" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Hayalinizdeki Aşkı 5 Adımda Kendinize Çekin

Aşkın güzelliğini kalbinizin en derininde hissetmek ve birinin en kıymetlisi olmak sizce yalnızca bir hayal mi? Peki, sevdiğiniz kadar sevilmediğinizi düşünüyor ya da yalnızlıktan yakınıyor musunuz?

Cevabınız ‘Evet’ ise, aşk dahil olmak üzere her şeyin bir titreşime sahip olduğunu ve arzuladığınız sevgi dolu ilişkiyi hayatınıza çekebileceğinizi söylemek isterim.

Evrende her düşünce kendisiyle eş frekansta olan kişi veya durum ile mutlaka bir araya gelir. Eğer bir niyet gerçekleşmiyorsa bunun nedeni eş frekansa uyumlanmadığındandır. Örneğin; birini çok sevdiğinizi söylerken aynı zamanda içinizde öfkeden fırtınalar kopuyorsa, ilişkinizin çatırdaması kaçınılmazdır. Benzer biçimde hayatınızda bir ilişkinin var olmasını dilerken aynı zamanda yalnız olmaktan ötürü kendinizi rahat, mutlu ve huzurlu hissediyorsanız, evrene gönderdiğiniz titreşim ‘Yalnız olmayı tercih ediyorum’dur.

İstediklerinizin bir türlü gerçekleşmediğinden, sesinizin duyulmadığından şikayet etmeden önce bir şeyi fark etmenizi istiyorum; Sesiniz daima duyulur ve her istediğiniz gerçekleşir. Siz tüm dikkatinizi olmamasından endişe ettiklerinize veriyorsunuzdur ve onları deneyimliyorsunuzdur ya da niyetinizi sözlerinizle, eylemlerinizle ve düşüncelerinizle hizalamıyorsunuzdur, niyetinizden uzaklaşıyorsunuzdur ve yine neyin OLMAMASI sizi korkutuyorsa onunla yüzleşiyorsunuzdur. Yani, her durumda asıl iste(me)diğiniz size sunuluyordur!

Öyleyse, hayalinizdeki aşkı yaratmak için birkaç teknikten bahsedelim.

1- Pembe Balon Tekniği

Pembe Balon tekniği, güçlü bir titreşim ile niyet enerjisini harekete geçirir. Sevginin rengi olan pembe, kendisiyle uyumlu olan ve içinde sevgi barındıran her şeyi gerçeğe dönüştürür. Pembe balon yaratıcı imgeleme uygulaması ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tercihen uyumadan hemen önce gözlerinizi kapatın ve pembe bir balon hayal edin. Balonun içine hayalinizdeki aşkı, sevgi dolu niyetlerinizi koyun ve düzelmesini istediğiniz ilişkinizin parçası olan sevdiğinize ya da sizi fark etmesini istediğiniz kişiye ve eğer spesifik bir kişi yoksa ve siz hayatınıza aşkı çekmek istiyorsanız sonsuzluğa doğru balonu fırlattığınızı imgeleyin. Evrene sürüklenmesine ve sizin için doğru olanı bulmasına izin verin.

2- Yazarak Görselleştirme Tekniği

Çoğu aşk görselleştirme egzersizleri, sizi sevmenin ve sevilmenin nasıl bir şey olduğuna dair canlı bir görüntü elde etmek için teşvik eder. Bununla birlikte, bu zihinsel resimleri olabildiğince net hale getirmek için gerçek sevginin nasıl olacağı konusunda maksimum tutarlı bir fikre ihtiyacınız vardır. Eğer detaylardan saparsanız, evrene karışık sinyaller gönderirsiniz. Ve gerçekten ne istediğinizi tezahür ettirmek daha zor olur. Süreci bir katalogdan sipariş vermeye benzer olarak düşünün. Okunamayan bir sipariş formu veya çakışan istekleri olan bir form gönderirseniz, hiçbir şeyi geri alamazsınız. Ya da belki daha da kötüsü, istemediğiniz bir şey size teslim edilebilir!

Yazma yoluyla görselleştirme, evrenden net ve gerçek bir şey istemeye yardımcı olur. Öncelikle, bir kalem ve kağıt alın ve ruh eşinizin sahip olmasını istediğiniz tüm niteliklerini yazın. Bu, iyi bir mizah anlayışı, hayvan sevgisi, ebeveynlik becerileri, sadakat, keskin zekâ olabilir. Onun özelliklerini tam olarak görene kadar devam edin.

