" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Ya Vedud İsmi İle Sevgi Enerjisini Çoğalt

Ya Vedud esması sevgi enerjisini çoğaltmak, sevgi kazanmak, sevilen olmak, güçlü bir bağ kurmak için okunur.

El-Vedud esması “kullarını seven, sevilmeye layık” anlamlarına gelir. Allah’ın 99 güzel isminden biri olan Ya Vedud, içinde taşıdığı sevgi enerjisini harekete geçirmek ve dna kodlarımızda kayıtlı olan sevgi titreşimini çoğaltmak için zikredilir. Zikir adedi yirmi (20) sayısıdır. Ayrıca ikiyüz (200), dörtyüz (400) ve bin (1000) adet olarak da zikredilmektedir.

İçinde El Vedud İsm-i şerifi geçen Kur’an ayetleri :

1-) Hud suresi 90. ayet

وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ إِنَّ رَبِّي رَحِيمٌ وَدُودٌ

Okunuşu :

Vestagfirû rabbekum summe tûbû ileyhi, inne rabbî rahîmun vedûd(vedûdun).

Anlamı :

Ve Rabbinizin mağfiretini isteyin (dileyin). Sonra O’na (Resûl veya mürşid önünde) tövbe edin. Muhakkak ki benim Rabbim, rahmet edendir (rahmet nuru gönderen), Vedûd’dur (sevendir).

2-) Buruc suresi 14. ayet

وَهُوَ الْغَفُورُ الْوَدُودُ

Okunuşu :

Ve huvel gafûrul vedûd(vedûdu).

Anlamı :

Ve O, Gafur’dur (mağfiret edendir), Vedûd’dur (çok sevendir).

Ya Vedud Esmasının Faziletleri

Küs olanların barışması, kalplerin yumuşaması, itibar kazanmak, sevgi, saygı ve hürmet görmek, ilişkilerdeki sevgi titreşimini çoğaltmak, biri tarafından sevilmek, değerli olmak, pozitif iletişim kurmak için okunur.

Her zaman belirttiğim gibi, her dilek, her dua, her niyet ve her esma, birin ve bütünün en yüksek hayrına olmalıdır. Bir başkasının felaketine sebep olacak, kul hakkına girecek, düzeni alt üst edecek biçimde edilen dualar, yapılan niyetler ters etkiye neden olur ve niyet sahibini misliyle negatif enerjiye maruz bırakır. Lütfen buna dikkat edin. Sizin mutluluğunuz bir başkasının bozulan düzeninin üzerine kurulamaz. Hem kendinize hem de sizden sonra gelen nesillerinize karma yaratmayın.

Ya Vedud ile yapılan çalışmalar

Sevdiğiniz kişinin sevgisini kazanmak ve  aranızdaki sevgi bağını güçlendirmek için;

Ya Vedud duası

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Vedud,

Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Ya Kadir,

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun

Ya Mucib,

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla (amin) okunur.

Diğer bir niyet ise;

Yirmi (20) defa Ya Vedud esması ile birlikte 7-11-21-41 defa Rum süresi 21. ayeti kerim okunur.

Rum Suresi 21. Ayeti kerim

وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

“Ve min âyâtihî en halaka lekum min enfusikum ezvâcen li teskunû ileyhâ ve ceale beynekum meveddeten ve rahmeten, inne fî zâlike le âyâtin li kavmin yetefekkerûn(yetefekkerûne).”

Meali: Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.

Ya vedud İsmi şerifi sevgi oluşturan, barış sağlayan bir ismi şerifdir. Bu esmayı güçlendirmek için Meryem süresi 96. ayeti kerim ile birlikte okursanız sevgi bağı  güçlenecektir.

Meryem Süresi 96. ayeti kerim

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا

“İnnellezîne âmenû ve amilus sâlihâti se yec’alu lehumur rahmânu vuddâ(vudden).”

Meali:İnanıp salih ameller işleyenler için Rahmân, (gönüllere) bir sevgi koyacaktır.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.