" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Yoga ile Hayatınızı Değiştirebilirsiniz

Yoga’yı çeşitli nedenlerle uygularız; Formda kalmak, berrak bir zihne sahip olmak, kendimize meydan okumak – liste uzayıp gider. Ama nasıl ya da neden yoga yaparsanız yapın, cesaret ve azim ile zihin – beden bağlantısını sürdürdüğümüzde, kendimizi daha iyi tanımamıza yardımcı olabilir.

İşte hayata köklenmemizi sağlayan ve iç ışığımızı keşfetmemize yardımcı olan yoga ipuçları ve önerilen pozlar.

1.Korkuyu Bir Kenara Bırakın ve Doğru Soruları Sorun

Kendimize temel ve bazen rahatsız edici sorular sormamız ve cevapları almaya istekli olmamız gerekir. Yaralarımıza rağmen gereken değişikliği yapmak ve alan yaratmak için nasıl güçleniriz? Hayatımızın sorumluluğunu nasıl alabiliriz? Dünyaya karşı nasıl daha sakin kalabiliriz? Yoga ruhumuza bir ayna tutar ve bize seçim yapma fırsatı verir. İhtiyacımız olan cevapları yoga ile bulabiliriz.[/vc_column_text]

2.Pozlar Arası Geçişlere Dikkat Edin

Geçişler, yoga pozlarını derinleştirmek kadar önemlidir. Uygulamanızı bir dizi ayrık poz olarak değil, bir poz olarak düşünün. Tutku, sevgi ve bağışlama ile karşılaşmak için nefesiniz, pozlarınız ve geçişleriniz senkronize hareket etmelidir.

3.Yoga Pratik Kazanmak için Pozlar

İleri Pozlar:

İleri pozların sakinleştirici etkileri zihninizi rahatlatır ve içinizde neler olup bittiğine dair farkındalık getirir. Mütevazı Savaşçı’yı deneyin. Sağ ayağınız öne doğru Savaşçı I’e gelin, kollarınızı serbest bırakın ve parmaklarınızı sırtınızın arkasına geçirin. Göğsünüzü açmak için kollarınızı sırtınızın arkasında kavuşturun, bükülmüş sağ dizinizi öne doğru eğerken nefes verin. Kalçanızı öne doğru tutun ve tüm kilonuzu dizinize yaslamamaya dikkat edin. 5 nefes için burada kalın, taraf değiştir.

Kalçalarınıza odaklanmak, karnınızda tuttuğunuz kaygıyı gidermenize ve enerjinizi yeniden odaklamanıza yardımcı olur. Lizard Pose’u (Utthan Pristhasana) deneyin.

Aşağı ve öne doğru eğilin, ellerinizin arasına sağ ayağınızı alın. Her iki kolunuzu uzatıp, sağ bacağınızın içinden zemine getirin. Sol iç uyluğunuzu kaldırmaya ve direnmeye devam edin. Sol topuk geri döndüğünde, kalbin üst sırtında uzunluk yaratmak için öne doğru açılır. İsterseniz dizinizin arkasını aşağı indirerek pozu değiştirin. Burada 5 nefes için kalın, sonra taraf değiştirin.

Vokal Nefes:

Bir poz veya geçişin ortasında, nefesimizi hızla kaybedebiliriz. Oysa, tüm uygulamanızı merkezleyen şey nefestir. Vücudunuzdaki havayı normal dolaşım şeklinize geri getirmek için kullanın.

Burnunuzdan derin bir nefes alın. Daha sonra ağzınızı açın ve dilinizi gerin, boğazınızın önündeki kasları büzün ve farklı bir “ha” sesiyle ağzınızdan yavaşça nefes verin.

Sevgiyle ve Işıkla,

[/vc_column][/vc_row]

Ruhsal Bilge

www.ruhsalbilgelik.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. 

www.ruhsalbilgelik.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.ruhsalbilgelik.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Yorum

Yorum Yap

Your email address will not be published.