" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

İlkbahar Ekinoksu

Biz fiziksel bir yolculukta ilerleyen eşsiz varlıklarız. Fiziksel olanı deneyimlemek için buradayız, ama özümüzde olan ışığı ve sevgiyi de unutmamalıyız. Işığımızda yıkanmamız için kendimize izin verdiğimizde, ışığın aslında gerçek özümüz ve gerçek yolumuz olduğunu görebiliriz. Yaşadığımız olumsuzluklarla yolculuğumuzun bir sonraki aşamasında bizi gerçek sevgiye yönlendirmek için aslında hepimizin ‘Bir’ olduğunu ve aramızda hiçbir ayrımın olmadığını, yaşam yolculuğumuzda ışığın zıddının da gerekli olduğunu öğrenmek zorunda kalabiliriz. İnsanlık var olduğu zamandan bu yana pek çok kez kendi özündeki sevgiyi fark edebilmesi adına zorlu sınavlardan geçmiştir. Bunun en belirgin nedeni, sevgiyi unutmaktır! Kendini, başkalarını ve Dünya’yı unutmak…

İşte şimdi hepimiz bir dönüşüm evresinden geçiyoruz. Neden bu karanlığı yaşamak zorunda kaldığımızı fark etmek ve acıyı / korkuyu sevgiye dönüştürmek, aslında bencil, umursamaz, merhametsiz, adaletsiz ya da öfkeli varlıklar değil, bundan çok daha fazlası olduğumuzu; inanılmaz yeteneklere sahip, inşa edebileceğimiz ve yaratabileceğimiz güzellikler ile birlikte bu dünyaya nasıl eşsiz hediyeler getirdiğimizi bize hatırlatacaktır.

Hayatın daima büyüme ve parçalanma döngülerinden geçtiğini görüyoruz. Işığa çok fazla kapıldığımızda yani kendimizi diğerlerinden ayrıştırdığımızda, realitemizle temasımızı kaybedebilir ve yolculuğumuzun amacını unutabiliriz. Yüzümüzü karanlığa çevirdiğimizde, gerçekte kim olduğumuzu hiçe sayabilir, materyalizm ve egomuz tarafından güçsüzleşebiliriz.

Güneş hem dünyadaki ışığın hem de yaşamın kaynağıdır ve Ekinoks ile Gündönümü, mevsimlerin güneş döngüsünün dönüm noktalarıdır. Özümüzde, Güneş kadar parlak ışık varlıklarıyız, ama aynı zamanda gölgelerin de var olduğu yoğun, fiziksel bir dünyada yaşıyoruz. Dünya Ana’nın Ekinoks üzerinde bu dengeyi deneyimlemesi gibi, biz de ışıktan yapılmış sonsuz ruhumuzu ve içinde yaşadığımız fiziksel, yoğun dünyayı bize bir şeyler öğretmesi için kabul etmenin bir yolunu bulabiliriz.

Şimdi Mart Ekinoksunun enerjisi altında, kendi içimizde ve tüm dünyada denge yaratmaya çağrılıyoruz. Her birimiz merkezimizi bulmak, zihnimizde, bedenimizde ve ruhumuzda dengeyi yeniden sağlamak için eşsiz bir fırsat ile karşı karşıyayız. Yılın bu zamanında Dünya’nın dönme yörüngesindeki eğimi Güneş ile düz bir hizaya gelir. Güneş göksel ekvatordan geçer ve gece gündüz dengeli olur, aynı anda aydınlığı ve karanlığı yaşarız. Yaratılan eşsiz denge gece ve gündüzün eşit, eril ve dişil enerjilerin dengede olmasını sağlar. Böyle bir anda oyun alanı herkes için düzdür!

