" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Değiştiremeyeceğimiz Şeyleri Nasıl Kabul Edebiliriz?

Bazı olayların gerçekleşmemesi ile ilgili hayal kırıklığına uğradığınızda, olanı olduğu gibi kabul etmek zorlu ya da neredeyse imkansız olabilir. Bir şeyler yolunda gitmediğinde, umudumuz bir trajediye dönüştüğünde veya işler tamamen kontrolümüzden çıktığında kabullenmek zordur. Ancak, değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabul etmek hayatı kolaylaştıran erdemlerin belki de en önemlisidir.

Hayat yolculuğumuz sırasında tercih etmediğimiz durumlar veya sonuçlarla karşılaşmak aslında içsel gelişimimize hizmet eder. Bizler elimizden gelenin en iyisini yapma gücüne sahibizdir. Fakat, bir şeylerin hayat bulması için doğru zaman, doğru yer, doğru insan ve doğru enerji akışı denkleminin eş zamanlı olarak bir araya gelmesi gerekir. Bunlardan sadece bir tanesinin var olmayışı realiteyi yaratmayacaktır. Böyle bir durumda yapılacak en doğru şey kabullenmek ve zorla oldurtmaya çalışmamaktır.

Hayallerimizi gerçekleştirirken kilit nokta, hangi koşulların kontrolümüz dışında olduğunu, ne için savaşmaya veya değişmeye değer olduğunu ve olmak istediğimiz yerde olmak için kullanabileceğimiz alternatif yolların ne olduğunu fark etmektir. Kabul etmek, yıkıcı duyguların hayatımızın bir tür drama dönüşmesine izin vermez. Hayatın getirdiklerinin zarafetle nasıl kabul edileceğini öğrendiğimizde, değiştirebileceğimiz şeylere odaklanabiliriz ve gerçekten arzu ettiğimiz yaşamları yaratabiliriz.

Tekamülümüz süresince karşılaştığımız durumları yargılamadan, kabul etmek ve farkındalığına varmak, geçmişin bugüne taşıdığı negatif etkileri ve beraberinde gelecek ile ilgili endişeleri önemsiz kılacaktır.

Beklentilerimize uymayan bir gerçekliği yadsıdığımız sürece, o gerçekliğe ve onun yarattığı olumsuz duygulara güç vermiş oluruz. Direnç göstermek, inkar etmek her zaman istenmeyen durumu ve onun yarattığı negatif enerjileri büyütecektir.

Kabullenmek için;

Kendinizi, tercihlerinizi, hayatınızı ve dünyayı nasıl görmek istediğinizi tam olarak keşfedin. Ne istediğinizi bilirseniz, amacınızı doğru olarak yönlendirebilirsiniz.

Bazen istediklerimizi yaratırken, kendimizi hoşnutsuz hissettiğimiz durumların içinde buluyoruz ve onlarla savaşmak zorunda kalıyoruz. Oysa direnç göstermek istemediğimiz şeyi güçlendirir. Direnç yerine çözüm bulmaya çalışmak, çözülmüyorsa ‘Bırakmak’ ve yola devam etmek gerekir.

Ne için savaştığınızı fark edin. Kazanacağınız zafer sizi mutlu edecek mi? Büyük resme bakın ve tüm ayrıntılarıyla düşünün.

Ne zaman harekete geçeceğinizi bilin. Bir açıklama yapma veya değişiklik yaratma zamanı geldiğinde cesaretli olun. Bizler güçlü varlıklarız ve sevgiyi, güveni ve azmi destekleyen arzularımız var olduğunda, her şey mümkündür.

Ne yaptığınızı bilerek hareket edin. Bazen geçmişi yeniden yaşatmayı ve olumsuz davranışların mazereti olarak eski acıları ortaya çıkarmayı severiz. Olanlar geçmişte kaldı. Yaşadıklarınızdan bir şeyler öğrenin, affedin, bırakın ve her gün temiz bir sayfa ile yaşamaya çalışın. Geçmiş bize bir bakış açısı verdi, onu şu andaki iyiliğimiz için kullanmalıyız.

Sonucu ne olursa olsun, her şeyin en yüksek iyiliğimiz için olacağını bilin. Hayatınızda ortaya çıkan durumların, hatta zorlayıcı olanların bile, size bir şey öğretmek ve sizi daha güçlü, daha akıllı, daha şefkatli ve merhametli yapmak için burada olduğuna güvenin. Onlar size gerçekte kim olduğunuzu gösteriyorlar.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

 

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.