" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Feng Shui ve Ev Seçimleri

Yaşam alanlarımızın enerjileri vardır ve bu enerjiler iyi ya da kötü titreşimler yayar. Feng Shui ise eşyaların ve renklerin doğru konumlandırılması ile kendimize çekeceğimiz enerjiyi dengelemek için bizlere yardımcı olur.

Bir Evin Feng Shui Enerjisinin İyi Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Genel anlamda eviniz size nasıl görünüyor ve ne hissettiriyor? İçinde iyi enerjilerin rahatça aktığı bir ev size güvenli, arkadaş canlısı ve doğru yer olduğunu hissettirmelidir.

Evin dış kısmında bulunan yeşillikler de dahil olmak üzere, garaj, çatı ve dış cephesi ile giriş kapısı bakımlı olmalıdır. Yaşadığınız evin konumu kolay tarif edilebilmelidir. Sizi ziyarete gelenler adresinizi ararken kaybolmamalıdır.

Mahallenizin ve komşularınızın enerjisi ve refahı, evinizin feng shui’sini kesinlikle etkiler. Komşularınız evlerini iyi durumda tutuyor ve bakımlarını yapıyor mu? Eğer bir arada yaşadığınız komşularınız evlerini bakıma muhtaç tutarlarsa, bu durum evinizin yaşam gücü enerjisini ve dolayısıyla refahınızı da etkileyebilir. Evinizi çevreleyen ağaçların ve bitkilerin sağlıklı olması sizin de sağlığınıza titreşim gönderir. Ayrıca bir evin etrafında harap binaların, boş arsaların ve mezarlıkların olması yin enerjisini bloke eder. Bu nedenle benzer alanlara yakın evlerde yaşamaktan kaçınmak, eğer değişiklik yapma şansınız bulunmuyorsa, evinizi korumaya almanız gerekir. Evinizi ölüm, boşluk, ıssızlık gibi enerjilerden çok yaşam enerjisiyle sarıp sarmalamak önemlidir.

Yaşam alanında meydana gelen her şey, duvarlara kaydedilen enerjik titreşimler yaratır. Bu sadece duvarlar değil, aynı zamanda binanın inşa edildiği toprakla da ilgilidir. Mümkünse, evinizin tarihini araştırın ve olumsuz yaşam olaylarına ait kalıplara sahip olup olmadığını öğrenin. Olumsuz yaşam olayları zamansız ölümler, boşanmalar veya sağlık sorunlarını içerir. Eğer böyle bir yerde yaşıyorsanız, bir zaman sonra evin kalıpları da hayatınıza girebilir.

T – kesişmesi

Bir T kesişmesi, iki sokağın bir “T” şeklinde bir araya gelmesidir. Feng shui’de, evinizin “T” nin bitiminde olması çok sakıncalıdır. Temel olarak, eviniz başka bir caddenin bittiği bir sokakta bulunursa doğrudan size çok fazla enerji gönderir. Bu, size doğrultulmuş bir kılıç veya bir ok ile işaret etmeye benzer. Mümkünse, T kavşağında bulunan bir evde yaşamaktan kaçının.

Ön Kapı

Bir ev değerlendirilirken bakılması gereken en önemli şeylerden biri, Chi enerjisinin ön kapıya nasıl akabileceğidir. Ön kapı Chi yaşam gücü enerjisini hayatınıza çeken bölgedir. Feng shui’ye göre bulunması kolay ve ferah ön kapılar pozitif enerji ile beraber fırsatları da size çeker. Ön kapılar yaşamınıza açılan kapılardır.

Ön Kapılarda Kaçınılması Gereken Özellikler

Sokaktan (veya araba yolundan) ön kapıya giden yolu bulmak zor mu?
Ön kapı evin yanında veya arkasında gizli mi?
İki veya daha fazla ön kapı var mı?
Ön kapıyı engelleyen bir ağaç veya yeşillik var mı?
Ön kapı yolunda tehlikeli engeller var mı?
Evinize geldiğinde ziyaretçiler için ortaya çıkan bir karışıklık var mı?

İç Mekanlar

Evin içi söz konusu olduğunda, çoğu şey uygulanabilir. Fakat komuta pozisyonu feng shui’deki en önemli ilkelerden biridir. Komuta pozisyonunda olmak, hayatınızda daha fazla rahatlamanın varlığı anlamına gelir. Bu durum en çok yatakların, çalışma masalarının ve oturma köşelerinin yerleştirilmesiyle ilgilidir. Örneğin yatağınızda yatarken kapıdan içeri gireni görmek istersiniz. Aynı şey masa ve oturma alanı için de geçerlidir. Kapıya sırtınızı dönmek ya da kapı ile aynı hizada olmak Chi enerjisini engeller ve ortama hakim olamayacağınız anlamını taşır. Bu da genellikle yatağınızı, masanızı veya oturma grubunuzu kapıya göre köşegen yerleştireceğiniz anlamına gelir. Üçünün içinde ise yatak en önemlisidir.

Mümkünse, yatakların komuta konumuna kolayca yerleştirilebilmesi için tasarlanmış bir ev bulmaya çalışın. Bu, yatak odaları için yatağın başlığını kapıdan itibaren odaya çapraz olarak yerleştirebileceğiniz penceresiz bir duvarın olduğu anlamına gelir.

Son olarak, sezgilerinizi takip edin. Çoğu insan bir evin kendileri için uygun olup olmadığını hemen bilir. Zorlu feng shui enerjisi taşıyan bir evde olsanız bile, bu sizin için iyi bir öğrenme deneyimi olabilir. Eviniz için çalışmak aynı zamanda yaşam deneyimi edinmeniz ve büyümeniz anlamına gelir. Bilgelik yüreğinizden doğsun ve daima iç sesinizi dinleyin.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.