" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Seçimlerinizi Değiştirmeniz Mümkün!

Seçtiğinizi yaşıyor oluşunuz hakkında ne biliyorsunuz? Belki de soruyu şöyle sormalıyım; ‘Yaptığınız seçimlerin sonuçlarını yaşadığınızı biliyor musunuz?’

Başımıza gelen her durum ve karşımıza çıkan her insan yaptığımız seçimlerin realiteye dönüşmüş halidir. Mutlu, sağlıklı, başarılı, huzurlu, eğlenceli ya da üzgün, öfkeli, kırgın, kızgın, umutsuz hissetmemize neden olan hiçbir şey tesadüf eseri orada değildir. Seçim yapmış, deneyimlemiş, reaksiyon yaratmışızdır. İşte bu yüzden başınıza gelen talihsizlikleri veya zorlukları seçimlerinizi değiştirerek iptal edebilirsiniz.

Her sabah saat yedide uyanmak bir seçimdir. Dokuzdan önce evden çıkmak ve trafiğe takılmamak bir seçimdir. Kahvaltıda peynirli omlet yemek bir seçimdir. Yapmanız gereken işleri öğleden sonraya kadar bitirip yogaya gitmek bir seçimdir. Yolda radyo kanalını ayarlamak ve sevdiğiniz şarkıları dinlemek bir seçimdir. Liste böyle uzayıp gider. Tıpkı bir günü nasıl yaşayacağınızı seçtiğiniz gibi ilişkilerinizdeki dengeleri, uyumu, sevgiyi de seçersiniz. Yani bencil bir sevgilinin sizi çıldırtmasından evren sorumlu değildir; onu siz seçmişsinizdir!

Şimdi size soruyorum;

Ya kolaylıkla seçim yapmanın bir yolu olsaydı?

Ya seçimler sınırlı ve can sıkıcı bir deneyim olmaktan bir tür oyuna, kolay ve olasılıklarla dolu bir deneyime geçebilseydi?

“Yaptığınız her seçim, birçok olasılığa kapı açar …” ~ Brendon Watt

Benim için yaşamın armağanı, bana evrende sonsuz olasılık olduğu hissini vermesidir. Her ne olursa olsun her zaman seçim vardır… Ve emin olun, hayal edebileceğinizden çok daha fazla seçenek var…

Eğer siz burada sadece iki seçeneğiniz olduğuna inanıyorsanız;

Örneğin

1. Sıkıcı bir işte kalmak ve hayatınızın geri kalanında bu şekilde yaşamaya devam etmek ya da

2. Gezegeni terk etmek! Çünkü başka çare yok!?

Ya bunun ötesinde bir olasılık daha varsa?

Dikkatinizi verdiğiniz sıkıcı işten kafanızı kaldırıp, etrafınıza baktığınızda size ‘Şurada da şöyle bir kapı var’ diyen biri olsa, sonra bir başka kapının daha olduğunu fark etseniz ne yaparsınız?

Olasılıklar Seçimini kavramak, sizin için ÇOK DAHA FAZLASINA uzanan bir kapı açar. Hayatınızla yaratabileceğiniz çok sayıda seçenek ve çok sayıda olasılık olduğunu görürsünüz. Ve şunu fark edersiniz; TEK BİR SEÇENEK YOK!

Her an yaptığınız harika seçimlerle harika bir hayat yaratabilirsiniz. İzin verdiğiniz olasılıkların her farkındalığıyla, bu olasılığa ulaşmanın yolu aynı anda kendini gösterir. Gerçekliğinize şu anda olduğu gibi bakarsanız ve üzerine parametreler koyarsanız, bu sizin için var olan mevcut olanakları sınırlar. Başka bir olasılığa sahip olma istekliliği, gerçekten farklı bir gelecek yaratmanın başlangıcıdır. Daima geniş bir perspektiften bakmak, olasılıkların sonsuz olduğunu görebilmenizi sağlar. Ancak bizler genellikle bir olayı varoluş içinde ‘düşünmemiz’ gerektiğini sandığımız ve başka ihtimallere kendimizi kapattığımız için olasılıklarla karşılaşmamız mümkün olamıyor.

Seçimlerle ilgili küçük bir egzersiz

En sevdiğim araçlardan biri “10 saniyelik değişimler” aracıdır.

‘Ya her 10 saniyede bir seçim yaparsan?’

Kendinize sorun. “Bu 10 saniye içinde ne seçebilirim?” Ve sonra bunun için harekete geçin. Bu 10 saniyeden sonra, “Şimdi ne seçebilirim?” Ve 10 saniye sonra, “Şimdi ne seçebilirim?” diye kendinize sorun. Aklınıza mutlaka kendinize layık gördüğünüz seçimlere dair yaratıcı fikirler gelecektir. Bunu yaparken oluşmaya başlayan şey, sürekli ileriye doğru hareket ve evren ile eğlenceli bir oyun oynamaktır. Sırada ne olduğunu düşünecek zaman yok! Bunun yerine, sadece cevabı isteyin ve takip edin. Bunu yaparken sihirli bir gücün elinizde olduğunu fark edebilirsiniz. Her 10 saniyede yeni bir olasılığa kendinizi açmak sizi şaşırtacaktır.

Birkaç örnek;

Şu anda benim için doğru olanı seçiyor olsaydım, neyi seçerdim?

O zaman ne mümkün olabilirdi?

Ve bu süreçte ne kadar eğlenebilirdim?

Neyi öğrenebilirdim?

Kendimi nasıl geliştirebilirdim?

Hayatın armağanlarını nasıl görebilirdim?

Örnekleri her 10 saniyede bir değiştirin, geliştirin. Bana kalırsa bu oyunu yazarak oynayın. Daha sonra geri dönüp yazdıklarınızı yani seçimlerinizi hatırladıkça yaşamı nasıl da seçtiğiniz gibi deneyimlediğinizi fark edebilirsiniz.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.