" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Palo Santo ile Negatif Enerji Temizliği

Palo Santo, Güney Amerika kıyılarında büyüyen mistik bir ağaçtır. İspanyolcada bu isim kelimenin tam anlamıyla “Kutsal Ağaç” anlamına gelir. Narenciye ailesinin bir parçasıdır ve tatlı çam, nane, limon notalarına sahiptir.

Bu büyüleyici ağaç, enerji temizleme ve iyileştirici özellikleri nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılır. Yüzyıllardır Palo Santo ağacını yakmanın negatif enerjiyi temizlediğine ve arındırdığına, sakinliği geri kazandırdığına inanılır.


Palo Santo Ne İşe Yarar?

İlahi Kaynak ile aranızdaki bağı derinleştirir.

Palo Santo’nun titreşiminizi artırdığına ve ayrıca enerjinizi toprakladığına inanılıyor. Yüksek Benliğinizi ve ayrıca Dünya Ana ile olan bağlantınızı güçlendirir.

Enerji koruması yaratır.

Palo Santo negatif enerjiyi ortadan kaldırabilir ve temizleyebilir. Ayrıca enerji alanımızın ve evimizin etrafında daha yüksek bir titreşim oluşturarak onu daha düşük frekanslardan koruyabilir. Çevrenizdeki titreşimi yüksek tutmak için düzenli olarak Palo Santo ağacı veya Palo Santo saf uçucu yağ kullanmak iyi bir fikirdir.

Kristal temizlemede kullanılır.

Kristallerinizi Palo Santo ile tütsülemek, onların enerjilerini temizleyecek ve Dünya Ana enerjisine daha fazla uyum sağlayacaktır.

Yaratıcılığa ilham verir.

Palo Santo, enerjiyi aydınlatmaya ve sevinç duygularını teşvik etmeye yardımcı olabilir. Palo Santo’nun netliğimizi ve konsantrasyonumuzu artırdığı ve stres atma konusunda bize yardımcı olabileceği söyleniyor.

Palo Santo nasıl kullanılır?

Palo Santo’yu kullanmak gerçekten çok basit. Negatif veya istenmeyen enerjilerden bir alanı temizlemek için kullanabilirsiniz veya meditasyon yaparken size eşlik edebilir. Bu arada belirtmekte fayda görüyorum; Palo Santo çubukları diğer tütsülerden farklı olarak bir seferde bitirilmek üzere yakılmıyor. Çünkü kalın ve zor yanan ağaç parçalarından oluşuyor. Enerji temizliğiniz bittiğinde Palo Santo çubuğunu söndürüp daha sonra tekrar kullanmak üzere tütsü kutunuzda saklamanızı öneririm. 

Alan temizliğinde veya enerjinizi arındırmak için çalıştığınızda;

Bir Palo Santo çubuğunu alın ve bir mum, kibrit veya çakmakla yakın. Palo Santo çubuğunun 30 saniye ile bir dakika arasında yanmasına izin verin, ardından dikkatlice üfleyin. İster yatak odanız, ister ofisiniz, arabanız veya tüm eviniz olsun, enerjiyi temizlemek istediğiniz alanın etrafında dolaşın ve dumanın her alanda dolaşmasına izin verin. Havada yükselen kokunun bulunduğunuz ortama huzur ve berraklık getirdiğini hemen hissedebilirsiniz. Arınma bittikten sonra Palo Santo çubuğunu yanmaz bir kaba koyun ve sönmesini bekleyin.

Eğer kendinizi arındıracaksanız, 

Palo Santo çubuğunu yakıp üfledikten sonra, başınızın etrafından başlayarak, omuzlarınızın üzerinden kollarınızı boydan boya dolaşın. Kalbinizden midenize, karnınıza ve bacaklarınıza doğru inin ve ayak tabanlarınızın altından tekrar yukarı başınızın etrafına çıkıp arınmayı sonlandırın.


Faydalı olduğunu gözlemlediğim bir eklentiyi kendi auranızı arındırdıktan hemen sonra uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için, ayakta durun ve kullandığınız elinizle bir kılıç tutuyormuş gibi önce sağınızdan, sonra solunuzdan, tam karşınızdan ve arkanızdan size tutunmuş tüm negatif enerji kancalarını kesin. 

Palo Santo ile Ne Zaman Arınmalıyız?

İnsanlarla geçen uzun bir günün ardından yatmadan önce

Evinize gelen konuklar gittiğinde

Yeni bir eve/ofise taşındığınızda

Yeni bir işe başladığınızda

Kendi işinizi kurduğunuzda

İyileşme seansından önce ve sonra

Meditasyondan önce

Herhangi bir hastalıktan sonra

Bir tartışmadan / çatışmadan sonra

Kendinizi yorgun hissettiğinizde, negatif enerjiye maruz kaldığınızı düşündüğünüzde

Palo Santo ile arınmanızı öneririm.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

 

 

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.