" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Size Karmaşık Sinyaller Gönderen Bir Sevgilinin Amacı Ne Olabilir?

Size karmaşık sinyaller gönderen birinin ne yaptığını ve ne istediğini anlamaya çalışmak inanılmaz yorucudur ve huzursuz edicidir. Peki, ilişkiden kaçan, bağlanma sorunu yaşayan ama aynı zamanda iletişimini koparmayan insanlar sizden ne istiyor olabilir?

Şimdiye kadar hiç size karmaşık sinyaller gönderen biri yüzünden kendinizi berbat hissettiniz mi?

Yaptıklarıyla söyledikleri birbirini tutmayan biri kendinize olan güven duygunuzu size sorgulattı mı? 

Ve hayatınıza paldır küldür dalan biri tarafından akıl tutulmasına uğratıldınız mı?

Hatayı kendinizde aramayın ve bu tuhaf durumun içine çekildiğiniz için kendinizi suçlamayın. Aynı döngüyü tıpkı sizin gibi pek çok kadın ya da adam yaşıyor. Hepsinin ortak yönüyse karşılarına çıkan kişiyle aynı duyguları paylaştıklarını, hayatın manzarasını aynı terastan seyrettiklerini ve yola birlikte devam edeceklerini sanmak. 

Hayatın içinde sürüklenen ve ne istediğini bilmeyen birinin yarattığı iniş ve çıkışların nedenini anlamaya çalışmayın. 

Size gönderilen sinyallerin tutarsızlığının sebebi siz değilsiniz. Karşınızdaki kişinin ruh sağlığının bozuk olması ihtimal dahilinde, bu doğru. Mesela bir sosyopat ya da narsist olabilir. Ancak dengesiz davranışlarıyla kafa karıştıran insanların dikkatleri genellikle birden fazla yerde oluyor. Ağız dolusu güzel sözle sizi ikna etmeye çalışan, ortadan kaybolduğu zamanlar için bahaneleri arka arkaya sıralayan, ne sevdiği ne de sevmediği belli olan ayarsızlara hayatınızın kapılarını ardına kadar açtığınız gibi hiç oyalanmadan, sorgulamadan, anlamaya çalışmadan hızlıca kapatmalısınız. Onlar ne sizin ne de bir başkasının yol arkadaşı olamazlar. 

Bu kadar sert konuşmamalı mıyım? Emin olun bence az bile! Şimdi sizi içi boş beklentilerden uyandırmak için birkaç şeyden bahsedeceğim ki gözlerinizi iyice açın olur mu?

Bu tür insanlar ne bir ilişkiye kendini adayabilir ne de bir yere ait olabilir. Oradan oraya dağıttıkları ilgiyi tek bir kişide toplayamazlar. Eğer umut besliyorsanız ve beklenti içindeyseniz size en anlaşılır haliyle şunu söyleyebilirim; birine vakit ayırmak isteyen fırsat yaratır. İlgi besleyen, aklından geçiren mutlaka iletişim kurar. Kalbinde aşk varsa eğer, engeller, mesafeler onu durduramaz. Bahaneler afakidir ve mutlaka altında bir bit yeniği vardır. 

Sağı solu belli olmayan biriyle yolunuzun kesiştiğini kavramanız aslında kolay. Fakat insan olmanın doğasında var olan sevilme ihtiyacı çoğu zaman açıkça görülebilen işaretleri görmezden gelmeyi seçmemize neden oluyor.

Şunu unutmayın; kendini sizden çok seven, kendi önceliklerini belirleyen bencil birine ihtiyacınız yok! Dünya üzerinde sizi aşkla sevecek biriyle karşılaşmak için sonsuz olasılık varken enerjinizi yolunu kaybetmişlerle harcamayın.

Karmaşık sinyaller gönderen birini tanımanız için belirgin işaretler neler, birlikte onlara bakalım.

Size sık sık mesaj atarlar ancak birlikte vakit geçirmek için asla plan yapmazlar, sizi sürekli ertelerler. 

