" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Feng Shui ve Bitkiler

Feng Shui felsefesinin tamamı Chi yani yaşam enerjisinin serbestçe hareket etmesi fikrine dayanır. Yaşam alanlarında ve ofislerde doğru konumlandırılan eşyalar, renkler ve aksesuar seçimleri doğadaki elementlerin bir araya gelip dingin, huzurlu ve uyumlu bir enerji yaratmasını sağlar.

Feng Shui öğretisinde bitkiler her zaman mükemmel bir enerji yayar. Ancak bazı bitkilerin kapalı alanlarda bulundurulması önerilmez.

Bitkiler, canlı ve sağlıklı olduğu sürece Chi enerjisine eşlik eder. Doğru bagua alanlarına yerleştirildiklerinde iyi Feng Shui enerjisi yayacaklarından emin olabilirsiniz.

İyi Feng Shui Bitkileri

  • Temiz ve sağlıklı havası olmayan bir evde veya ofiste iyi bir enerji olamayacağından, en iyi hava temizleyici bitkiler olarak bilinen Feng Shui bitkileri uzun ve zarif Areca Palm ve Boston Fern’dir.
  • İyi Feng Shui’yi çağıran geleneksel para bitkisi Crassula’dır.
  • Şansı sembolize eden Bambu’nun Feng Shui ile olan ilişkisi neredeyse herkesçe bilinir.
  • Uzun ömürlü ve kalıcı ilişkileri simgeleyen Şakayık, iç mekanlar için ideal bir seçimdir.
  • Bereket ve bolluk enerjisini davet eden bitki Barış Zambağı’dır ve yaşam alanlarında mutlaka bulundurulmalıdır.
  • Ayrıca Orkide bitkisi de bereketi ve zenginliği ifade eder.
  • Sağlığın ve yaşamın bitkisi olan Lotus her evde olmalıdır.

Kötü Feng Shui Bitkileri

Kötü feng Shui olarak adlandırılan bitkiler, genellikle şekillerinden dolayı, istenmeyen enerjiyi kişinin evine getirebilen bitkilerdir.

Sivri uçlu, dikenli bitkilerin dışarıda kullanılması daha doğru olur. Kaktüs, kötü Feng Shui bitkisinin klasik bir örneğidir, çünkü enerjisi çok “sivri” dir.

Sansevieria ya da Yılan Bitkisi olarak bilinen bitki ise eğer doğru kullanılırsa güçlü koruyucu enerjilere sahiptir.

Bitkilerin Konumlandırılması

Bitkilerin evlerde veya ofislerde yerleştirilmelerinde en iyi noktalar bitkinin Ahşap elementi ile beslenen bagua alanlarındadır. Doğu, Güneydoğu ve Güney bagua bölgeleri, bitkileri konumlandırmak için mükemmel Feng Shui bölgeleridir.

Kuzey bagua bölgesine yerleştirilen çok sayıda bitkinin keskin Feng Shui enerjisi ahşabın varlığı ile zayıflatılabilir. Kuzey’de birçok bitkiyi bir arada bulundurmaktan kaçınmak en iyisidir. Aynısı Güneybatı, Kuzeybatı, Batı ve Kuzeydoğu bölgeleri için de geçerlidir; Bu Feng Shui bagua alanlarında sadece birkaç bir bitki bulundurulması tavsiye edilir.

Bitkilerin farklı bagua alanlarındaki Feng Shui yerleşimi, beş element üzerine kuruludur. Bunlar, Ahşap, Ateş, Toprak, Metal ve Sudur. Bu etkileşimin temellerini anladıktan sonra, evinizi veya iş yerinizi bitkilerle dekore ederken doğru seçimi yapmanın gerçekten kolay olduğunu görebilirsiniz.

Evinizde veya ofisinizde en iyi bitki yerleşimini sağlamak kadar onlara iyi bakmak da oldukça önemli. Bitkileriniz ne kadar sağlıklı, parlak ve canlı ise yaydıkları enerji o kadar temiz ve güzel olacaktır.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.