" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Onaylamadığınız Hiçbir Şeyi Deneyimlemezsiniz

Başkalarının yaşamınıza müdahale ettiği ya da sizi incittiği, haksızlığa uğrattığı fikri tamamen yanlıştır. Çünkü hiç kimse siz izin vermediğiniz sürece size zarar veremez. Kalbinizi kıran herkes gücünü sizden alır. Siz kapıyı aralık bırakmışsınızdır, onlar içeri girmiş ve sizi özgürce yerle bir etmişlerdir. Sizin ONAYLAMADIĞINIZ hiçbir şey yaşamınızda var olmaz. Onaylarsınız ve deneyimlersiniz. İyi ya da kötü, güzel ya da çirkin, korku ya da sevgi sizin neyi seçtiğinize, neye GÜÇ VERDİĞİNİZE bağlıdır.

Geçmişteki acı veren anılar da böyledir. Onları her anımsadığınızda aynı öfkeyi, aynı hırsı ve kırılmışlığı hissettiğinizde acıyı güçlendirirsiniz. Sanki geçmişte yaşıyormuş gibi olan bitenden söz etmek, anıları canlı tutar. Oysa geçmişi geride bırakmak ve yaşananların şu anda var olmadığını kabullenmek, geçmişle aranızdaki hasarlı bağı koparır.

Siz geçmişe sıkı sıkı tutunmayı ve acıdan beslenmeyi mi seçiyorsunuz?

Yoksa serbest bırakıp özgürleşmeyi mi?

Neredeyse herkes için en büyük mutsuzluk kaynağı olayların nasıl şekilleneceğinin kararını başkalarına bırakmaktır. Bu, aslında sorumluluktan kaçmak olur. Bir şeylerin istediğiniz gibi olmayışının nedeninin başka birilerinin elinde olduğuna inanırsınız. Oysa kararı veren, seçimi yapan, isteklerini yaratan ve yaşayan sizsinizdir. Hayat size istediğiniz ne ise onu verir. Yaşanan acı tecrübeler ise tekamülünüzün basamaklarıdır.

Örneğin; hoşnutsuz olduğunuz bir ilişkide kalmak ya da oradan uzaklaşmak sizin seçiminizdir. Kalmayı seçtiğiniz her an acı veren anılar yaratırsınız. Onlar üst üste yığılır ve mutsuz geçmişinizi oluşturur.

Oysa olanı ve olmayanı kabullenmek ve serbest bırakmak yerine mutlu olmaya neden hakkınız olmadığını sorgularsınız. Hayatın iyiliklerini ve güzelliklerini yaşamak en doğal hakkınızdır; fakat siz ZOR olan yoldan yürümeyi seçmişsinizdir.

Şimdi kendinize sorun;

Neden geçmişte sizi inciten biri yüzünden şimdiki anda KENDİNİZİ CEZALANDIRMAYI seçiyorsunuz?

Hayatınızı başkasının yaratmasına neden İZİN VERİYORSUNUZ?

Mutluluğu, sevgiyi ve dengeyi deneyimlemek yerine neden acıyı, korkuyu, öfkeyi SEÇİYORSUNUZ?

Olumlu değişimlerin anahtarı, ŞİMDİ ve BURADA kendinizi her halinizle onaylamak, kabul etmek ve kendinizi SEÇMEKTİR.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.