" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Yaşayacağın En Uzun İlişki Kendinle Olan İlişkindir

Yaşayacağın en uzun ilişkin, kendinle olanıdır. Eğer, sana senin kendine davrandığın gibi davranan birisiyle ilişkin olsaydı, bu ilişkide kalmayı seçer miydin?

Hayatla hiç durmadan kavga eden insanlar başlarına gelen tatsız olayları, yolunda gitmeyen ilişkileri veya etraflarını saran kaosu kötü kadere ve talihsizliğe bağlarlar. Oysa yaşanan her şey içeride olanın dışa yansımasıdır.

Birkaç saniye dur ve kendine nasıl davrandığını düşün. Aldığın kararlar veya yaptığın seçimler yüzünden kendini suçluyor ve acımasızca yargılıyor musun? Seni üzen, inciten insanlar ya da durumlar için gözyaşlarına boğurken, kendine kocaman bir haksızlık ettiğini fark ediyor musun? Peki ya başkalarının sana değer vermediğinden yakınırken, kendine verdiğin değerin ölçüsünü hiç düşündün mü?

Hiçbir olay tesadüf eseri gerçekleşmediği gibi hiçbir insan canını acıtmak, yoluna barikat kurmak veya seni hayal kırıklığına uğratmak için orada değildir. İstisnasız her şey içeride olanın dışa yansıması sonucu gerçekleşir.

İçinde var olan nefret, öfke, hırs ya da bencil duygular seni tüketirken, karşına aynı frekansta var olan kişileri ve olayları çıkarır. Dışarıdaki kaotik durum senin kendinle olan ilişkinin sonucudur.

Başkalarından beklediğin sevgiyi, şefkati, anlayışı kendine gösterdiğinde etrafındaki zorlayıcı etkilerin yerini sükunete bıraktığını ve hayatındaki mutlu anların çoğaldığını fark etmen uzun sürmez. Kendine vermediğin değeri bir başkasından beklemeden önce, kendi yaralarını sar, içindeki seni iyileştir ve geçmiş acılarını serbest bırak. Duygusal olarak acı veren bir durumla karşı karşıya kalındığında, kabul edilmesi gereken şey, insanın kendisiyle barıştığı ölçüde dışarıdaki durumun iyileşeceğidir.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.