" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Niyet Enerjisi Nasıl Çalışır?

Düşünce gücü ile niyetlerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Niyet enerjisi nasıl çalışır? Ve sonsuz olasılıkların içinde kendiniz için neyi layık görürsünüz?

Düşünce Gücü ile Mucizeler Nasıl Gerçekleşir?

Düşünce gücünün hayatı iyileştireceğinden, dönüşümü başlatacağından ve insanları rüyalarındaki hayata kavuşturacağından bahsedilir. Olumlamalar, pozitif bakış açısı, öz sevgi, öz değer düşünce gücü ile birlikte çalıştığında mucizelerin gökyüzünden üzerimize adeta bir sağanak yağmur gibi yağması beklenir.

Evet, düşünce gücünün korkuyu ve sevgiyi realitede yarattığı doğrudur. Her şey bir şeylerin hayalden gerçeğe dönüşmesiyle hayat bulur. Ve iyi yada kötü, güzel yada çirkin, az yada çok, zor yada kolay diye tarif ettiğimiz ne varsa her şeyin başladığı yer zihindir. Buraya kadar tamam.

Nerede Yanlış Yapıyorsunuz?

Sayısız kişisel gelişim kitapları yazılır, insanlar çıkıp niyetlerinizi nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizden bahseder ve sizler size sunulan formülü yaşam planınıza uyarlamaya, isteklerinizi gerçekleştirmeye çabalarsınız. Bu yolculuk esnasında umutsuzluğa kapıldığınız, vazgeçtiğiniz, direnç gösterdiğiniz, öfkelendiğiniz, kendinizi çaresiz hissettiğiniz olur. Arzuladıkları yaşamı yaratanların hikayelerini dinlediğinizde neyi yanlış yaptığınızı sorgularsınız. Size göre her şey tam da olması gibidir. Öyleyse neden evren size istediklerinizi vermez? Yada belki şöyle sormalıyım; neden istediğiniz ve kendiniz için en iyi/en doğru olduğuna inandığınız şeyleri değil de bunun tam tersini verir? Bunun nedeni size ihtiyacınız olan ne ise onun veriliyor olması olabilir mi?

Direnç Göstermek Nedir?

Siz direnç gösterdikçe, kendi istediğiniz/belirlediğiniz doğruya sahip olmaya çalıştıkça, yolunuza barikatlar kurulur, fikrinizden vazgeçmeniz için karşınıza sayısız işaret çıkar. Olmazlara meylettiğiniz, felaketinizi kendi ellerinizle hayatınıza davet ettiğiniz evren tarafından size bağıra bağıra söylenir. Fakat kulaklarınızı tıkayıp bin defa düşüp bin defa kalkıp aynı yolda yürümeye azimle devam edersiniz.

Peki, Evren Nasıl İşler?

Evrenin matematiği sizin kurduğunuz denkleme göre çalışmaz. Kendi kriterlerinize uygun olduğuna hükmettiğiniz, kendi zihninizde onayladığınız birini yada bir oluşumu evrenin de kabul etmesini istediğinizde işler sizin sandığınız gibi yürümez. Sonsuz olasılığın içinde kendinize layık gördüğünüz ve ısrarcı olduğunuz yaşam biçimi mutlak doğru değildir! O, sadece sizin doğru etiketini üzerine yapıştırdığınız bir yanılsamadır.

Dilekler Sonsuz ve Sınırsızdır

Kendiniz için mutlu, sağlıklı, neşeli ve aynı zamanda konforlu, ihtişamlı bir yaşam diliyor olmanızda, sonsuz aşkla sevilmeyi hayal etmenizde, rüyalarınızdaki eve, arabaya sahip olmayı dilemenizde yada iki beden incelmeye, bir yıldız gibi parlamaya, başarılı bir kariyer yapmaya niyet etmenizde hiçbir sorun yok. İstediğiniz her şeyi elbette sınırsızca dileyebilirsiniz.

Ancak, hayalinizdeki yaşama sahip olmak için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli ayrıntı var. Ve sanırım bu ayrıntılar gözden kaçıyor.

Düşündüğün Şey Ol!

Başta söylediğim gibi düşünce gücü ile her hayal gerçeğe dönüşür. Niyet enerjisini harekete geçiren güç ise, düşündüğünüz şey ne ise o olmanızdır!

Düşündüğüm Şey Olmam Nasıl Mümkün?

Bir olasılıktan diğerine geçmenin yolu istemek, dilemek, niyet etmek değil, o olasılığa sahip olduğunuzda tam olarak ne hissedeceğinizi, hayatınızdaki işleyişi tüm ayrıntılarıyla bilme frekansına yükselmekle mümkündür.

Bir Örnek:

Mesela bir tatile çıkmayı istiyorsanız, gözlerinizi kapatıp gitmeyi arzuladığınız yeri yaşamalısınız. Ayaklarınızın altındaki kumun sıcaklığını, denizin rengini, rüzgarın sesini, çiçeklerin kokusunu hissetmelisiniz. Yürüdüğünüz sokakları ezbere biliyormuş gibi zihninizde dolaşmalısınız. Kulağınıza değen bir melodiye eşlik etmelisiniz. Bu bir hayal olmanın ötesine geçmeli. Size ait bir anıya dönüşmeli. İşte ancak o zaman dilediğiniz şeye sahip olabilirsiniz.

Kendinize İnanmayı Seçin

Beyniniz sayısız düşünce üretir. Bunların içinde şüphe ve korku barındıran düşünceler elbette fazladır. Hayalinize dair aklınızdan geçen olumsuz ihtimallere dikkatinizi verdiğinizde istediğiniz şey mutlaka bir hayal olarak kalır. Çünkü evrenin sisteminde şüpheye yer yoktur. İnanç her şeydir. Güven her şeydir. Cesaret her şeydir.

Sizin ihtimal dahilinde tuttuğunuz korku temelli düşünceler hayalinizi sabote eder. Akışa güvenmediğinizin, istediğiniz hayale layık olmadığınızın, aciz ve çaresiz hissetmenizin işaretleridir. Dolayısıyla şüphe duyduğunuz bir şeye sahip olamazsınız. Bir düşünün; hem olup olmayacağından korkuyorsunuz ve olumsuz düşüncelerle niyetinizi besliyorsunuz hem de neden gerçeğe dönüşmediğini sorguluyorsunuz.

Size tavsiyem,

Olumlama yapmayın, olumlama yaşam biçiminiz olsun.

Kendiniz için iyi şeyler isterken başkaları hakkında öfke, nefret, kıskançlık gibi duygular barındırmayın.

Kendi gücünüzü iyiliğe kullanın. İyi düşünün, iyi olanı hak ettiğinize inanın.

Her gün niyetinize sahip olduğunuz zamana yolculuk yapın ve zihninizde niyetinizi yaşayın.

Kendi zihninizin işleyişine güvenin. Oldurttuğunuz şeyleri gözden geçirin.

Bunlar berbat deneyimler de olabilir! Neyi yaşamınıza davet ettiğinize bir bakın.

Felaketleri neden kendinize layık gördüğünüzü sorgulayın.

Dramdan kurtulun. Başkalarının acı tecrübelerini içselleştirmeyin.

Herkesin yaşam dersi farklı, bunu unutmayın.

Ve düşünce formuna girin, düşünce ile bütünleşin.

O düşünce size ait, ister büyütür, ister buruşturup çöpe atarsınız.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.