Ardından, ilişkinizde yaşamak istediğiniz tüm detayların ikinci bir listesini yazın (şefkat, empati, kahkaha, sabır ve heyecan gibi). Artık sağlam bir şey yarattınız ve bir sonraki zihinsel görselleştirme alıştırmasını yaptığınızda, tüm bu özelliklerin ve deneyimlerin hayal ettiğiniz senaryoda bir şekilde tezahür emin olabilirsiniz.

3- Kapıyı Açarak Kalbinizi Açma Tekniği

Vücudunuzun merkezine odaklanarak kalbinizi açmayı içeren bir görselleştirme alıştırması denemiş olabilirsiniz. Bununla birlikte, daha mecazi bir yaklaşım da çok güçlü olabilir.

Örneğin:

Kendinizi bir kapının önünde dururken hayal edin.

Kapıyı ayrıntılı olarak hayal edin, geleceğe dair umudunuzu ve heyecanınızı temsil ettiğinden emin olun.

Sonra kapının açıldığını ve diğer yarınızın karşı tarafta sizi beklediğini görün. Onun size doğru ellerini uzattığını imgeleyin. Ve elbette size uzanan elleri tutun!

4- Umutları Beklentilerle Hizalama Tekniği

Bu görselleştirme alıştırması, ruh eşinizi bulma fikrine gerçekten tamamen bağlı olup olmadığınızı görmenize yardımcı olur. Sakin ve sessiz bir yerde gözleriniz kapalıyken oturduğunuzda, önünüzdeki altı ay içinde hayatınızda olmasını istediğiniz kişiyi ve ilişkiyi hayal ederek başlayın. Birkaç dakika boyunca bu görüntüde tam olarak yaşamanıza izin verin. Ardından, zihninizi temizleyin ve altı ay içinde hayatınızda olmasını istediğiniz kişi ve ilişki hakkında beklediğiniz olumsuz ihtimalleri hayal etmeye başlayın.

Beklentilerinizdeki olumsuzluk, hayatınızda olmasını istediğiniz kişi ve sahip olmak istediğiniz ilişki birbirlerinden tamamen farklı mı? Öyleyse neden?

İki görselleştirmenizdeki uyumsuzluk, mükemmel sevginin mümkün olduğunu henüz bilmeden yaşadığınızı gösterir.

Sadece gerçekten istediğiniz ilişkinin vizyonuna girmeye başlamak için, daha az mutluluk içeren ve “beklenen” ilişkinizin vizyonunuzdan kaydığını hayal edin (bazı insanlar siyah ve beyaza dönüştüğünü hayal ederken, diğerleri görüntünün gözlerinin önünde çözüldüğünü görmeyi daha kolay bulur).

Hatta zihninizde bu olumsuz beklentilerin etrafına bir duvar yerleştirmek veya onları kutulara koymak ve rafa kaldırıldıklarını hayal etmek isteyebilirsiniz.

5. Müzik ile Görselleştirme Tekniği

Buradaki fikir, ruh eşinizle paylaşmayı umduğunuz derin ve yoğun sevgi duygularını hemen tetikleyen bir şarkı bulmaktır. Bunu her dinlediğinizde, zihninizin sahip olabileceğinizi bildiğiniz ilişkiyi yansıtan muhteşem görüntülerden oluşan bir montaj oluşturmasına izin verin. Günde en az bir kez “şarkınızı” dinleyerek bu işlemi tekrarlayın.

6. Zihinsel Engellileri Kaldırma Tekniği

Son olarak, aşkı bulmanızin önündeki engeller neler? Sizi hangi sınırlayıcı inançlar geride tutuyor? Bu engellerin zihinsel bir temsilini gözünüzde canlandırın ve onlardan kurtulmak için sizi harekete geçiren bir yol bulun.

Örneğin, sembolik nesneleri zihninizin ekranında yakabilir, suya atabilir, yazabilir ve yırtabilir veya ayaklarınızın altında ezebilirsiniz. Bu egzersizi yaparken huzurlu, kararlı ve kendi başarınızdan emin olun. Yolunuzdaki engelleri zihinsel olarak nasıl temizlediğinizden bağımsız olarak, bunu yapmak evrene hareket etmeye ve arzu ettiğiniz sevgiyi tezahür etmeye hazır olduğunuza dair bir mesaj gönderir.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.