" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Doğru Zaman Daima Şimdidir!

Her zaman kendimiz için bir şeyler yapmak istediğimizi söyleriz. Ama ilk adımı atmak için mükemmel anın gelmesini bekleriz.

Sıklıkla bir şeylere karar vermek için şimdi ‘Doğru zaman’ olmadığını, birileriyle işler istediğimiz gibi yürümediğinde ‘Doğru zaman’da karşılaşmadığımızı, can sıkıcı bir durumu sonlandırmak için ‘Doğru zaman’ı beklediğimizi söyler dururuz.

Doğru Zaman Diye Bir Şey Var Mı?

Doğru zamanı beklemek, yakalamak ya da kaçırmak diye bir şey yoktur. Çünkü aslında doğru zaman şu andır! Yapmak istediğiniz şey her ne ise, onu gerçeğe dönüştürmek için uygun koşulların var olmasını beklemek, sizi hiçbir zaman doğru zamanda doğru sonuca ulaştırmayacaktır. Çünkü, ötelediğiniz her karar, her eylem ve her değişim için şartlar farklılaşabilir. Bu da sizin bitmek tükenmek bilmeyen bir doğru zaman mücadeleniz halini alır. Harekete geçmek için oyalanırken pek çok fırsatı elinizden kaçırırsınız, önünüzde açılan kapılara sırtınızı dönersiniz ve sadece olduğunuz yerde beklemeye devam edersiniz.

Neden Doğru Zamanı Bekleriz?

Zamanın doğru yada yanlış olduğuna dair var olduğunu sandığınız fırsatlar veya engeller tamamen zihnininizin koyduğu sınırlamalardan ibarettir. Bilinçaltınızdaki korku, harekete geçmeniz için itici güç olan cesareti, özgüveni ve inancı blokeler. Siz eğer bir konuda aksiyon almak isterseniz, değişim tamamıyla içinize siniyorsa, ne istediğinizden ve ne istemediğinizden eminseniz, isteğinizi gerçeğe dönüştürmek için hiç vakit kaybetmeden adım atarsınız. Emin olmadığınız zamanlarda bile bir şeyi nasıl yapacağınızı anlamanın bir yolu vardır. Sizi durduran korkunun ne olduğunu bulursanız, doğru zamanı beklemekten vazgeçersiniz. Korkunun olmadığı bir zihin için doğru zaman şimdidir.

Şimdide Kalmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kendinizi mutsuz hissettiğiniz bir ilişkiden çıkmak için doğru zamanın gelmesini beklemeyin. Karar verin ve uygulayın. Çünkü bir fırsat her zaman ikinci kez size uğramayabilir. Eşyalarınızı yenilemek, diyete başlamak, affedilmeyi dilemek, başka bir şehre taşınmak, hayatınızı yeniden planlamak için en doğru zaman yarınlar için vaatlerde bulunmadan şimdi iyi bir plan yapmaktır.

Doğru zaman için vereceğim en basit örnek şöyle olabilir;

Siz eğer bir uçak yolculuğuna çıkmayı planlıyorsanız, yapacağınız ilk iş bir bilet satın almaktır. Yolculuk tarihiniz ve saatiniz, yani doğru zamanınız nettir. Uçağa binebilmek için yapmanız gereken tüm diğer koşulları hesaba katarak yola koyulmak ve havaalanına yetişmektir. Uçuş kartınızla beraber koltuğunuza oturduğunuzda doğru zamanda tam planladığınız gibi yolculuğunuza başlamış olursunuz. Yaşamınızda doğru zamanın gelmesini beklediğiniz her şey için zamanlamayı mükemmel bir biçimde ayarladığınız uçak yolculuğundaki net tavrınızla harekete geçtiğinizde, yani ne istediğinizin farkında olduğunuzda, erteleyecek, bekleyecek, kararsız kalacak hiçbir şey olmadığını görebilirsiniz.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.