" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Kendi Dolunay Ritüelinizi Nasıl Yaratırsınız?

Dolunay bir tamamlanma, kutlama ve genişleme zamanıdır. Bu yüksek enerji duyarlılığınızı artırır. Dolayısıyla bu da Dolunay zamanlarında normalden daha duygusal hissettiğiniz anlamına gelebilir.

Ancak ortaya çıkan duyguları görmezden gelmek bir hata olur. İçinizde yükselen şeylere farkındalık getirmek ve onu ele almayı öğrenmek, hem içeride hem dışarıda dönüşümsel değişimler yaratma gücüne sahiptir.

Bu süre zarfında yaratıcı enerji de en yüksek seviyededir. Aslında Dolunay besleyicidir. Bu, ayın üzerinde parlayan güneşin ışığıyla temsil edilir ve bu ışık dünyaya geri yansıtılır.

Dolunay ritüelinin faydaları nelerdir?

Ay ritüelleri, kristaller, mumlar ve tütsü gibi ritüel öğeleriyle birlikte son zamanlarda popüler hale geldi. Ancak emin olun bir Dolunay ritüeli bundan çok daha fazlasıdır.

Bilinçsiz zihninize dokunmanın ve onu değiştirmenin bir yoludur.

Ruhunuza ve İlahi Olan’a bir kapı açmanın bir tam vaktidir.

Ve bu, gerçek potansiyelinize erişmenin ve varlığınızın tüm alemlerinde derin dönüşüm yaratmanın bir fırsatıdır.

Kendi Dolunay ritüelinizi nasıl yaratırsınız?

En güçlü Dolunay ritüelleri, sezgilerinizden hayal edilen ve yaratılanlardır. Henüz sezgilerinize kulak veremiyorsanız endişelenmeyin, çünkü ayın enerjisiyle çalışmak bunu güçlendirmenin en iyi yollarından biridir. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, kendi büyülü Dolunay ritüelinizi oluşturmanıza yardımcı olacak bir fikir listesi ve adım adım bir kılavuz hazırladım.

Dolunay ritüeli için en iyi zamanın Dolunay gecesi olduğunu unutmayın. Yaşadığınız ay saatlerinden ve tarihlerinden emin değilseniz, önce kontrol edin.

Özgün olmasını sağlayın.

Dolunay ritüelinin işe yaraması için, sizinle birlikte anlamlı ve size uygun olması gerekir. Bazıları ay ışığı altında dilek dilemeyi veya dans etmeyi sever. Diğerleri meditasyon yapmaktan ve günlük tutmaktan hoşlanır. Bazıları diğer insanlarla bir ay çemberine katılmayı sever, bazıları ise tek başına bir tören yapmayı tercih eder. Ne yapmayı seçtiğiniz gerçekten önemli değil. Önemli olan bunun sizin, kalbinizin ve ruhunuzun bir uzantısı olmasıdır. Çünkü bu, ruh seviyesinde sizinle rezonansa giren yüksek bir titreşim yaratacaktır. Bu yüzden başkalarının ne yaptığını unutun. Dolunay ritüelinizi özgün tutun.

İşte kendi dolunay ritüelinizi yaratmak için kullanabileceğiniz birkaç şey:

mumlar

kristaller

uçucu yağlar

tütsü

adaçayı

bir difüzör

oracle / tarot kartı destesi

defter ve kalem

besleyici bir içecek (ideal olarak bitki bazlı bir şey)

müzik (bazı harika hazır çalma listeleri için spotify’a bakın)

vazoda bir bitki veya biraz taze çiçek

bir yoga matı / rahat minder

Yine de neyi kullanacağınız tamamen size kalmış. ilgilendiğiniz birkaç şeyi seçin ve bunların sizin için işe yarayıp yaramadığını görün. Olmuyorsa, başka bir şey deneyin.

Uygun gördüğünüz şekilde listenize bir şeyler eklemeye veya çıkarmaya devam edin. Bu, muhtemelen nasıl hissettiğinize ve uyandırmak istediğiniz hisse bağlı olarak yarattığınıx her ritüele göre değişecektir.

Kutsal bir alan yaratın

Kutsal bir alan veya sunak yaratmak, her ritüel için hayati önem taşır. Bu, bilinçsiz zihninize, mekanın kutsal ve önemli olduğunu işaret eder, bu da ritüeli günlük faaliyetlerden ayırır.

Evinizde rahatça oturabileceğiniz (yoga matı veya koltukta), sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir yer seçin.

Odanın bir yerine bir sunak kurmak için topladığınız aletleri kullanın. Bu bir pencere pervazında, bir örtü parçasında, bir balkonda olabilir – biraz yer bulabileceğiniz herhangi bir yeri seçebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, çevrenizdeki alanı temizlemek ve arındırmak isteyebilirsiniz.

