" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Evren İşaretleri Aracılığıyla Seninle Konuşur

Evren işaretleri aracılığıyla seninle konuşur. Karşılaştığın hiçbir şey tesadüf değildir ve bir nedenle oradadır. Eğer dikkatlice bakarsan işaretleri görebilirsin. Radyoda çalan şarkı, önünden geçtiğin mağazanın adı, birbirini takip eden sayılar, okuduğun kitabın bir cümlesi ihtiyacın olan cevabı sana vermek için bekliyordur.

İşaretleri fark edebilmek için algılarını rehberliğe ve yardıma açman gerekir. Pek çok kez kendini yalnız ve çaresiz hissettiğinde, bilinçli veya bilinç dışı yardım istemişsindir. Dikkatini neye yönelteceğini bilmeyişin ve zihninin dağınık oluşu sana uzanan yardım elini görmeni engellemiştir.

Oysa yaşam yolculuğun boyunca sayısız işaretle karşılaşırsın ve onların her biri seni korumak, uyarmak, sana ilham kaynağı olmak için yanı başındadır. Kimi zaman gördüğün haberci rüyalar sana rehberlik eder. Kimi zaman yoluna çıkan engeller, duyduğun sözler, karşılaştığın insanlar birer işarettir.

Bakmayı ve görmeyi, duymayı ve dinlemeyi öğrendiğinde ve bilgece düşündüğünde aslında her an rehberlik aldığını anlaman uzun sürmeyecektir.

Örneğin;

Trafikte ağır ağır giden bir araba sana yavaşlaman gerektiğini söyler.

Ağrıyan dizlerin haddinden fazla yük taşıdığını,

Yolda bulduğun anahtar çözümün ne olduğunu kendi iç sesine sormanı,

İptal edilen randevular durmanı ve doğru zamanı beklemeni işaret ediyordur.

Arızalanan telefonlar, bilgisayarlar, bozulan musluklar, hayatının bir yerinde düzeltmen gereken bir aksaklık olduğunu fark etmen içindir.

Hayat sandığın kadar karmaşık değildir.

Aslında aradığın cevaplar her yerdedir. Senin aksilik olarak gördüğün engeller, arızalar, rötarlar aslında birer uyarıdır. Bir şeylere dikkatini çekmek için yaşam alanındadır. Üzerinde çalıştığın konu, peşinden koştuğun aşk, sahip olmak istediğin maddi kazanç, elde etmek istediğin başarı, eğer bir türlü gerçekleşmiyorsa evren seni rotanı değiştirmen için uyarıyordur. Senin olması konusunda ısrarcı olduğun şey belki de senin en yüksek hayrın için değildir ve aslında seni çok daha iyi ve güzel fırsatlar bekliyordur. Oysa sen yüzüne kapanan kapının önünde oyalanıp zorla oldurtmak için direniyorsundur.

Hiçbir şey tesadüf eseri gerçekleşmez.

Her olay, kendinden önce gelenin sonucu ve kendinden sonra gelecek olanın sebebidir. İşaretlere algılarını açmak hayatını kolaylaştırır. Aradığın bütün cevaplar onları fark etmen için bekliyordur.

Şimdi aklındaki sorunun cevabını bulmayı ve fark etmeyi seç. Etrafına daha dikkatli bak. Duyduklarını dinlemeye ve anlamaya çalış. Bir reklam panosunda, en iyi arkadaşının sözlerinin arasında, bir gazete haberinde, telefonuna gelen bir mesajda ya da bir film sahnesinde aradığın cevabı görebilirsin.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.