" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Yaşamınızı Pozitife Ayarlamak İçin Enerjinizi Değiştirin

Herhangi bir durumu değiştirmeye çalışmanın farklı bir yolu olabilir mi? Kesinlikle! Buna enerjinizi değiştirme denir.

Değiştirmek istediğiniz bir durum olduğunda, ne yapılması gerektiğini analiz etmeye, atılacak adımların bir listesini derlemeye ve sonra yapmaya karar verdiğiniz şeyi yapmaya devam eder misiniz?

Çoğumuzun yapması gereken şey budur ve bazen ofisteki işleri planlamada, evde bir yapılacaklar listesi oluşturmada veya günlük rutinleri belirlemede bu yöntem çalışıyor gibi görünür. Fakat ev işlerinin, haftasonu planının, ders çalışma programının, tamirat gerektiren işlerin, hava durumunun veya sıradan olanların dışında bir şey söz konusu olduğunda bu yaklaşımın çok işe yaramadığını fark edersiniz. Ne kadar titiz davranmaya çalışırsanız çalışın, ne kadar gayretli olursak olun, bir şeyi başarmak, elde etmek, çözüm bulmak, düzeltmek, kazanmak için yaptığınız planlar yürümeyebilir. Çünkü işler genellikle kendi aklına sahiptir ve çok farklı sonuçlar yaratır. Böylece çoğunlukla hayal ettiğinizle sahip olduğunuz birbirinden bir hayli uzak olur.

Örneğin; evliliğinizin veya arkadaşlık ilişkilerinizin üzerinde çalışmayı düşünün. Bir takım rehberler okuyabilir, alıştırmaları uygulayabilirsiniz ve yine de işler daha iyi görünmez. Oysa tüm tavsiyeleri harfiyen yerine getirmişsinizdir! Oysa herhangi bir durumu değiştirmenin yolu enerjiyi değiştirmekten geçer.

Şimdi sevdiğiniz ve sevmediğiniz kişileri düşünün. Onlarla hangi enerjiyi ilişkilendiriyorsunuz?

Mutluluk enerjisi, nezaket, sevgi, yargılamama ya da öfke, acı, üzüntü ya da yargılama enerjisi mi? Bunlar insanların seçebileceği enerji örneklerinden sadece birkaçı. Bizler farkında olarak ve olmayarak hangi enerjide olduğumuzu seçeriz. Aslında koşulların veya diğer insanların enerji alanımızın üzerinde etkisinin olmasına izin vermemiz gerekmez. Kendi enerji seviyemizi kendimiz belirleriz ve olayların gidişatını şekillendiririz.

Bunu öğrenmek biraz pratik gerektirebilir, ancak enerjinizi değiştirmeyi seçmek, herhangi bir şeyi değiştirmenin en önemli anahtarlarından biridir.

Daha önce bir ilişkide zorluk çekerken kullandığınız davranış biçimlerini ve duygu akışını ele alalım. Siz veya diğer kişide bir savunma veya suçlama enerjisi var oluyorsa, ne kadar denediğinize bakılmaksızın ilişkinizde iyiye doğru fazla bir şey değişemez. Bu enerji pozitif olarak değiştirilirse, ilişkide büyük değişiklikler olabilir. Kimse suçun enerjisini üzerinde hissetmekten hoşlanmaz. Suçun ve suçlanmanın enerjisi sadece insanları kapatır, iletişimi yok eder. Ancak pozitif bakış açısına geçebilirseniz, yaydığınız enerji karşınızdaki kişiye değişmesi için alan verir.

Enerjinizi değiştirmek için ipuçları

Kendinizi huzurlu ve mutlu hissettiğinizde nasıl bir ruh hali içinde olduğunuza dikkat edin. Mutluluk duygusunun enerjisi yüksektir ve verdiğiniz tepkileri, söylediğiniz sözleri sükunetle seçersiniz. Mutlu hissettiğinizde içinizde öfke duygusu yoktur.

O halde, kendinizi kızgın veya üzgün hissediyorsanız, mutluluk enerjisinin nasıl hissettirdiğini hatırlayın ve onu seçin Enerjinizi değiştirmek için ne kadar büyük bir güce sahip olduğunuza şaşıracaksınız. Mutluluk ya da şefkat size çok yabancı geliyorsa, diğer insanların bu enerjiye sahip olduklarında nasıl davrandıklarına dikkat edin. Onlar bunu yapabiliyorsa, siz de başarabilirsiniz! Bu sadece bir uygulama ve seçim meselesidir.

Enerjiyi negatiften pozitife değiştirmek için soru sorma tekniği yararlı olabilir. Bu tekniği uygulayarak enerjinizi yükseltmenin ve orada tutmanın yolunu kavrayabilirsiniz. Bir süre sonra, bu düşünce biçimi alışkanlığınız halini alır. Herhangi bir olumsuz durum karşısında vereceğiniz tepkiyi kısa sürede değiştirebilir, negatif alanda oyalanmadan yönünüzü pozitife çevirebilirsiniz.

Soru tekniği

“Enerjimi tamamen ve kolaylıkla değiştirmek için hangi enerji, alan ve bilinç olabilirim?”

“Bolluğun enerjisi olmak için hangi enerjiyi, mekanı ve bilinci kolayca kullanabilirim?”

“Sevgiyi her hücremde var etmek ve korumak için hangi enerji, alan ve bilinç olabilirim?”

Önemli Not:

Bu soruları sorduğunuzda, cevap aramıyorsunuz. Siz sadece değişikliğin gerçekleşmesini istiyor ve izin veriyorsunuz. Sorun ve bırakın gitsin!

Bulunduğunuz enerjiyi değiştirmeyi seçerek, aslında başkalarının değişmesi ve daha önce mümkün olandan daha fazlasını almanız için bir alan yaratırsınız. Şimdi kendinize bir şans verin. Yarattığınız değişim çok hoş bir sürpriz olabilir!

Son Söz

Bir şeyi değiştirmek için hayal ettiğinizden çok daha fazla gücünüz olsaydı ne olurdu?

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.