Bunu şu şekilde yapmanızı öneririm:

yanan adaçayı ile tütsü

elleri çırpmak

bir difüzör kullanarak çevrenizdeki arınmış bir daireyi görselleştirmek

Meditasyon yapmak

Örneğin ben huzurlu bir çalma listesi hazırlamayı, rahatlamayı, gözlerimi kapatmayı, bacak bacak üstüne atmayı ve beş ila on dakika sessizce oturmayı seviyorum. Bunu kendimi – fiziksel ve zihinsel olarak – yeryüzüne topraklamak için yapıyorum. Ve ayrıca kendime ve iç bilgeliğime bağlanmaya başlamam için faydalı oluyor. Odaklanmak ve diğer düşünceleri dışarıda tutmak için gerçekten mücadele etmeniz önemli değil. Meditasyon bir uygulamadır ve düşüncelerimiz asla durmayacaktır. Dikkatinizin dağıldığını ve nefesinizden koptuğunuzu fark ettiğinizde, yavaşça zihninizi ona geri yönlendirin.

Bu tüm meditasyondur. Bu yüzden, doğru yapmama ya da bunda “iyi” olmama korkusundan vazgeçin.

Şükran

Dolunay, bugün hayatınızda minnettar olduğunuz her şeyi düşünmek için harika bir zamandır. Bununla ne kadar derine gitmek istediğiniz size kalmış. Minnettar olduğunuz üç şeyi listeleyebilirsiniz. Ya da bu ay döngüsünün son iki haftasında özellikle neye minnettar olduğunuzu düşünebilirsiniz. Alternatif olarak, son birkaç ayda, yılda veya sonrasında minnettarlığınızı ifade etmeye çağrıldığınızı hissedebilirsiniz. Ayrıca bunu parçalamak ve hayatınızın farklı alanlarında neye minnettar olduğunuzu düşünmek isteyebilirsiniz. Eviniz, sağlığınız, servetiniz, işiniz ve ilişkileriniz olabilir. İyi olan her şeye odaklanmak harika bir duygudur. Ama bu enerji aynı zamanda genişler ve hayatımıza girecek iyi olanların çoğunu yaratır.

Günlük

Bir kalem ve bir defter veya kağıt parçası alın ve yazın. Her şeyin zihninizden dökülmesine izin verin. Kendinizi sansürleme dürtüsüne direnin.

Günlüğe kaydetmek için de kullanabileceğiniz birkaç soru:

Neyin serbest bırakılması gerekiyor?

Neyin aydınlatılması gerekiyor?

Yaşamımda ortaya çıkması gereken gölgeler var mı?

Hayatımda zorla tuttuğum insanlar var mı?

Hayatımda zorla tuttuğum durumlar var mı?

Onları serbest bırakmak bana neleri kazandırır?

Hangi arketip / tanrıçanın enerjisini somutlaştırmak isterdim?

Bu ay ne kutlayabilirim?

Ortaya çıkan herhangi bir şeyi yargılamaktan veya aşırı analiz etmekten kaçının. Varsın olsun. Ne geleceğini düşünün.

Olumlamalar

Dolunay, çağırmak istediğiniz titreşimle uyumlu olan güçlendirici veya iyileştirici bir onay yaratmak için harika bir zamandır. Onaylamalarıma “Ben” ile başlamayı ve sanki hareket halindeymiş gibi yazmayı seviyorum.

İşte birkaç örnek:

Ben güçlü, dengeli ve cesur biriyim.

Nazik ve sevgi dolu insanlarla bağlantı kurmaya açığım. 

Bedenimi seviyorum ve ona saygı duyuyorum.

Hayatımda var olan bütün güzellikler ve kolaylıklar için şükranla doluyum.

Onayınızı belirledikten sonra yazın. Ardından, üç kez yüksek sesle tekrarlayın.

Ay görüş alanı içindeyse, bunu yaparken ona bakabilirsiniz.

Ay banyosu

Pek çok insan dışarı çıkmayı, ayaklarını çıplak toprağa basmayı ve ay ışığı altında kalmayı tercih ediyor. Eğer dışarı çıkamıyorsanız veya kendinizi rahat hissetmiyorsanız, içeride pencereden ayı görebileceğiniz bir oda bulabilirsiniz veya balkona çıkabilirsiniz. Işık üzerinizi yıkarken, sizi iyileştirmesine ve beslemesine izin verin. Varlığınızın her an bu yeni, aydınlatıcı ışığı emdiğini hayal edin. Uyanmış ve neşelenmiş hissedin. Mümkünse ay ışığında en az 20 dakika geçirin.

Ritüelinizi kapatın

Herhangi bir ritüeli kapatmak önemlidir, aksi takdirde zihniniz karışır ve ritüel ile günlük yaşam arasında ayrım yapamaz.

Şu anda size en uygun olanı kapatmanın bir yolunu seçin.

Bunlardan biri olabilir:

Bir zili çalmak veya bir kaseye metal bir kaşıkla hafifçe vurmak, ses çıkarmak

Tekrar meditasyon yapmak ve içindeki değişiklikleri fark etmek

Kısa bir dua etmek

Avuç içlerinizi bir araya getirmek ve bir cümle söylemek

Ay selamları

Töreni kapattıktan sonra, bol su içtiğinizden emin olun. Aldığınız diğer içsel rehberliğe açık ve ona göre hareket edin.

Kendinizi dinleyin ve önümüzdeki birkaç gün içinde ritüelin etkilerini gözlemleyin.

Unutmayın, Dolunay ritüeli yaratmanın doğru ya da yanlış yolu yoktur. Kendinize güvenin, sezgilerinizi takip edin ve mucizeleri çağırmaya açık olun.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.