" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Kelimelerin Titreşim Gücü

Kelimelerin titreşimlerinin olduğunu ve kendileriyle aynı frekansta titreşen olasılıkları harekete geçirdiğini bilseydiniz, söylediğiniz her söze dikkat eder miydiniz?

Mutluyken, üzgün ya da öfkeliyken ve umutsuzken kullandığınız kelimeler negatif ve pozitif titreşim yayar. Siz farkında olmadan kendi etrafınızı olumlu veya olumsuz enerjiler ile çevrelemiş, ağzınızdan çıkan sözlerle uyumlu koşulları kendinize çekmiş olursunuz.

Bilinçaltına Etki Eden Sözler

Duygusal düzeyde bilinçaltınıza doğrudan etki eden sözlerinizi siz unutsanız bile zihniniz unutmaz. Örneğin sevdiğiniz kişiye ‘Sen benim sonumsun, bundan sonra senden başkasına hayatımda yer yok’ dediğinizde ve işler umduğunuz gibi gitmediğinde, neden bir başkasıyla yeni bir sayfa açamadığınıza anlam veremezsiniz. Nedeni açıktır; çünkü siz tamamen kendi özgür iradenizle başkasının hayatınızda yer alamayacağını söylemişsinizdir!

Kullandığınız dil, yarattığınız hayatı beraberinde getirir. Tekrar tekrar kullandığınız kelimeler ile kendi yaşamınızı biçimlendirirsiniz. Yaşadığınız her durum tesadüf değil, sizin sözlerinizin birer yansımasıdır.

Örneğin;

İstediğim şey hiçbir zaman gerçekleşmeyecek.

Mücadele etmeden para kazanmak imkansız.

Bütün terslikler beni bulur.

İncitilmeye alışkınım.

cümlelerini kullandığınızda niyetinizin gerçekleştiğini, kolayca para kazandığınızı, her işinizin yolunda gittiğini, başkalarının size sevgi, saygı, şefkat, hoşgörü, dürüstlük gibi duygularla yaklaştığını hayal bile edemezsiniz! Çünkü siz negatif sözleriniz sayesinde evrenle bir kontrat yapmışsınızdır.

Bir de şu kelimelerin yaydığı titreşimlere bakın;

Her niyetim kolayca gerçeğe dönüşür.

Her zaman iyi kalpli insanlarla bir arada olurum.

Sevilmeye layığım. Değerli olduğumu biliyorum.

Çabalarımın karşılığını almak benim için çok kolay.

Bu sözleri kullandığınızda yarattığınız yaşam versiyonu şüphesiz pozitif yüklü olacaktır.

Daha yüksek titreşim frekansları ile kendinizi hizalamak ve sözlerinizin sizi nereye götürdüğünü görmek için pozitif kelimeler kullanmayı deneyip farkı görebilirsiniz. Pozitif ve yüksek titreşimli kelimeler kullandığınızda pozitif enerjiler, negatif ve düşük titreşimli kelimeler kullandığınızda negatif enerjiler yaşamınızda var olur.

Olmakta olduğunuz kişi, kullandığınız pozitif kelimelerle ve ne istediğinizle uyumludur.

Niyetinize sahip olmaktaki başarı şansınız çok daha yüksektir! Şimdi gözlerinizi kapatın, kısa ve uzun kelimelerini düşünün. Enerjinizin kısa ile küçüldüğünü ve uzun ile genişlediğini fark edebilirsiniz. Küçültmek ve genişletmek kelimelerini düşündüğünüzde her iki kelimenin barındırdığı enerjideki farkı hissetmek size çılgınca gelebilir. Farkında bile olmayabilirsiniz, ancak belirli kelimelere bağlı belirli görüntüler ve duyumlarınız vardır. Örneğin kolay kelimesi negatif duygularınızı tetiklemez ama zor kelimesi sizi korkutabilir. Kişisel deneyimlerinize bağlı olarak, kelimelere de olumlu ya da olumsuz anlamlar yüklersiniz. Mutlu zamanlarınız pozitif bir enerji kelimesi ile ilişkilendirilir.  Hoş olmayan ve acı verici anılara negatif kelimeler eklenir. Bazı kelimelere olan duygusal bağlılığımız nedeniyle, aslında onlar hayatlarımızı yaratırlar. Sözlerimiz dünyayı nasıl gördüğümüzü şekillendirir, renklendirir ve realitede yaratır.

İçinizde belirli duyguları tetikleyen kelimeler var mı?

Sizi olumlu veya olumsuz etkileyen belirli bir isim veya yer hangisi?

Kullandığınız kelimelere dikkat edin

Size ilham mı veriyor? Blokaj mı yaratıyor?

Olanaklar hakkında mı konuşuyorsunuz? Yoksa sorunlar hakkında mı? 

Seçtiğiniz kelimelerin mutlaka birine ya da diğerine yönelirsiniz. Günlük olarak kullandığınız kelimelerin farkına varmaya başlayın. Sadece kullandığınız kelimelerle nasıl hayatınızı değiştirin!

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz.

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.