" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Eğer Sen İstersen Birlikte İyileşebiliriz

Bundan sekiz ay önce, hayatımızı baştan sonra değiştiren corona virüs ile birlikte neredeyse bütün alışkanlıklarımızı yeni baştan yarattık.

Pandemi ile birlikte kalabalıklardan uzaklaşıp kendi içimize döndüğümüz zamanlarda evlerimizin bir köşesi ofisimiz oldu. Yeteneklerimizi keşfettik, yeni hobiler edindik, alışveriş alışkanlıklarımız değişti, mutfakta vakit geçirdik, bolca kitap okuduk. Saymakla bitmeyecek kadar çok ihmal edilmiş, ötelenmiş ya da farkına varılmamış küçük mutluluklar bizleri yaşama bağladı. Ve onların her biri aslında birer umuttu; bir gün uyandığımızda her şeyin iyileşeceğine, yaralarımızın sarılacağına ve daha güzel bir dünyanın mümkün olacağına dair umutlar hayat ile aramızdaki köprülerdi.

Şimdilerde normalleşmeye açılan kapılar usulca kapanmaya başlıyor. Belki aceleyle, birbirimizi iterek o kapılardan çıkmak istedik. Özgürlüğümüze kavuşmak belki de en büyük önceliğimizdi. Oysa hayat, öğrenmemiz gerekenin tam olarak ne olduğunu yeniden hatırlatmakta ısrarlı!

Başkalarına karşı besleyeceğimiz sevgi ve saygının ölçüsü, kendimize verdiğimiz değer ile orantılı. Çünkü; diğerlerini umursamamak, aslında içinde kendini hiçe saymak anlamını saklıyor.

Şimdi sen kendi adına bir şeyleri onarabilirsin. Yavaşlayabilirsin mesela. Evinde, kendi iç dünyana dönmek, yanında kalabalıklar olmadan da değerli olduğunu fark etmek, kendini sevmeyi öğrenmek sandığından da büyük bir adım olabilir. Çünkü sen demek, ben demek, biz demektir…

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.