" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Evinizin Enerjisini Feng Shui ile Temizleyin

Etrafımızdaki bazı eşyaların, hissettiğimiz stresi ya da huzuru doğrudan etkilediğini biliyor muydunuz? Evimizdeki nesneler bizimle farklı enerji seviyelerinde konuşur. Masanızda duran kurumuş çiçeklerin ruh halinizi negatif yönde etkilediğini belki de fark etmezsiniz bile. Feng Shui bilgeliğini kullanarak kendinizi mutsuz, gergin ya da kafası karışmış hissetmenize neden olan eşyaları öğrenebilir, onları yaşam alanınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

1. Kurutulmuş Çiçekler

Kurutulmuş çiçekler aslında çürümüş ve artık nefes almayan bitkilerdir. Onlar bir zamanlar canlı enerjiye sahipti, fakat kurudukları ve çürükleri gibi, ölümü ve gerilemeyi temsil etmeye başladılar. Feng Shui evinizde kurutulmuş çiçekler, dallar ve yapraklar bulundırmanızı önermez. Ancak bununla birlikte, birkaç istisna vardır. Sizin için çok fazla anlam ifade eden kurutulmuş çiçeklerden oluşan bir buketiniz varsa, onunla ilişkili hafıza kaydınız ve yayılan iyi chi enerjisi , onları pozitif bir nesneye dönüştürebilir.

2. Sivri, Keskin Bitkiler

Sivri bitkiler keskin bir enerjiyi sembolize eder. Alanınızda (ve dolayısıyla günlük hayatınızda) yumuşak bir enerji akışı oluşturmak istiyorsanız, gerilimi ve hatta otoriteyi sembolize eden bu bitkilerden kurtulmanız gerekir.

3. Kırık Nesneler

Evlerinin çoğunda tamir edilmesi gereken kırılmış parçalar vardır. Çoğu zaman bu nesneler çok fazla yer kaplar ve düzeltmek için aylar boyunca yapılacaklar listesinde kalır. Kırılan nesneler durgun enerjiyi gösterdiğinden, bilinçaltınız bir seviyede sizi yıpratır. Tamir etmek istediğiniz o şeyi her gördüğünüzde kendinizi baskı altında hissedersiniz. Eğer sizin için kıymetli bir eşya ise ya da fonksiyonelliğine ihtiyacınız varsa tamir edin. Bunu yapamıyorsanız gitmesine izin verin.

4. Süresi Dolmuş Ürünler

Kozmetik malzemeleri, ilaçlar, yiyecek ve benzerleri de dahil olmak üzere kullanım süresi dolan eşyaların onları atmanız için raf ömrü vardır. Her şeyden önce, yanlışlıkla kullanmak istemezsiniz. Etrafımızda her zaman taze, yaşam enerjisi ve titreşimi yüksek ürünler olmalı. Bozulmuş, süresi geçmiş olanlar yaşanmayan, ilgi görmeyen, kayıtsız kalınan bir hayatı sembolize eder.

5. İstenmeyen Hediyeler

Birçoğumuz birilerinden ne kadar düşünceli olurlarsa olsunlar istemediğimiz hediyeler aldık. Belki koyacak yer bulamadık ve bir dolabın karanlık köşesine sakladık. Bize sunulan bir hediyeyi geri çevirmek, evrenin alma ve verme dengesine aykırıdır. Teşekkür ile kabul etmek ve eğer işimize yaramıyorsa, beğenilerimize hitap etmiyorsa ona ihtiyacı olan birine vermek akışın durgunlaşmasının önüne geçer.

Bu nesneleri bağışlama ve gönderme konusunda kendinize izin verin. Dışarıda onu sevecek biri mutlaka var!

6. Olumsuz İlişkileri Olan Nesneler

İstenmeyen hediyeler gibi, evimizde olumsuz ilişkiler taşıyan nesneler var. Belki de orada olduğunu unuttunuz ya da kurtulmak istediğiniz bir şey var ama sizi geride tutan bir çeşit suçluluk ya da korku taşıyorsunuz. Mesela, şimdiye kadar içine girmeyi ümit ettiğiniz eski bir jean pantolon, eskisi gibi zayıf olmadığınız mesajını iletir. Ayrıca bazı fotoğraflar size geçmişte bıraktığınız mutsuz anılarınızı hatırlatır. Eski bir sevgiliye ait eşyalar yeni ve taze enerjiyle yüklü ilişkilerin önüne barikat kurar. Size kendinizi suçlu, üzgün, pişman, mutsuz hissettirecek hiçbir eşyaya ihtiyacınız yok, bundan emin olabilirsiniz. Evinizde negatif enerji yaratan bu nesnelerden vazgeçmek için kendinize izin verin.

Feng Shui bilgeliğine göre, hayatınızda pozitif vibrasyon sağlamak adına chi yani yaşam enerjisi evinizde özgürce dolaşabilmelidir. Artık size hizmet etmeyen eşyalardan kurtulmanın yarattığı hafifliği deneyimlemek için şimdi harekete geçin.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz.

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.