kontrol odağı denir, çünkü bu insanlar hayatlarının kontrolünde olmadıklarına inanırlar. Doğrusu ise herkesin aslında bir  kontrol odağına sahip olduğunu fark etmesidir.

Çekim Yasası da aynı şekilde çalışır.

Gerçek şu ki, düşüncelerinizin ve duygularınızın çevrenizde meydana gelen olaylar üzerinde bir etkisi vardır. Bakış açınızdaki bir değişim ve evrenle ilişkiniz hakkındaki gerçeği anlamanız, hayatınıza daha iyi şeyler çekmeye başlayabilir.

Bu sihir değil, bilim

Bu noktada, yine de bu prensibin – benzer şeyleri çektiği gibi – bilimsel bir prensip olduğuna ikna olmaya devam edebilirsiniz.

Belki de düşünceler ve duygular gibi soyut kavramlardan bahsediyoruz. Yer çekimi ile havaya atılan bir elma yere düşer. Anlayamayabilirsiniz, ancak etkileri gözle görülür ve hemen deneyimleyebilirsiniz.

Düşüncelerin ve duyguların çevremizdeki dünya üzerinde bir etkisi olabileceğini hayal etmek zor. Neyse ki, teknoloji ve bilimdeki ilerlemeler, düşüncelerimizin etkilerini gözle görülür biçimde ve anında deneyimlememizi sağlar. Tıpkı bir elmanın havada düşmesini izlemek gibi , düşüncelerin ve hislerin anlık etkilerini gösteren deneyler vardır.

İster inanın ister inanmayın, yalnızca düşüncelerimizin kendimiz ve çevremizdeki çevre üzerinde acil ve somut etkileri olduğunu kanıtlayan çok sayıda bilimsel kanıt vardır.

Su Deneyleri

Düşüncenin gücünü kanıtlayan en ünlü deney Dr.Masaru Emoto tarafından gerçekleştirildi. Onlara sevgi ve barış ya da nefret ve korku düşünceleri yansıtıldıktan sonra donmuş su kristallerini fotoğrafladı. Bazen niyetler yüksek sesle söylenirken, diğer zamanlarda niyetler sadece düşünülmüştü.

Sonuçlar hep aynıydı. Umut, barış, sevgi, sevinç ve benzeri mesajlar güzel, simetrik kristallerle sonuçlanırken, korku, nefret, öfke, üzüntü ve benzeri mesajlar ayrık ve kırık kristallerle sonuçlandı. Deneyleri, niyetlerimizin çevremizdeki dünyayı fiziksel olarak değiştirebileceğini kanıtladı.

Çekim Yasası Nasıl Kullanılır?


Artık Çekim Yasasının gerçekte ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anladığınıza göre, hayatınızı iyileştirmek için onu nasıl kullanabileceğiniz hakkında konuşalım.

Çekim Yasası, hayatınızda halihazırda çalışan evrensel bir ilkedir. Çekim Yasasının sizin için çalışmasını sağlamak için para, sevgi ve ilişkiler, sağlık ve maneviyat gibi hayatınıza neyi çekmek istediğinizi düşünmeye başlayın.

1. Parayı çekmek

Finansal bolluk, insanların Çekim Yasası’na ilgi duymalarının bir numaralı nedenidir.

İyi haber, Çekim Yasası ile paranın gelmesinin kolay olmasıdır. Teknikleri öğrendikten sonra, değişiklikleri gerçekten hızlı bir şekilde görmeye başlayacaksınız. Birçok kişi, Çekim Yasası ile çalışırken beklenmedik kaynaklar, görünüşte rastgele iş fırsatları ve hatta kelimenin tam anlamıyla para bulduğunu deneyimler.

2. Sevgi ve ilişkiler

İnsanların Çekim Yasası hakkında bilgi aramasının en popüler ikinci nedeni gerçek aşkı bulmaktır. İdeal, sevgi dolu bir ilişkiye sahip olmak için bir ömür boyu sürecek aşkı bulmak, kazanamayacağınız zor ve sinir bozucu bir oyun gibi görünebilir.

Neyse ki, Çekim Yasası aşkı bulmak için harika bir araçtır. Çekim Yasası kendiniz ve arzularınız üzerinde çalışmak anlamına geldiğinden, doğası gereği sizi yaşamınızda ne istediğiniz ve neye ihtiyacınız olduğu konusunda net bir vizyona sahip daha çekici bir insan yapar.

3. Sağlığınızı iyileştirin

Çoğu insan , yaşamlarına sağlığı çekmek için Çekim Yasasını kullanmayı düşünmez, aslında bu amaç için harika bir araçtır. Çekim Yasası düşünceler ile çalıştığı için fiziksel realitemizi etkilediğinden, farkında olmadan bile şu an hayatınıza kötü sağlık çekiyor olabilirsiniz.

Çekim Yasası hakkında bilgi edinmek, düşüncelerinizin seyahat ettiğiniz gemi de dahil olmak üzere tüm dünyanız üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğunu görmenize yardımcı olur . İyi bir tutum sağlığınızı iyileştirmek için uzun bir yol kat eder ve Çekim Yasası yardımcı olabilir bunu daha da ileri götürürsünüz.

4. Manevi uyanış

Doğası gereği, Çekim Yasası sizi daha yüksek, ruhsal varoluş uçaklarıyla bağlar. Teknikleri uygulamaya başladığınızda, sıradan dünyanın ötesini görmeye başlarsınız. Olasılıkla dolup taşan yeni, daha parlak bir dünya size açılır.

Birçok insan bu olasılıklarda manevi bir uyanış bulur . Evrenin ritmleriyle bağlantı kurmak ve yeni potansiyele açılmak, çevrenizdeki her şeye bağlı olan ruhsal gücü uyandırır. Çekim Yasası her şeye bağlı olduğunuzu ve her şeyin size bağlı olduğunu gösterir.

5. Daha mutlu olmak

Çekim Yasası tekniklerini kullanmanın sonuçları sadece hayal gücünüzle sınırlıdır (ve fizik yasaları ile).

Hayatınıza çekebileceğiniz sonsuz şeyler var. Size harika bir park yeri garanti edebilecek “iyi park yeri karmaşası” gibi pratik şeylerden, dünyayı keşfetmek için sizi rastgele davetlere açan “macera çağrılarına” – Çekim Yasası’nın arkasındaki ilkeleri herhangi bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yeter ki akıl – ruh – duygu boyutunda buna hazır olun!

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.