" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Negatif Düşüncelerden Kurtulabilirsiniz

Diyelim ki hayatınızın gidişatından memnun değilsiniz, bir şeyler sizi mutsuz ediyor ve bir türlü arzuladığınız koşullara sahip olamıyorsunuz.

Peki ya hayatımızda bambaşka seçenekler yaratabiliyorsak? Sonsuz olasılıklara kendimizi açmamız mümkünse nasıl olurdu hiç düşündünüz mü?

Bilinçaltımız hiç durmadan olumsuz düşünceler üretir ve bunlar olasılıklara dönüşür. Çünkü; herhangi bir durum karşısında ‘NE İSTEDİĞİMİZE DEĞİL, NE İSTEMEDİĞİMİZE’ odaklanırız. Zihnimizde dönüp duran sorular ise, önümüze yığılan engellerin neler olabileceği, onlarla nasıl başa çıkabileceğimiz ve daima bir B planına ihtiyacımız olduğu ile ilgilidir.

Oysa, düşüncelerimizi korkudan sevgiye çevirmek, dikkatimizi olumsuzdan olumluya kaydırmak, felaket senaryolarının gerçekleşme ihtimalini azaltır.

Bunun için tek yapmamız gereken ise beklentisiz soru sormaktır ve sonsuz olasılıklara kapıları açmaktır. Cevabını önceden belirlediğiniz soruları bir kenara bırakıp evrenin sizin için hangi sonsuz ve sınırsız olanakları sakladığını öğrenmenin yolu soru sormaktır!

Başka neler mümkün?

Soru sormanın gücü, daha önce kullanamayacağınız yeni olasılıkların, enerjilerin ve farkındalıkların kilidini açar. ‘Başka neler mümkün?’ sorusu, ister bir sorunun içinde sıkışıp kalmış olun, ister konforlu bir yaşam sürün, her durumda sizin sınırlandırdığınız ve hakkınız olduğuna inanmadığınız olanakların yolunu açar. Evrende herkese yetecek kadar sevgi, bolluk, aşk, zenginlik, huzur, neşe ve kolaylık vardır. Sınırlayıcı düşüncelerin temelinde ise korku yatar. Hangi durum olursa olsun, gerçekleşmeden önce kendi kendinize üzerinde düşünürsünüz ve bu düşünceler büyük ihtimalle birbirinden imkansız, aksiliklerle dolu, tedirgin edici, moral bozucu ya da hayal kırıklığı yaratan senaryolardır. Halbuki henüz gerçekleşmemiş bir şeyin pozitif veya negatif sonuca sahip olacağını bilemeyiz. Ancak düşüncelerimizi korkuyla besleyerek, koşulları olumsuza doğru yönlendiririz.

Öyleyse, hayatınızı evrenin sonsuz ve sınırsız olanaklarla dolu olduğu bakış açısından yaratmayı seçerseniz sizin için başka neler mümkün olabilir?

Evrenin ve onun olanaklarının size hiç düşünmediğiniz şekillerde katkıda bulunmasına izin verir misiniz?

Olasılıkları birlikte keşfedelim!

Kariyer

İşinizde “doğru” yolu, “doğru” formülü bulmaya kaç kez çalıştınız?

Bunlar size hangi başarıları getirdi?

Ne kadar maddi ve manevi kazanca sahip oldunuz?

Sizce inanç sisteminiz arzuladığınız kariyer hayatı için işe yarıyor mu?

Para, başarı, konfor alanı yaratmak için başka bir olasılık olsaydı bu ne olurdu?

Daha kolay olan, aslında SİZİN için işe yarayan ve hiç doğru yapmak zorunda olmadığınız bir seçenek var mı?

Sorulması gereken basit ama güçlü bir soru şudur: “Eğer izin verirsem olasılıkların tam olarak, kolaylıkla hayal edebileceğimden daha fazlasını yaratabileceği başka ne olabilir?

Evren’in işinize mümkün olduğunu düşündüğünüzden çok daha fazla katkıda bulunmasına izin verirseniz ne olabilir?

Olasılıklar sonsuzdur!

PARA

Para hakkında ne öğrendiniz? Çoğu insana paradan kaçınması, para hakkında asla konuşmaması ya da sahip olacak kadar şanslıysanız, korumanız gerektiği öğütlendi.

Ya parayla ilgili farklı bir bakış açısı elde edilebilseydiniz?

Ne kadar çok veya ne kadar az olursa olsun, finansal gerçekliğinizi bir sorunun gücüyle değiştirmeye başlayabilirseniz ne olur?

Eğer olasılıklara izin verirseniz, çok kolay bir şekilde ortaya çıkan ve hiç düşünmediğiniz kadar parayla hayatınızda başka neler mümkün olabilir?

AŞK

Sevmekten ve sevilmekten çok dikkatimizi moral bozucu ayrıntılara vermeyi seçeriz. Ya aldatılırsam? sorusu sadakatsizliği çağırır.

Ayrılık korkusu yüzünden ilişki çıkmaza girer.

Hatta bağlılıklar bağımlılıklara dönüşür.

Tam istediği gibi bir ilişkinin hayalini kuranlar, detaylara o kadar odaklanırlar ki bir türlü aşka kavuşamazlar.

Aşkın hayatıma akması için evrendeki sonsuz ve sınırsız olasılıklar nelerdir?

Güvende olduğumu, sevildiğimi ve aşkın bütün güzelliğini her anımda bilmem ve hissetmem için başka neler mümkün?

KENDİN OLMAK

Sadece kendin ol! Bunu hiç duydunuz mu? Özellikle bunun ne olduğu veya oraya nasıl ulaşılacağı hakkında bir fikriniz olduğunu düşünmüyorsanız, kendin olmakla ilgili doğru adımlar atmanın, doğru seçimler yapmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek harika olmaz mıydı?

Kendinizi tanımladığınız şeyin ötesinde olsaydınız, bu size ne hissettirirdi?

Ya kendin olmak, eğlenceli olasılıkların sürekli keşfi olsaydı?

Ya kendin olmak, size daha fazlasını veren yeni olasılıklarla  ilgiliyse?

Ve ya kendin olmanın tek bir yolu ya da doğru yolu yoksa? Ama evrende sonsuz ve sınırsız olasılıklar varsa?

Yukarıda örneklendirdiğim konuların dışında dilediğiniz alanda soru sorabilir ve akışı değiştirebilirsiniz. Fakat özellikle dikkatinizi çekmek istediğim şey, soru sorduğunuzda bir cevap beklememeniz! Soruyu sorun ve evrene gönderin. Cevabın nasıl ve ne zaman size geleceğini şüpheyle, endişeyle, merakla beklemeyin. Çünkü o zaman sorduğunuz sorunun cevabı olan olasılıklara sınır koymuş ve kendi kendinizi sabote etmiş olursunuz.

Şöyle düşünün; A noktasından yola çıkan birinin B noktasına hangi araçla ulaşacağını, yolda kaç kez mola vereceğini, kaç saat süren bir yolculuk yapacağını, yol boyunca hangi şarkıları dinleyeceğini, kahve mi yoksa soğuk bir şeyler mi içeceğini DEĞİL, B noktasına varış anına dikkatinizi verin!

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.