" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Feng Shui ve Aşk Enerjisi

Feng Shui, hayatınızın birçok alanında size yardımcı olabilir. Para, şans, mutluluk veya aşk konularında kendinizi tıkanmış hissediyorsanız, nedeni yaşam alanınızdaki Chi enerjisinin doğal akışını yanlış kullanım ile bozan renkler, elementler, eşyalar ya da sembollerdir.

Feng Shui ve Aşk

Kalbinizi aşka açmak, ilişkinizde yaşadığınız zorlukları aşmak ve daha naif ilişkiler kurmak için Feng Shui felsefesi size yol gösterecektir. Bunun için ilk adım pembe rengi kullanmaktır. Kendinizi iyileşmeye açmak için pembe rengin yatıştırıcı titreşimlerinden faydalanabilirsiniz.

Renkler

Feng Shui’de doğru renk kullanımı, ortamınıza güçlü bir enerji değişimi getirebilir. Pembe, sevginin evrensel rengidir ve bu özelliği onu rahatlatıcı enerji için mükemmel bir Feng Shui rengi yapar. Nazik ve hassas Feng Shui titreşimlerinin kişinin davranışları üzerinde kanıtlayıcı bir etkisi vardır. Pembenin tam anlamıyla kalbi yatıştırdığını ve onu sevgi ile doldurduğunu söylemek mümkündür.

Feng Shui’de pembenin en etkili olduğu alan sevgi ve evlilik enerjisine bağlı olan güneybatı bölgesidir. Güneybatı bagua bölgesiyle ilişkilendirilen Feng Shui öğesi Dünya öğesidir. Pembe ise Ateş öğesiyle ilişkili bir renktir. Ateş elementi üretken döngüsünde Toprak elementini besler.  Feng Shui’de dengelenmiş Dünya alanı için pembe mükemmel bir renk seçimidir. Ateş elementi ayrıca cinsel enerjiyi besler, bu da pembeyi yatak odası için özellikle iyi bir renk yapar.

Ateş elementinin enerjisini duvar renginde veya mobilya ve dekor aksesuarlarında kullanabilirsiniz. Yatak odasına ek olarak, pembe küçük bir kızın yatak odasında ya da yaratıcı bir ofiste güzel bir Feng Shui özelliği olabilir.

Evinizdeki Aşk Köşesi

Güneybatı köşesini harekete geçirmek, kadının veya evdeki yin ya da dişil enerjinin rolünü güçlendirir, evlilik ve aşk ilişkilerinde uyumu destekleyebilecek bir denge sağlar.

Evinizin güneybatı köşesini aktif hale getirmenin kolay bir yolu, dünyayı, sevgiyi temsil eden çift objeler kullanmaktır. Çift hayvan objeleri sizi ve eşinizi temsil eder. Ayrıca bu alana eşyalar veya koyu kırmızı, mor ve turuncu gibi ateş enerjisi yüksek renkleri yansıtan anlamlı bir sanat eseri eklemek de oldukça etkilidir. Sanat eserini seçerken dikkat etmeniz gereken özelliği sevgiyi sembolize etmesidir. Yani karamsarlıkla yüklü ya da saldırgan temalar tamamen ters etki yaratır.

Objeler

Ayrıca bu alanda kullanacağınız eşyalar, objeler ve tablolarda su, ahşap ve metal elementi olmamalıdır. Suyu çağrıştıran büyük aynalar da kullanılmayacak olan eşyalardandır. Doğa manzarasının olduğu bir tablo, pembe ya da kırmızı renkte canlı çiçekler, ikili ördek ve kuş gibi figürler, birlikte çekilmiş mutlu bir fotoğraf ve mumlar aşk enerjisini harekete geçirecektir.

Güneybatı alanında kullanılacak aydınlatma tıpkı ateşin yanması gibi olmalıdır. Kırmızı abajurlar, uzun mumlar kullanılabilir. Bu alanda bulunan aydınlatmalar mutlaka birbirini dengelemelidir. Yani uzun bir lambader ile küçük bir abajur kullanılmamalıdır.

Bagua Haritası

Bagua haritası yardımı ile evinizin yönlerini ve bu yönlerde bulunan bölgelerin hayatınızdaki hangi alanları sembolize ettiğini öğrenebilirsiniz. Daha basit yöntemle ise evinizin tam ortasında yani merkez noktasında ayakta durarak yüzünüzü Kuzey yönüne dönebilir, arkanızda kalan alanın Güney, sağ kolunuzun gösterdiği alanın Doğu ve sol kolunuzun gösterdiği alanın Batı olduğunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Ara yönleri bulmak için ise,

Kuzey ve Doğu arasında kalan alan Kuzeydoğu,

Kuzey ve Batı arasında kalan alan Kuzeybatı,

Güney ve Doğu arasında kalan alan Güneydoğu,

Güney ve Batı arasında kalan alan Güneybatıdır.

Şimdi evinizin tamamını düşünerek Güneybatı alanını bulun. Sonra sadece yatak odanızı dikkate alın ve bu odanın Güneybatı yönünü tespit edin. Hemen ardından gerekli düzenlemeleri yapmaya başlayın!

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.