" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Yay Burcunda Ay Tutulması

5 Haziran 2020 Cuma günü, 15 derece Yay burcunda Ay tutulması gerçekleşti. Mars’a son derece sıkı bir kare açı yapan Ay, sabırsızlık, kızgınlık, hayal kırıklığı gibi etkileri içinde barındırıyor. İlişkilerdeki koşulsuz sevginin bir anlamda teste tabi tutulacağı Dolunay, tahammülsüzlüğe ve kendini kontrol edebilme eksikliğine yol açabilir.

Yay Burcundaki Ay Tutulması Nelere Dikkat Çekiyor?

Evinizi, ailenizi ve samimi ilişkilerinizi daha keskin bir odak haline getiren Dolunay enerjisi içinizde gerilim yaratırken dış baskıları da beraberinde getiriyor. İşte bu nedenle enerjinizi tüketen çatışmalardan, kaos ortamından uzak durmakta fayda var.

Dolunay zamanlarında duygular zirveye ulaşır. Bu nedenle, ilişki zorluklarını aşmak için artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanmanız gerekir. Bilinçaltı farkındalığınız kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir bakış sağlar. Uyumsuzluğa neden olan herhangi bir ilişki dinamiği veya olumsuz duygu gözünüze çarpabilir. Ay tutulması, önceki altı ayın duygusal hasarlarını temizleyerek duygularınızın sıfırlanmasını temsil eder.

Bu Dolunay’daki Venüs’ün gerilemesi ile açığa çıkan öfke dikkatimizi aşk ilişkilerine odaklıyor. 15 ° Yay civarındaki sabit yıldızlar ilişki gerginliklerini daha da artırıyor. Birilerine sevgi ve şefkat göstermeyi zorlaştırırken, küçük tartışmaların tamamen çatışmaya dönüşmesini kolaylaştırıyor.

Bu nedenle incinmekten veya zarar vermekten kaçınmak için ilişkilere her zamankinden çok daha fazla özen gösterilmelidir. Sevdiklerinize öfkenizi kusabilir veya başkalarının duygusal saldırılarına maruz kalabilirsiniz. Risk alırken veya dürtüsel davranırken bu dönemde bir risk söz konusudur. Ancak öfkeye ve hayal kırıklığına tutunmak tavsiye edilmez, mümkün olduğunca sağduyulu davranmak, kaostan kaçınmak gerekecektir.

Öfke Patlamalarına Dikkat!

Aniden ortaya çıkan öfke patlamalarına engel olmanın anahtarı hayal kırıklıklarınızı kontrollü bir şekilde serbest bırakmaktır. Aşırı savunma yapmaktan kaçının veya sizi tehdit eden şeylerle yüzleşmek için cesarete sahip olun.

Venüs’ün karşısındaki Ay tutulması , tembellik, oburluk, paraya karşı dikkatsizlik ve aşırılık konusundaki potansiyeli açığa çıkarır. Muhtemelen daha fazla sevgi ve şefkat istersiniz, ancak vermekte zorlanırsınız. İçinizdeki farklı ruh halleri veya iniş çıkışlar gerilime neden olur. Duygusal ihtiyaçlarınız insan temasıyla karşılanmazsa, tatlı yiyecek, içecek veya para harcamak için bir dürtü hissedebilirsiniz.

Eski dostlarınız veya sevgilileriniz yeniden ortaya çıkabilir ve karmik sorunları çözmek için geçmiş yaşam deneyimlerini yeniden yaşayabilirsiniz. Ancak yine de hoş bir kader karşılaşması mümkündür ve ruh eşinizi bulabilir, aşinalık hissi yaşayabilirsiniz.

Hem Mars hem de Venüs retrograd’ı savaşın alametleridir. Yani bu Ay tutulması savaş riskini arttırır. Venüs aynı zamanda güneşin bir diğer yıldızı olan sabah yıldızı olarak Güneş’in önünde yükselir. 5 Haziran ay tutulması gergin ilişkiler için iyi bir işaret değildir. Sağlıklı ilişkilerde uyumu korumak bile ekstra çaba gerektirecektir. Öfke ve düşmanlığa doğru hızla dönüşen hayal kırıklığını ve hasarı durdurmak için sabır ve koşulsuz sevgi gerekir.

İlişkilerimizin Test Edildiği Zamanlardayız

Böylece Ay tutulması, en güçlü aşk ilişkilerini bile test edebilir. Düşmanlara gelince, çatışmaya yol açan dürtüsel eylemlerin tehlikesi çok gerçekçidir. “İnsanlığın büyük bölümleri” savaş ve deprem gibi olaylardan etkilenebilir.

5 Haziran Ay tutulması etkileri, 5 Temmuz Ay tutulması yerine geçtiği için her zamanki altı aylık tutulması sürmeyebilir. Ancak 5 Haziran Ay tutulması, 21 Haziran Güneş tutulması ile en az iki haftalık bir tutulma aşaması oluşturacaktır.

Bu süreci sükunetle geçirmenizi, manipülatif davranışlardan etkilenmemenizi, tartışmalardan uzak durmanızı, öfkeden arınmak ve öfkeye maruz kalmamak için meditasyon, dua çalışmaları yapmanızı, doğada zaman geçirmenizi ve kendinizi topraklamanızı öneririm.

Sevgiyle ve Işıkla,

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.