Bir partide biriyle tanıştığınızı ve ikinizin de birbirinizden gerçekten etkilendiğinizi varsayalım. Numaraları değiş tokuş ediyor ve mesajlaşmaya başlıyorsunuz (hatta bazen flörtöz bir şekilde), ama asla size bir randevu teklif etmiyor ya da bizzat birlikte vakit geçirmekten bahsettiğinizde konudan uzaklaşıyor.

İlgi görmek hoşunuza gidebilir. Belki bir iki kez bir araya gelebilirsiniz. Ama sürekliliği olmaz. Sizi sevebilir, ancak bu sadece birkaç hafta sürer ve ilgisi hızla kaybolur. 

Yüz yüze iletişim kurmaya yanaşmamasının nedeni boş vakitlerini telefonda değerlendirmekten hoşlanmasıdır. Amacı sizi tanımak, sizinle bir arada olmak değildir. Sizi bir telefon numarası olarak görür. 

Bu tür bir davranış kalıbı, aslında henüz çok iyi tanımadığınız için kişinin nerede durduğunu bilmeniz için açık bir işarettir. 

Flört Oyunundan Kurtulmanız için karşınızdaki kişinin tutarsız oluşu ve dengesizlikleriyle kaos yaratması bile bence yeterli bir sebep.

Bazen birlikte yüz yüze zaman geçirirsiniz, ancak birlikte olmadığınız zamanlarda bu kişiden asla haber alamazsınız; bu, karışık sinyaller almanın başka bir örneğidir. 

Bu senaryoda alabileceğiniz tek güvence, birlikte geçirdiğiniz nadir zamanlardır. Bunun yanı sıra, herhangi bir netlikle  buluşma, arama veya mesajlaşma başlatamazlar. Bu da kararsız kalmanıza neden olur. Kendinize şunu sorun; Ben öncelikler sıralamasında neredeyim? 

Cevabını ben sizin yerinize vereyim, sıralamada yoksunuz! Kalbi sizin için çarpan biri için sizi görmediği her an azaptır. 

Duygusal bir bağ istediklerini ancak daha derin bir ilişki kurmaya hazır olmadıklarını söylerler.

Bazı insanlar ilişkinin ne kadar derinleşmesini istediklerine dair karışık sinyaller gönderirler. Size kendinizi özel hissettirirken aynı zamanda ilişki yaşamak, söz vermek, bağlanmak istemediklerini vurgularlar. 

Savunmasızlık veya maruz kalma gerektirebilecek soruları yanıtlama zamanı geldiğinde, cevaplamayı reddederler. Bu da diğer kişinin ilişkinin nereye gittiği konusunda kafa karışıklığına neden olabilir.

Sorumluluk almaktan kaçmak, diğer fırsatlara kapılarını açık tutmak ve özgüven yoksunluğu bu davranış kalıbına yol açar.

Yalnızca kendileri için uygun zaman olduğunda müsait olurlar. 

Yeni bir partner, bir ilişki içinde olmayı istemekten bahsederken, aynı zamanda sadece kendisi için zaman uygun olduğunda ortaya çıkıyorsa, karışık sinyaller gönderiyor demektir. 

Örneğin, ihtiyaç duyduğunuzda sizi dinlemeye her zaman hazır olduklarını söylerler, ancak zor zamanlarda sizden kaçarlar. Yüz yüze kalma sürelerini, yardıma ihtiyaç duydukları veya iyi vakit geçirmek istedikleri durumlarla da sınırlayabilirler. Diğer zamanlarda mutlaka yapacak daha önemli işleri vardır. Bu, diğer kişiyi manipüle edilmiş ve desteksiz hissettirebilir.

Bu durumu özetlemenin en açık yolu benim çok sevdiğim bir sözdür; biri eğer sizi mutlu etmiyorsa, mutlaka mutlu ettiği bir başkası vardır. 

Bir süre için yoğun ilgi gösterirler ve sonra davranışlarını büyük ölçüde değiştirirler. 

Bu karışık sinyal, esasen yukarıda bahsedilen çeşitli karışık sinyallerin bir toplamıdır ve aynı zamanda uzak durmanız gerektiğinin en belirgin işaretidir.

