" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Negatif Enerji Temizliği Nasıl Yapılır?

Negatif enerji temizliği nasıl yapılır Negatif enerjilerden arınmak için topraklanmak faydalı olur.

Eğer kendinizi karamsar ve mutsuz hissediyorsanız, küçük kazalar, tartışmalar yada agresif insanlar çok daha can sıkıcı bir hal aldıysa, uykularınız düzensizleştiyse ve konsatre olmakta güçlük çekiyorsanız topraklanma ihtiyacı içindesinizdir.

Topraklanmak Nedir?

Topraklanmış olmak, enerjinizi dengelemek ve evrenle birlikte akmak anlamına gelir. Tam tersi ile zayıflayan yaşam bağlarını işaret eder. Dünyaya köklenmek, daha net düşünmeye, daha zinde hissetmeye, yaşam enerjisiyle dolu olmaya ve inişli çıkışlı bir vibrasyon yerine, daha sakin kalmaya olanak tanır.

Topraklanmak Enerjiyi Dengeler

Topraklanmak, üç açıdan da tam olmak anlamına gelir; yani fiziksel, zihinsel ve ruhsal bütünlüğü sağlamaktır. Bunlardan sadece birinde bile var olan kaos geri kalan iki enerji katmanını etkiler. Kaliteli bir uyku uyumadığınızda sağlıklı düşünemezsiniz. Temiz beslenmediğinizde kendinizi ağırlaşmış hissedersiniz. Üzgün olduğunuzda ise hayatınızdaki güzellikleri göremezsiniz. Öyleyse, topraklanmayı öğrenmek ve bir rutin haline getirmek tüm duyularınızla dünyaya köklenmenizi sağlayacaktır.

Nasıl Topraklanırsınız?

Topraklanmanın birkaç yöntemi var. İçlerinde en bilineni ise çıplak ayakla toprağa basmak. Vücudumuzun elektrik yüklü bir enerji ağına sahip olduğunu düşünecek olursak, toprağa çıplak ayakla bastığımızda yüzeydeki eksi yüklü iyonlar bedenimize geçer ve dünya ile aynı potansiyelde bulunan elektrik ile yüklenmemiz sağlanır. Eğer ayakkabılarınızı çıkarıp toprağa basamıyorsanız hiç değilse çiçek ekmenizi, çiçeklerinizin topraklarını belirli aralıklarla değiştirmenizi, havalandırmanızı öneririm. Çünkü dünya ana yani toprak, vücudumuzda biriken elektrik yüklenmesini dengeler.

Meditasyon ile Topraklanmak

Bir ağacı kucaklamak, çimenlere uzanmak gibi doğayla bütünleşme imkanınız yoksa, meditasyon ile kendi kendinizi topraklamanız mümkündür. İmajinasyon yöntemini kullanmak size bir hayli yardımcı olur. Beyaz bir mum yakıp, hafif müzik eşliğinde nefesinize odaklanarak yerde bağdaş kurabilir, kök çakranızdan toprağa köklendiğinizi zihninizde canlandırabilirsiniz. Ayrıca ayakta durarak başınızın tepesinden beyaz bir ışığın girerek tüm hücrelerinizi sardığını ve ayaklarınızın altından tıpkı bir ağacın kökleri gibi yeryüzüne bağlandığını hayal edebilirsiniz.

Su ile Topraklanmak

Topraklanmak için bir diğer yöntem ise suyun gücünü kullanmaktır. Her sabah düzenli olarak duş almak negatif elektriğinizi atmanıza yardımcı olur. Bir parça himalaya tuzunu duş esnasında omuzlarınıza, dirseklerinize, diz kapaklarınıza, ayak bileklerinize sürebilir ve durulanabilirsiniz. Himalaya tuzunu bir bardak suyun içine koymak ve yatak odanızda bulundurmak negatif enerjinizi emer. Bir süre sonra tuzun yükseldiğini ve tortu oluşturduğunu görebilirsiniz.

Topraklanmanın Yararları

Topraklanmak hem psikolojik hem de fiziksel anlamda şifaya kavuşmanıza yardımcı olur. Yaşadığımız dünyada pekçok nedenden ötürü acıya, haksızlığa, çaresizliğe, belki zulme uğruyoruz. Etrafımızda olan biten olaylara şahit oluyoruz, dünyanın bir ucundaki kaostan olumsuz etkileniyoruz. Enerjimizi emen insanlarla vakit geçirmek zorunda kalabiliyoruz, kalabalıklarda boğuluyoruz yada birilerine katlanıyoruz. Bütün bunlar enerji dengemizi sarsıyor ve eğer kendimizi hizamazsak psikolojik veya fiziksel sorunlar ortaya çıkabiliyor. Elbette hayatın çeşitli kademelerde zorlukları var. Çünkü buraya öğrenmeye, kendimizi geliştirmeye ve tekamül etmeye geldik. Yaşam okulundaki derslerinden üstesinden gelmek ve her şeye rağmen olumlu bakış açısı geliştirmek için fiziksel, zihinsel ve ruhsal dengeye ihtiyacımız var, lütfen topraklanmayı unutmayın.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.