Ekinoks Enerjisi Bir Yükseliş Tetikleyicisidir

Ekinoks enerjisi insanlık ve gezegen için esasen bir yükseliş tetikleyicisidir! Dünyanın Güneş çevresinde yaptığı tüm yolculuk, ışık, karanlık ve ölüm, yaşam ve yeniden doğuş döngülerini temsil eder. Bu nedenle Ekinoks, Dünya’nın bilgeliğine, Güneş’in ışığına ve Kaynak’la ve tüm Kozmos’a derin bağlantınıza dokunmak için güçlü bir zamandır. Ekinoks sırasında, ışığın kristal enerjisi, kalbinizi ayarlayarak, izin vererek özünüzde var olan sevgiyi dengelemeniz için kullanılabilir. Bu zamanı değerlendirmek ilahi bir yeniden düzenleme, temizlik ve yolunuza ve yaşam amacınıza bağlantı yapmanıza yardımcı olabilir. Bu, Dünya’daki fiziksel yaşamınızda ve ruhsal yükseliş yolunuzda gerçekten ortaya koymak istediğiniz niyetleri tanımlamanız için güçlü ve kutsal bir zamandır.

Kendinize yüklenen sınırlamaları, şüpheleri ve korkuları bırakın ve gerçek gücünüze, ışığınıza ve hayatınızda nimet, sevinç ve sevgi yaratma yeteneğinize gerçekten bağlı olduğunuzu hayal etmek için kendinize izin verin. Hayatta ne istediniz ve mümkün olduğuna ya da peşinden gitmeye cesaret edemeyeceğine inanmadınız mı? Şimdi içinize bakmanın ve arzularınızı hatırlamanın zamanı… Ve sonra bu hayatta sizin için neyin mümkün olduğuna dair yeni tohumlar ve fikirler dikmenin… Eğer bu dönemde üzerinizde yoğun bir enerji hissederseniz, bunun nedeni yeni ışık seviyelerinden değil, eskinin bırakılmasından duyduğunuz kaygıdan kaynaklanır. Yoğunluk, özgürce serbest bırakmak yerine geçmişte kaldığımızda hissedilir. Geçmişinizi ışığa bırakın, sevgiye dönün ve değişim için kendinize izin verin.

Ekinoks zamanında, boyutlar arasındaki perdenin ince olduğuna inanılıyor, bu yüzden ruh bilgeliğine, sezgimize ve psişik mesajlara daha kolay erişebiliriz.

Bu kutsal zamanı ritüel çalışma için kullanabiliriz.

İşte Mart Ekinoksunda size rehberlik etmek için kullanabileceğiniz bir ritüel

Mart Ekinoks Ritüeli

İhtiyacınız olanlar:

Taze bir çiçek (Kuzey Yarımkürede olanlar için)

Kurutulmuş bir yaprak (Güney Yarımkürede olanlar için)

Bir kase su

2 mum

Kalem ve kağıt

Mart Kozmik Rehberli Meditasyon

Talimatlar:

1.) Tüm malzemelerinizi hazırlayın ve Mart Kozmik Rehberli meditasyona başlayın. İsterseniz kendi başınıza meditasyon da yapabilirsiniz.

2.) Mumlarınızı yan yana yerleştirin. Elinizi kalbinizin üzerine koyun ve aşağıdaki onaylamayı yüksek sesle tekrarlayın.

Dengedeyim ve bütünüm. Ben yeryüzüyüm, suyum, ateşim ve havayım. Ben merkezdeyim.
Ben Güneş’im ve Ay’ım. Saf sevgiyim, barışım ve uyumum.
Ben içimdeki ışığın eşsiz gücünü sadece ve sadece sevgi için ortaya çıkarmaya niyet ediyorum.
Ben iyiliği ve güzelliği çoğaltmak için yeryüzüne kök salmaya niyet ediyorum.

3.) Şimdi kağıt ve kaleminizi alın. Elinizi kalbinize koyun ve kendinize sorun;

Sevgili bedenim, aklım ve ruhum; yaşam yolculuğumu nasıl onurlandırabilir, takdir edebilir ve kabul edebilirim? Gerçekte var olduğum ışığı ve kaynağı, ilahi olanla ve yüksek benliğimle olan bağlantımı nasıl kabul edebilirim? Aklınıza gelen cevapları yazın.

4.) Kağıdı da katlayın ve mumun ateşine yerleştirin. Kağıt yanmaya başladığında, onu su kabına bırakın.

5.) Yaprağı / çiçeği alın ve su kabına ekleyin. Kâseyi iki elinizle tutun ve  “Teşekkürler” i dört kez tekrarlayın.

6.) Kâseyi 12 saat dışarıda bırakın ve süre dolduktan sonra toprağa gömün.

Mutlu Ekinokslar!

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.