" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Konfor Alanı Nedir?

Konfor alanı nedir? Örneğin alışkın olduğumuz yaşam çemberinin içinde kalmayı seçmek konfor alanıdır.

Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her zaman konfor alanının bir adım dışında başlar.

Konfor alanı nedir?

Konfor bölgesi, kendinizi tanıdık, güvende, rahat hissettiğiniz psikolojik bir sınırdır. Bir taraftan konforlu alan sandığınız, yani bilinmeyene doğru aksiyon almaktansa ezbere bildiklerinizle kendinizi prangalarsınız, diğer taraftan yaşamınızı iyileştirecek cesareti bulamazsınız.

Konfor alanı güvenli midir?

Konfor bölgeniz, kendinizi bir yanılsama içinde tuttuğunuz, kendinizi teselli ettiğiniz ve orada hiçbir şeyin büyüyemeyeceğini bildiğiniz ama kalmaya devam ettiğiniz bir yerdir. Hayatın aslında acıdan beslenmediğini fark ettiğiniz ve o  bölgeden çıkabildiğiniz zaman kendi hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konfor alanından çıkmanın yolu nedir?

Konfor bölgesinden çıkış yolu; kendinize anahtar soruyu sormakta saklıdır.

“Kendim için bu hayatı mı layık görüyorum?”

Vereceğiniz cevap ile şu anda kendinizi rahatsız hissediyorsanız, hayatınızda meydana gelmek için sabırsızlanan değişimin bir başlangıç olduğunu, bir son olmadığını bilin.

Peki ya konfor alanımı bırakmazsam?

Konfor alanınızdan çıkmaz ve korkularınızla yüzleşmezseniz, sizi rahatsız eden durumların sayısı artmaya devam edecektir.

Kendinize yalan söylemeyin. Kendimize yalan söylemek ve konfor alanımızda kalmak için bahaneler üretmek yerine istediğimiz şey konusunda dürüst olmalı ve risk almalıyız.

Son söz;

Konfor alanınızdan çıkacak kadar cesur olun. Alışkanlıklarınızı kırın, yeniye yer açın, gerçek benliğinizi arayın, aşkı bulun, gerçek aşkı yaşayın, hayatınızı değerli kılın ve risk alın. Hayat tam da o noktada başlar.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.