Davranışların aniden değişmesi çoğunlukla sizin sık sık mesaj atmanız, birlikte bir gelecek hakkında konuşmanız, size zaman ayırmasını beklemeniz, kişisel bilgilerinizi paylaşmanız ve ondan da aynısını yapmasını istemeniz durumunda ortaya çıkar. Ve sonra, belirli bir sebep olmaksızın, davranışlarını değiştirir, sizi hayal kırıklığına uğratır, bir süre sizden kaçar, uzak durur ve sonra ortadan kaybolur.

Başka biriyle hatta birileriyle flört ederler.

Size ilgi gösteren biri diğer insanlarla flört ediyorsa, karışık sinyaller gönderebilir. Farklı insanlarla aynı anda ilişki kurmak için farklı tolerans seviyelerine sahip olduklarından bu durum onlar için olağandır. Herkes için kabul edilir olmayan açık ilişki biçiminde tipik tek eşli partner, potansiyel flörtöz bir partnerde bu davranışı gözlemlerken muhtemelen kafası karışacaktır. 

Kendinizi aldatılmış hissetmeyin. Çünkü siz ne ilk ne de sonsunuz. 

Sosyal medyadan başka hiçbir yerde bağlantı kurmazlar.

Eski bir fotoğrafı beğenmek, yeni bir fotoğrafa yorum yapmak veya size komik anekdotlar içeren DM’ler göndermek gibi sosyal medyada düzenli olarak etkileşime giren biri kafa karıştırıcı olabilir. Bu hareketler, sizinle ilgileniyormuş gibi görünebilir, ancak dikkat etmeniz gereken sinyal, aramıyor, mesaj göndermiyor veya yüz yüze konuşmak için planlar yapmıyor ve siz hiç gelmeyecek o anı bekliyorsunuz. 

Karışık sinyaller nasıl yorumlanır?

Doğası gereği karışık sinyalleri yorumlamak zordur. Karışık sinyallerden yorumlayabildiğimiz şey, diğer kişinin resmi olarak tutarlı olmayı veya size bağlı kalmayı seçmemiş olmasıdır. İhtiyacınız olanın tutarlılık veya bağlılık olduğuna karar verirseniz, ilişkide nasıl ilerleyeceğinizi belirlemek daha kolay olacaktır.

Böyle ilişkilerde kalmak duygusal strese neden olabilir. Davranışları zihinsel, duygusal veya fiziksel istikrarınızı veya genel olarak huzur ve öz değer duygunuzu olumsuz etkiliyorsa, o durumda kalmanın gerekliliğini değerlendirme zamanı gelmiştir.

İnsanlar neden karışık sinyaller gönderiyor?

Bir kişi bu şekilde davranıyorsa, bunun genellikle kendi iç çatışmalarıyla uğraştıklarının bir işareti olduğunu söylemek mümkün. Mutlak özgürlük, emniyet ve güven gibi karşıt veya çelişkili şeyler isteyebilirler. Bu karışık sinyalleri içsel bir çatışmanın işareti olarak görmek, kişisel olarak almamanızı sağlar.

Genel olarak, karışık sinyaller sizin sorumlu olduğunuz ya da değiştirmeniz gereken işaretler değildir, bunun yerine sinyalleri gönderen kişinin kendi içsel dengesini sağlaması gerekmektedir. Karışık sinyaller ayrıca kaçınan bir bağlanma tarzının sonucu da olabilir. Yani, bu tür insanlar bir ilişki yakınlaştığında çekilme eğilimindedirler, çünkü bu yakınlık duyguları onları gerginleştirir.

Şöyle düşünün; sizinle birlikte vakit geçirmekten keyif alan birinin sizi görmeden, sizden haber almadan öylece durup beklemesini mantıklı buluyor musunuz? Elbette hayır! Öyleyse karşınızdaki tutarsızın sözlerinden ya da ara sıra yaptığı kafa karıştırıcı hareketlerden anlam çıkarmaktan vazgeçin.

Sevgiyle ve Işıkla, 

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.